|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 10:34:13   
Octavia
Јас сакам да купувам квалитетна гардероба за децата, но не од снобизам, туку затоа што се изначитав истражувања за канцерогени бои на облека, за хемикалии и сл., па се трудам да не ризикувам. Обично прво купувам во Wenice, ама не секогаш во Скопје (иако сум си од тука), во другите градови истите работи се поевтини, некогаш и за 1000 денари (пр. еден пар фармерки-шалвари за девојчиња, во Рамстор беа 1800 на попуст, во друг град истите беа мислам 700-800 на попуст user posted image ). Но сепак, Wenice, нешто поретко Okaidi, за бебето и од Kanz, но и Стружанка (имаат македонска и српска квалитетна трикотажа), MTČ и сл. На враќање од одмор во Zara купив неколку парчиња од новата есенска колекција за син ми и искрено, цените не беа воопшто повисоки од кинеската роба по скопскиве бутичиња за деца.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 10:42:23   
anedespo
Sosema se soglasuvam. Bas od stranstvo mi donesoa nekolku parcinja obleka od organski pamuk (beren racno i ne prskan so hemikalii). 

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 11:22:25   
miana
Pa ako vidis na deklaracijata - ne se kineski tuku turski...I zemete gi vo predvid kiriite sto gi plakaad vo ramstore ( pa mora od cenite da boli glava) a sto mislite deka ti sto gi plakate skapk navistina se tolku? A koga ima popust 70,80% mislit edeka bes kjar vi gi davaat? Neznam ama i jas ne kupuvam od kineski prodavnici i ne kupuvam kineska garderoba tuku naprotiv sekogas gledam da e ubav materijal i ubav model - nekineski...Toa e vase mislenje...i toa e toa

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 11:32:57   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Јас сакам да купувам квалитетна гардероба за децата, но не од снобизам, туку затоа што се изначитав истражувања за канцерогени бои на облека, за хемикалии и сл., па се трудам да не ризикувам. Обично прво купувам во Wenice, ама не секогаш во Скопје (иако сум си од тука), во другите градови истите работи се поевтини, некогаш и за 1000 денари (пр. еден пар фармерки-шалвари за девојчиња, во Рамстор беа 1800 на попуст, во друг град истите беа мислам 700-800 на попуст user posted image ). Но сепак, Wenice, нешто поретко Okaidi, за бебето и од Kanz, но и Стружанка (имаат македонска и српска квалитетна трикотажа), MTČ и сл. На враќање од одмор во Zara купив неколку парчиња од новата есенска колекција за син ми и искрено, цените не беа воопшто повисоки од кинеската роба по скопскиве бутичиња за деца.


Vo celost se soglasuvam.Ne deka imam mn pari ama ne kupuvam od buticinjava stvarcinja so se kako za urda cedenje a mi gi naplakja kako ne znam sto.
Se pogodi slucajno lani majka mi mu kupi trenercinja od Enci menci za 900 denari komplet dukserka,bluzicka i dolen del.A posle pominuvam na zeleno pazarce i edni mizerni trenercinja gleam i i vikam na taa kolku pari vika 700 denari a bea samo gorno i dolno bez bluzicka.come on ...
a i toa so mi donesle od takvi prodavnicinja nisto ne mi se pogogilo se zivo deformirano pri perenje ili glavata ne mu vlaga pa nisto ne sum iskoristila.vikam za tie pari so kuile pet raboti od pazar mozele edno od enci menci ili kanz ili struzanka pa ke zavrsele rabota.ama aj na poklonet konj zabote ne mu se gledaat user posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 11:47:35   
rina13
stoznam nikogas ne mi bila bitna markata ama bas nikogas mi se desilo skapi stvari pri prvo perenje da se unistat i stvari od no name prodavnici da gi ubieme nosejki,bitno mene da mi se svigjaat matrijalot da e prijaten i tuka zavrsuva prikaznata a dali edno pamucno bodi ke go kupam 900,1000, ili 150 denari za mene e seedno,pa da bideme realni Armani kosuli se sijat vo stip a se stavaat etiketi made in italia,majka mi raboti vo konfekcija million pati se desilo da stavat etiketi od drzavite za koi e nameneta garderobata...sepak sekoj si znae sto e najdobro za negovoto dete

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 11:56:08   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

stoznam nikogas ne mi bila bitna markata ama bas nikogas mi se desilo skapi stvari pri prvo perenje da se unistat i stvari od no name prodavnici da gi ubieme nosejki,bitno mene da mi se svigjaat matrijalot da e prijaten i tuka zavrsuva prikaznata a dali edno pamucno bodi ke go kupam 900,1000, ili 150 denari za mene e seedno,pa da bideme realni Armani kosuli se sijat vo stip a se stavaat etiketi made in italia,majka mi raboti vo konfekcija million pati se desilo da stavat etiketi od drzavite za koi e nameneta garderobata...sepak sekoj si znae sto e najdobro za negovoto dete
Se slozuvam i na istovo mislev ....Pa koga kupuvame valjda gledame sto kupuvame ne kupuvame gubre..Pa ne se site butici so skart roba...Ne pravime muabet za pazarska roba....Breze markata e peri nosi i ima uste edna kako bese ne se sekavam chi-chu taka nesto s\made in turkey...sega pokraj kineskite raboti i turskite ni se top....A inaku ako ve interesira farmerkite sto gi kupiv vcera za 550 denari imaat deklaracija H&M-made in turkey...od butice vo kapistec...takada...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 11:58:22   
Sandric
Kade e toa butice vo Kapistec?
Inaku i jas vo princip si kupuvam od obicni prodavnici ona sto mi se dopaga i sto mi se cini pokvalitetno pa i od pazar ponekogas.
Ednostavno smetam deka 1800 dena za farmerki za dete od 1 godina e premnogu!!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 12:02:55   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Kade e toa butice vo Kapistec?
Inaku i jas vo princip si kupuvam od obicni prodavnici ona sto mi se dopaga i sto mi se cini pokvalitetno pa i od pazar ponekogas.
Ednostavno smetam deka 1800 dena za farmerki za dete od 1 godina e premnogu!!!!

ako znaes kade e Elena Luka ( Modnata kuka) bas karsi elena luka vo belite zgradi...Gleda na Teodosij Gologanov,na kosot od zgradata e prodavnicaka i prodavackata e mnogu usluzliva zena...Mi rece deka od ponedelnik ke dobijat bluzi na breze da odam po 300 den ke bidat..Pa namesto da dadam 1000 za edno parce ke i kupam tri ( peri-nosi ) se sto ima od brezee go ima utepano od nosenje...A ima eden bluzon od chicco i se sobra i se rasiri od prvoto perenje ( nov ) i ne go oblece poveke..toj go dobi za povojnica....Ne e sekogas cenata znak za kvalitetet...

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 12:18:43   
lilicka
Не само на H&M и на многу други марки пишува made in chinauser posted image
инаку и стружанка има добри работи поготово за новороденчиња!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 13:33:04   
topce
вчера поминав во Канз во Соравија имаат од ланските модели на блузички со долги ракавчања и цените се од кај 350 до кај 500 денари, треба само да видите дали им останало бројче кое вам ви одговара.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Бутици за детска облека
23.9.2011 9:51:36   
mamamoni
ние сме снабдени за цела сезона есен - зима од H&M i Zara, од Германија и донесе сестра ми, прекрасни се и материјалите и моделите, само чизмињата на H&M ни се мали и многу ми е криво

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Бутици за детска облека
23.9.2011 9:58:19   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamamoni

ние сме снабдени за цела сезона есен - зима од H&M i Zara, од Германија и донесе сестра ми, прекрасни се и материјалите и моделите, само чизмињата на H&M ни се мали и многу ми е кривои заборавив да кажам дека цените се пристојни и за кај нас а не пак за кај нив, на пр. капа зимска од H&M чини 6 евра моделот е сон, а кај нас се по 450-500 ден

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Бутици за детска облека
29.9.2011 11:56:33   
@Mila@
Dali nekoj moze da me nasoci, imam vreme i jas da proshetam no po prodavnickive za detska obleka sto sum bila ili nema ushte nishto doneseno od esenska gardaroba ili nema toa sto baram.sakam bekoe stosno bebeshko kompletce za iznesuvanje na bebe od bolnica, pred nekolku godini bevme kumovi i na bebeto za obleka od crkva mu kupivme edno belo mekano plishano kompletce so vezeni raboti od srebren konec ...a be bebceto ko angelce beshe....AMA sega sto gledam po prodavnici epten se obicni i nekako sekojdnevni kompletcinjata i ne znam sto da  pravam,ke se setkam vajd ake najdam neshto...inaku od hardaroba za bebvo ushte nishto nemam kupeno dodusha do skoro se beshe letno.

pls ako nekoj videl neshto slicno neka mi pishe kade da odam.

pozz

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Бутици за детска облека
29.9.2011 12:08:25   
anedespo
Butikov ne znam koj brend bese, ama se naogja sproti Gradska bolnica do Zito luksot na avtobuskata (kaj zelen pazar) i ima mnogu ubavi raboti za mali bebinja

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Бутици за детска облека
29.9.2011 12:17:28   
@Mila@
znam anzi mislam deka beshe vo sabota idam tamu :))), nakaj leptokarija ima buticinja za bebeinja ubavi toj del ic ne mi e poznat

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Бутици за детска облека
29.9.2011 18:33:10   
AnnaMolly RR
@mila@, vo edna prodavnicka kaj mene na kale ima isti takvi kompletcinja beli so srebrenko izvezeni. ima pomali kompletcinja so po 3-4 raboti i pogolemi so kebence i slicno. ako sakas ajde vo sabota ke te cekam na kafe i ke te odnesam do tamu.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Бутици за детска облека
31.10.2011 8:09:45   
Mimushka
Sin mi ima 4 godini i mnogu saka da nosi pantaloncinja na preramki.Jas dodusa i ne sum prosetala bas mnogu, ama i tamo kade sto barav nemase.
Da ne videl nekoj nekade pantaloni na preramki, somotski ili tekasa ne e bitno?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Бутици за детска облека
3.11.2011 20:43:37   
Sarah
Zenski ke ve molam nekoja da mi objasni kade se naoga Vigor vo porta vlae. Jas samo ja znaev taa vo Aluminka a sea citam imalo i vo porta vlae. Kade tocno se naoga i spored vas koja e po snabdena? thanks user posted image

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Бутици за детска облека
3.11.2011 21:44:16   
Natuska85
Вигор во Порта Влае ти е доле значи на самиот тротоар(не се качуваш горе по скаличките) кај самата автобуската постојка.Во редот на тулумбара Зокиuser posted image ,фото студио едно исто тука има.А дали е снабдена како таа кај Алуминка неможам да ти кажам пошто не сум ја посетила таа кај Алуминка,инаку оваа има доста интересни алиштенца.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Бутици за детска облека
5.11.2011 7:59:33   
Sarah
Fala NAtuska85. JAs uste edno prasanje. Dali toa e vo trgovskiot centar vo tie belite zgradi? Ja moze glupo prasanje postavuvam ama toj del od gradot ne mi e bas dobro poznat posto retko idam nataka.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Бутици за детска облека
5.11.2011 10:35:33   
Natuska85
Да тој е, во белите високите згради.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Бутици за детска облека
6.11.2011 10:05:54   
AndreaS
Da ve prasam za onaa prodavnica Vigor sto e vo Karpos. Neli vo tc Aluminka, posle Leptokarija, ama ne znam kaj e toj trgovski, nikad ne sum bila tamu. Dali e vo istiot del kaj salata Partizan ili???

Sakam da prosetam niz poveke butici da najdam nekoja interesna haljina za kerka mi za rodenden, pa planiram i do tamu da otidam. Na fb stranata na Sofiland veke bendisav nesto, pa si rekov da vidam i vo dr butici. Isto planiram da vidam sto ima i vo Peacocks, znam deka letovo tamu vidov fini raboti...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Бутици за детска облека
6.11.2011 10:22:02   
Sarah
AndreaS ke se obidam da ti objasnam. JA pominuvas Leptokarija, pa ima edni baraki, i tie gi pominuvas i mislm deka ima i avtobuska stanica tuka nekade i taa ja mines, i odma posle barakite(ili avtobuskata postojka) ima edna zgrada so sjajni prozori i tuka ima i parking i ako ides so kola tamu vrtis desno(zboram ako odis po partizanska od centar nagore ). Toa e zgradata na Aluminka. Taa ima dva prolaza. ti ke vlezes vo vtoriot i odma tuka ima edna mala prodavnicka za deca. I tamu ima ubava roba samo treba da nacekas. A po skalite nadole e taa Vigor. Ako ne sum jasna prasaj me pak ili nekoj drug neka objasni user posted image Pozdrav

(Одговор на членот AndreaS)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Бутици за детска облека
6.11.2011 23:31:48   
AndreaS
Фала многу Sarah, супер ми објасни, мислам дека секако ќе се снајдам. Сосема можно да измалтретирам и некој случаен минувач дур се мафтам таму, али јасно ми е сега каде е.

Колку сакам да имам време убаво да се прошетам по продавници за облекичка, многу ми е криво дека стално време се нема! Треба еднаш месецчно да работат навечер бутиците за деца user posted image

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Бутици за детска облека
10.11.2011 21:49:23   
Sarah
Jas ja bombardirav temava so prasanja ama za toa sme tuka neli ? Da si pomagame. user posted image user posted image user posted image Kerka mi ima 3 godini ama e mnogu slabicka, i koga vikam mnogu mislam mnogu. Sakam da i najdam tesni farmercinja kako za nea ama ne mozam da najdam. Site i plivaat vo gazeto. Ima li nekoja prodavnica sto prodava potesnicki modelcinja na farmercinja i po moznost cevka. Se nerviram so ne mozam da i najdam nesto soodvetno.

(Одговор на членот AndreaS)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?