|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 11:39:00   
Bethany
Исто сакам и јас без ракави, па и кога е покриен не му се покривени рацете, нели... Јас го покривам сега со ќебе и тенко јорганче, бидејќи се уште не топлиме и ќе почекаме додека да фати поладно бидејќи поубаво се спие овака, ама станувам кога се разбудам во текот на ноќта и го наоѓам некогаш скроз откриен, дури на другата страна од креветчето. Затоа сакам вреќа и да си бидам раат и да знам дека ќе му е топло. И сакам да не купувам некоја ептен дебела, така средна дебелина.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 12:47:00   
Cipi Ripi
Ние имаме 6 месеци и досега спиевме со ќебенце и јорганче, ама не можев веќе да станувам по 100 пати за да го препокривам, па му купив вреќа и сега раат сме. Ја купив од Стружанка, убава е , дебелка, без ракави и бајаги му е поголемка, таа ми нудеше 2 броја помали, и сега кога ве читам сфаќам зошто. Тие никој не им ги купува пошто се нема комоција во нив.
Ама морам да ве прашам, ги покривате со нешто друго над вреќата?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 15:23:50   
elenak
Еве ја мојата ,, среќичка во вреќичка,, user posted image Оваа вреќичка максимално ја искористивме зимоска, user posted image спиеше во неа од 2 месеци ама тогаш не се превртуваше. Како машко е тука со плава цуцлаuser posted image
user posted image
Немаме проблем со спиењето во вреќа и баш од вечер ја ставаме во употреба новата зимска подебелка оти веќе залади. Баш ќе ја сликнам во некоја акробатска положба да видите како се можеuser posted image

< Поракaта ја уредил elenak -- 8.11.2012 15:25:49 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 15:29:33   
Luci
И нашата прва вреќичка беше ваква ама ние за една секунда излегувавме од неа. После купив од тие на патент што се и таа раат видовме ноќе за спиење

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 15:39:44   
elenak
Епа кога почна да излегува ја баталивме, ама тогаш и се стопли времето. А на 2-3 месеци само со глава мрдаше лево - десноuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 16:13:45   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Ние имаме 6 месеци и досега спиевме со ќебенце и јорганче, ама не можев веќе да станувам по 100 пати за да го препокривам, па му купив вреќа и сега раат сме. Ја купив од Стружанка, убава е , дебелка, без ракави и бајаги му е поголемка, таа ми нудеше 2 броја помали, и сега кога ве читам сфаќам зошто. Тие никој не им ги купува пошто се нема комоција во нив.
Ама морам да ве прашам, ги покривате со нешто друго над вреќата?


Колку ја плати таа?

Е јас денес барав тука кај мене и ништо не пронајдов. Некои со ракави и нозе, како скафандер ама неќам такви, и плус многу лош материјал е.

Ќе доаѓам до Ск. деновиве, па ќе одам директ Стружанка. Е сега ако можете точно да ми кажете каде се наоѓа таа продавница (претпоставувам дека има повеќе) ама некоја во центар ако има да можам да кажам на мм кај да ме носи. user posted image


(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 16:25:49   
Hunny
И јас ги видов тие во Стружанака, ама имаше само една и не ми се допадна бојата, инаку супер се. Рекоа ќе донесат повеќе. Инаку Стружанка има во Кисела Вода, во Драчево, на Бит Пазар, а има и во подрумот во ГТЦ.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 16:30:00   
Beatris
Има една во Градски ѕид, и една во ГТЦ доле. Јас мојата ја купив од Анжи, не премногу дебела, а ни тенка, онака таман. Од внатре памучна одозгора мекана кеко ќебенце. А и ептен е растеглива за движење внатре. Некоја ррјка купуваше скоро од Анжи нека каже дали имало зошто мене ми е од лани

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 18:17:56   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Ние имаме 6 месеци и досега спиевме со ќебенце и јорганче, ама не можев веќе да станувам по 100 пати за да го препокривам, па му купив вреќа и сега раат сме. Ја купив од Стружанка, убава е , дебелка, без ракави и бајаги му е поголемка, таа ми нудеше 2 броја помали, и сега кога ве читам сфаќам зошто. Тие никој не им ги купува пошто се нема комоција во нив.
Ама морам да ве прашам, ги покривате со нешто друго над вреќата?


Колку ја плати таа?

Е јас денес барав тука кај мене и ништо не пронајдов. Некои со ракави и нозе, како скафандер ама неќам такви, и плус многу лош материјал е.

Ќе доаѓам до Ск. деновиве, па ќе одам директ Стружанка. Е сега ако можете точно да ми кажете каде се наоѓа таа продавница (претпоставувам дека има повеќе) ама некоја во центар ако има да можам да кажам на мм кај да ме носи. user posted image750 денари. Ја купив од Стружанка до Зебра.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 19:17:49   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Ама морам да ве прашам, ги покривате со нешто друго над вреќата?

зависи колку е дебела. Јас ја покривам и со јорган, оти нашата е тенка, а богами и ладно е во спалната.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.11.2012 20:37:47   
Maca25
Снаа ми му купила на внук ми многу убава вреќичка од Бисер, за 750 денари. Ама малиот е научен од бебе да спие во вреќа, затоа што кај нив е и поладно дома, а и како бебе го имаат научено да спие во вреќа.
Ние имавме еден неуспешен обид за спиење во вреќа, кога Н. беше бебе. Нашиот стан е многу топол зимно време, а јас да не ја покривам по цела ноќ одлучив да ја ставам во вреќа. Детево се зацрвени цело, цела ноќ плачеше, се препоти, а откако ја извадив одма се смири и заспа. Јас веќе не пробав да ја ставам во вреќа. Научив како да ја покривам, со јорганче за голем кревет, па колку и да мрда не може да се открие. Башка сега на скоро 4 години тешко дека ќе ја научам в о вреќа

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
9.11.2012 8:32:07   
miana
Eve ja mojata srekicka vo vrekicka user posted image
Vcera ja staviv za proba vo vrekata , lesno pominavme, no nekade okolu 04h pocna da place ,ja izvadiv od vrekata - vecer prodolzuvame pak...Vazno uspea da si ja fati omilenata poza so vrekata :) Vrekata ima vrvki i ja golickaat ,vecerva ke i gi isecam. ( vrekava e inace od mm,pred 26 godini user posted image )

Eve ja bebuska vo vrekata od taticko

user posted image

I omilenata poza

user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
9.11.2012 8:33:38   
miana
By the way nemoj da mi se smeete sto i e krevetcevo u sve mi boje,lepo stoje :)
Ednas ke bljucneme,ednas ke ni ispokape mleko i menjame odma user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
9.11.2012 8:52:20   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Ние имаме 6 месеци и досега спиевме со ќебенце и јорганче, ама не можев веќе да станувам по 100 пати за да го препокривам, па му купив вреќа и сега раат сме. Ја купив од Стружанка, убава е , дебелка, без ракави и бајаги му е поголемка, таа ми нудеше 2 броја помали, и сега кога ве читам сфаќам зошто. Тие никој не им ги купува пошто се нема комоција во нив.
Ама морам да ве прашам, ги покривате со нешто друго над вреќата?


Колку ја плати таа?

Е јас денес барав тука кај мене и ништо не пронајдов. Некои со ракави и нозе, како скафандер ама неќам такви, и плус многу лош материјал е.

Ќе доаѓам до Ск. деновиве, па ќе одам директ Стружанка. Е сега ако можете точно да ми кажете каде се наоѓа таа продавница (претпоставувам дека има повеќе) ама некоја во центар ако има да можам да кажам на мм кај да ме носи. user posted image
Opasni se gi krijat tie so ubav materijal.Imam pisuvano lani na temava koga bev vo Anzi mi gi izvadija skafander vrekite so krut i los materijal i probaa da prodadat.E koga vidoa deka ne moze da projde taka pojavija edni od zadnite redovi so ubav i mek materijal i ubava krojka user posted image
Struzanka imas vo GTC dolu vo suteren.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
9.11.2012 8:56:10   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

By the way nemoj da mi se smeete sto i e krevetcevo u sve mi boje,lepo stoje :)
Ednas ke bljucneme,ednas ke ni ispokape mleko i menjame odma user posted imageМианке ќе ти го изручкам ова бебулево, како ќофтенце еuser posted image
Сори за оф топикот

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
9.11.2012 9:27:48   
Beatris
Ете мианке, гледаш дека може и во вреќата да се прават акробации, се е до навика user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
9.11.2012 9:36:02   
miana
Ke vidime vecer kako ke bide ,kolku tolku neka spie vo nea....
Koftule na mama e toa,a tek da ja vidite kako igra Gangnam style- kako mesa user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
9.11.2012 11:34:34   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Ние имаме 6 месеци и досега спиевме со ќебенце и јорганче, ама не можев веќе да станувам по 100 пати за да го препокривам, па му купив вреќа и сега раат сме. Ја купив од Стружанка, убава е , дебелка, без ракави и бајаги му е поголемка, таа ми нудеше 2 броја помали, и сега кога ве читам сфаќам зошто. Тие никој не им ги купува пошто се нема комоција во нив.
Ама морам да ве прашам, ги покривате со нешто друго над вреќата?


Колку ја плати таа?

Е јас денес барав тука кај мене и ништо не пронајдов. Некои со ракави и нозе, како скафандер ама неќам такви, и плус многу лош материјал е.

Ќе доаѓам до Ск. деновиве, па ќе одам директ Стружанка. Е сега ако можете точно да ми кажете каде се наоѓа таа продавница (претпоставувам дека има повеќе) ама некоја во центар ако има да можам да кажам на мм кај да ме носи. user posted image
Opasni se gi krijat tie so ubav materijal.Imam pisuvano lani na temava koga bev vo Anzi mi gi izvadija skafander vrekite so krut i los materijal i probaa da prodadat.E koga vidoa deka ne moze da projde taka pojavija edni od zadnite redovi so ubav i mek materijal i ubava krojka user posted image
Struzanka imas vo GTC dolu vo suteren.


Fala, ke pogledam tamu. Inaku jas bas gledav vo Anzi , se vika taka prodavnicata za deca vo Te. a ne znam toa ista li e i vo Sk. So ist gazda? Kako i da e, ne mi se dopadna , a i ne mi ponudija nisto poubavo user posted image

Ps. Miana, preslatka e user posted image


< Поракaта ја уредил Bethany -- 9.11.2012 11:35:23 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
11.11.2012 13:52:22   
acemace
Видов многу убави врекички за спиење во една продавничка за трикотажа кај школото Никола Карев спроти паркингот Продавничката се вика Трикотажа Билјана. Врекичките се ептен мекички и шаренки.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
12.11.2012 8:56:49   
miana
Zdarvo majki :)
Jas da vi se pofalam deka spieme vo vreka,pravime akrobacii vo vrekata, pa duri i uspevame da staneme na noze koga sme vo vreka. Bravo za moeto bebule..No sepak znam kako e koga deteto nesaka da spie vo vreka zosto go iskusuv toa so prvoto dete a i so ova dete ( po kratko )

(Одговор на членот acemace)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
12.11.2012 20:54:15   
Bethany
Ете конечно земав вреќичка. Од Стружанка, 750 ден. Уште да ја исперам утре и да ја пробаме. Мене ми се допаѓа многу и убав материјал е. А ни тенка ни предебела. Таман. Ноќва кога станав пак тој откривен, додуша уклучив панел во собата, ама сепак не е за да се спие откривен. Само уште и на него да е убава user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
12.11.2012 22:17:12   
Martinija
Da se prijavam i jas so nova vreka konecno kupiv 690den od firmata ,, son,, iskreno i ne mi se sviga bas, mnogu e krut materijalot, se nadevam deka so perenje malko ke omekne, dali ima nekoj od ovaa firma vreka i kako e zadovolen? cel grad ( Kumanovo )go svrtev i vo site prodavnici samo vakvi vrekicki ima.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
13.11.2012 10:15:49   
Andriance
Ееееее ајде и јас да пишам дека прва ноќ со вреќичка...ама не е дебела..поставена е мекана ама одозгора е фротирка..ама боље тоа него ништо...морав да го чекам да заспие и да го ставам инале ништо...вчера не се побуни цела вечер user posted image

Мојата е од пренатал, бројче 90....нека залади па ја вадам јорганската вреќа

< Поракaта ја уредил Andriance RR -- 13.11.2012 10:16:32 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Martinija)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
13.11.2012 10:19:52   
Beatris
А значи можелооо??? user posted image Со особено задоволство ќе ви кажам - ЕТЕЕЕ ВИ РЕКОВВВВ! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
13.11.2012 10:25:36   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Ете конечно земав вреќичка. Од Стружанка, 750 ден. Уште да ја исперам утре и да ја пробаме. Мене ми се допаѓа многу и убав материјал е. А ни тенка ни предебела. Таман. Ноќва кога станав пак тој откривен, додуша уклучив панел во собата, ама сепак не е за да се спие откривен. Само уште и на него да е убава user posted image

Значи од Стружанка си земала, иста ко мојата. Супер е Бетани, ќе видиш многу топло држи а не поти. Ставај бебе во вреќа и не глеј убав да ти биде, битно нема да го препокриваш по 20 пати туку ќе си спиеш на раат.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?