|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бутици за детска облека
31.10.2014 9:25:31   
Mila mamicka
Кога купувам облека за син ми сакам да е убава и квалитетна. И не е дека имам вишок пари, ама моето досегашно (2 ипол годишно) искуство покажало дека кога ќе си платиш поскапо, добиваш гардероба со подобар квалитет. Досега не ми се случило да купам нешто скапо, а да ми се расипало, растегнало и сл. Купувам во Окаиди, Зара, Енци менци, ова повеќе кога купувам за дотерување. Исто и од H&M во Солун. Исто така, досега имам купено многу работи на колекцјата Tilla, тоа е македонски бренд кој се произведува во Прилеп и имаат преубави работи. За долен веш и пижами, купувам прозиводи на Тритекс и сум презадоволна од нивниот квалитет.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Бутици за детска облека
8.11.2014 21:52:05   
Dilina
Кажувајте каде има попусти малава се надмина себеси со растењето треба да се купува баш се user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Бутици за детска облека
9.11.2014 0:44:09   
Snowhite RR
Женсκи од сκ κажете на фб гледам ρеκлама за бутици κои пρодаваат бρендиρана облеκа втоρа ρаκа за ептен ефтини паρи. Κидсмол се виκаат бутиците, дали сте посетиле неκој од нив или можби сте κупиле нешто, дали навистина е бρендиρано κвалитетно, еднаш облечено, а може и со етиκета да се. На веб стρаната гледав фаρмеρκи по 200 ден, блузи по 120, ама неκаκо немаше избоρ, а можеби немаше ставено се на стρанава

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Бутици за детска облека
10.11.2014 17:50:35   
Neurotoxin RR
Има во Ѓорче, карши фармахем лабараторијата, јас не сум влегла, ама колешката ми кажа дека биле поизносени од она што ние го имаме од нашите деца а сме го дале за хуманитарни цели. А мене ми е малку шубе на детето да му купувам веќе носена(од непознати)облека

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Бутици за детска облека
10.11.2014 21:20:38   
Snowhite RR
Κога ќе ρазмислам подобρо јас не саκав носени од познати да му облеκувам,па сега да κупувам таκви, па маκаρ и бρендиρани да се освен со етиκета аκо се, тоа е дρуго

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Бутици за детска облека
11.11.2014 12:39:55   
Ki4iko
Немам навика да купувам од такви бутици ,можеби навистина е ефтино, но и по бутиците со нова облека може да се најдат убави бебешки и детски парчиња user posted image .Јас еве и од пазар сум купувала и навистина е многу поефтино,така да ,не гледам зосшто би купила веќе носена облека,освен ако некој близок не ми подари,од семејството user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Бутици за детска облека
11.11.2014 15:44:48   
Neurotoxin RR
Една другарка исто ми кажа дека бутиците од таков тип демек ги отварале за да ја оправдаат и крадената роба, ама како што ми кажа колешката не биле нови за крадена роба, него баш износени, дури и се гледало дека се носени. Луѓето паѓаат на тоа дека е брендирана и тоа од САД.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Бутици за детска облека
11.11.2014 15:59:38   
Mihaela 2010
Ima da po fb vrtat nekoi detski butici vtora raka,ama jas samo gi gledamuser posted image
Nikogas ne bi kupila obleka za moeto dete od vakvi prodavnici,bar sega kako sto kaza nekoj pogore ima eftina garderoba sto za nas sto za deca. Koga mozam si dopustam da i kupam brendirana obleka,nesto sto ke mi se svidi epten,a e kvalitetno,no ne sekogas pa i tie brendirani se kvalitetni.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Бутици за детска облека
12.11.2014 19:06:46   
Dilina
Луѓе не трошете пари по локалните продавнички каде што има турска роба! Тркнете на шутка има да се изнакупувате.. јас и купив на илина јакна за 700д што во бисер е 1350 и кога продавачката ми кажа цена ми се идеше да и се изнасмеам... ама ај они кирии плаќаат.... инаку за 2000 го опремив бебчево за цела зима.. освен обувчиња дебелки, купивме се шо ни треба од бит пазар и шутка.... а за втора рака ќе ви кажам мн поефтино ми е да и земам алишта од пазариве одколку да дадам 200 д за брендирана од втора рфака... ако е со етикета тоа е друго ..

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Бутици за детска облека
12.11.2014 20:05:55   
Ki4iko
Dilina, апсолутно те поддржувам и јас така купувам за синчето,од пазарите е навистина поефтино и може да се најдат истите парчиња облека како по бутиците.user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Бутици за детска облека
2.2.2015 10:56:59   
Marija Vensova
Јас секогаш купувам во Wenice евтино , квалитетно и убаво.Прво што купив беше комплетче за од болница на Idil baby и продолжив да купувам и се друго што ќе ми понудат од тој бренд.
За разлика од кинеските парчиња кој ги нудат продавниците што е страшно, овде купувам исклучиво турско барем знам дека е подобро.
А за услугата да не коментирам премногу се љубезни барем во таа продавница кај што одам.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Бутици за детска облека
2.2.2015 11:19:26   
Hopeful RR
Ова Wenice го имам видено некаде, ама не ми текнува, ај те молам потсети ме каде е user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Marija Vensova)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Бутици за детска облека
2.2.2015 11:34:11   
Marija Vensova

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Ова Wenice го имам видено некаде, ама не ми текнува, ај те молам потсети ме каде е user posted image

Јас си купувам од Бисер, има и во Рамстор и Сити мол.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Бутици за детска облека
21.9.2017 18:57:56   
Nina.Nina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Marija Vensova


ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Ова Wenice го имам видено некаде, ама не ми текнува, ај те молам потсети ме каде е user posted image

Јас си купувам од Бисер, има и во Рамстор и Сити мол.


Од каде во Бисер?

(Одговор на членот Marija Vensova)
Непосредна врска до пораките: 164
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?