|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бутици за детска облека
21.1.2011 13:17:34   
Natuska85
И јас сакам H&M,Zara i C&A во Скопјеееее.Кога ќе ми текне какви работи сум гледала за дечиња,ааааа во несвестuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Бутици за детска облека
21.1.2011 14:43:10   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

И јас сакам H&M,Zara i C&A во Скопјеееее.Кога ќе ми текне какви работи сум гледала за дечиња,ааааа во несвестuser posted image user posted image user posted image


Навистиа штета и Скопје заслужува вакви бутици за деца а и возрасни...ајде можеби еден денuser posted image . Да, Натушка многу убави работи има а и воопшто не се скапи.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 9:55:17   
Bjanka
Zenski vek 2 god sakam da najdam kaputce za moeto devojce, iamte li takva informacija??
Fala

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 10:01:16   
kikicka
AAA ovde gi imam i H&M,ZARA,C&A,GAP,site osven mother care ima mng ubavi vo C&A mislam deka i najubavi mi se tamu Sekoj pat koga ke pominam od tamu mm vika ne gledaj ,ne gledaj prodolzi da odis :D

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 10:04:50   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bjanka

Zenski vek 2 god sakam da najdam kaputce za moeto devojce, iamte li takva informacija??
Falaвиди во Софиленд во ГТЦ или Лептокарија. Има преубави работи. Исто и во Окаиди имаше лани преубави есенски/зимски капутчиња. Сега не сум била да видам што има.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 10:17:40   
topce
и на рекорд после Мекдоналдс има нова продавница мислам дека е оркестра, супер работи има, јас на малото му земав јакна/капутче ама потенко за 1000 денари на попуст. значи зборувам за есенско, пролетно го имаше во две варијанти цело од материјал или пак од внатре памучно ,а од надвор како кабаница материјал за од дождови да штити. лани имаше многу убави во окаиди беа некаде околу 3500 докај 4000 така мислам беше и личеа на ѓубретарци многу беа штосни.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 10:18:21   
Bjanka
Vo okaidi bas ne mi se svigaat a i se crni se.. a sofilend neznam , a sakam nesto ubavo :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 10:23:08   
Sandric
Ne mislite deka 4000 e premnogu za detska jakna sto ke ja nosi edna sezonauser posted image

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 10:37:07   
topce
секогаш постои можноста за да се сошие, во тој случај би било поефтино и модел каков ние сакаме :).

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 10:50:14   
Sandric
Ne mora da se sosie ama mislam deka e preterano za dete od 3-4 pa i poveke godini da se dadat tolku pari ( osven ako imas premnogu) samo za da bide od nekoja brendirana prodavnica. Sekako toa na deteto ne mu znaci nisto tuku e nekoj prestiz na roditelite

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 11:31:32   
topce
баш од причина што има многу темни бои за детски капутчиња, како што кажа и Бјанка, мајка ми и соши на ќерка ми капутче со боја која нас ни се бендиса.
Бјанка провери и во Канз што имаат, бидејќи знаат често ланските модели да има се на пола цена.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 12:16:21   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Ne mora da se sosie ama mislam deka e preterano za dete od 3-4 pa i poveke godini da se dadat tolku pari ( osven ako imas premnogu) samo za da bide od nekoja brendirana prodavnica. Sekako toa na deteto ne mu znaci nisto tuku e nekoj prestiz na roditelite


Потполно се согласувам Сандрич. Никогаш не би дала толку пари за нешто што детето би го носело неколку месеци. А како што е низок стандардов кај нас, за некој родител 3000-4000 денари би значело пола платаuser posted image Кај нас (во Прилеп) и нема некои брендирани бутици, ама пак може за пристојна цена да се најде нешто убаво.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Бутици за детска облека
13.9.2011 13:16:59   
mila 3
stvarno e mnogu, ama toa sto i okaidi i premama i drugite brendirani prodavnici imaat ubavi raboti tocno, no ne i sekogas se po kvalitetni od drugite sto za mene po bitno. deckite raboti se perat poveke user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Бутици за детска облека
14.9.2011 12:04:21   
vanessa30
Da Kanz znaat da imaat ubavi raboti i narocito ako im se na popust se so pristana cena. A ima i eden butik vo trgovski gore Sofilend mislam deka bese isto imaat ubavi raboti, sto na drugo mesto nemozes da gi najdes, ama i tie imaat odlicna cena ako gi nacekas na popust.
Za H&M da ne zborime, steta sto nema kaj nas. KOga odam na sluzbeni patuvanja se pikam tamu i se za mene, za maz mi od tamu kupuvam. Nekolku pati imam zemeno i za vnucite nekolki raboti i epten se ubavi i kvalitetni za mnogu evtini ceni.

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Бутици за детска облека
14.9.2011 13:22:06   
Isabella
Јас на Изабела и купив капутче од H&M за 10€ на попустuser posted image .
Преубав модел, материјал волна со полиестер, супер квалитет за џабе пари.
А и 90% од облеката и се од таму, задоволна сум од квалитетот, а се супер трендовски.
Инаку кога и купуваме нешто од Скопје, тогаш одиме во Окаиди, има најдобар квалитет и модели, ама за разлика од H&M тродупло се поскапи (па Француски бренд де user posted image )

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Бутици за детска облека
14.9.2011 13:56:19   
@Mila@
Da francuski praven vo Kina i Indonezija...mrdnati se so cenite

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 9:06:36   
dostickage
sakam H&M,PreNatal,C&A i definitivno najvise Marks & Spencer i Beneton.Sea bev vo Grcka vikendov so pomina pa pobogu redovnite ceni vo Beneton bez popust se kolku ovde so se u prodavnicki u Lisice i Vlae.Stvarno zalosno sto nemame ovde :( Moze da se najde i eftino i kvalitetno tamu.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 9:21:57   
Maca25
Јас Нина ја израснав што се вика во Бенетон, ама купен или во Грчка или Италија. Цени без попуст - како кај нас некое маалско бутикче со цени на попуст user posted image . Ги сакам и јас горенаведениве фирми од dostickage.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 9:38:45   
Bjanka
Zenski, a kako ste zadovolni so fleksibilnosta i lubeznosta na vrabotenite niz nasive prodavnici za detska obleka??
Jas iskustvoto sto go imam e starsno..

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 9:41:16   
Maca25
зависи од продавница до продавница. пред некое време бев во Софиленд во ГТЦ и продавачката не се помери од местото...ниту да ми понуди нешто ни ништо. А баш сакав нешто да купам, а си излегов без ништо. Ме фати нервоза од неа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 9:45:09   
anedespo
ИЗВОРНА ПОРАКА: @Mila@

Da francuski praven vo Kina i Indonezija...mrdnati se so cenite


Pa skoro site stranski brendovi proizveduvaat vo Kina, Tajvan i Banglades. Toa ne znaci deka ne se kvalitetni, zasto podlezat na epten strogi kontroli.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 9:48:21   
lilicka
Ние се облекуваме во H&M,Premaman,C&A,Beneton......mnogu mi se dopaga gardarobata od niv no za zal sto gi nema ovie vo Sk osven Premaman so ne e toa toa!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 9:50:56   
@Mila@
kade se naogja Sofiland vo GTC,mng stosni raboti ima,jas od biser kupuvav za podaroci za decinja,ama ne se sekavam dali ima za novorodencinja gardaroba i za prvite meseci.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 10:11:20   
Bjanka
Na 1 sprat e, karsi bivso stradivarius!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Бутици за детска облека
22.9.2011 10:13:24   
miana
Lele svekrvami lani kakva pelerina i sosi na kerkami - nemozam da vi opisam...Bas kako na crvenkapa..Go imame crtanot so crvenkapa na dvd i taka gledajki go svekrvami imase snit i zema  i sosi pelerina..Materijal kako kaput ( neznam kako se vikase ) odvnatre so saten ..Crvena i preubava..Malce da zaladi i ke pocne da si ja nosi za vo gradinka user posted image Ima da bide kako kukla..A vcera kolku ubavo farmerki sum i kupila od eden detski butik od kapistec,cefka,lastik - sivi..Kako sto e slabicka i visoka ,prava lepotica e ( ima 3 ipol god) farmerkite bea 750,mi gi dadoa za 550 zosto bea posledni..ne patam deteto da mi bide obleceno vo marka-ima mnogu ubavo destki butici sto ne se marka a imaat mnogu dobar kvalitet...Jas najcesto i kupuvam garderoba od dracevskite butici-em eftino,em kvalitetno ( peri nosi) Ne vikam deka ne sum dala pari za skapi parcinja oblema ,znam ako vidam nesto ubavo da ne zalam za parite- i te kako..Ama kog aima poreba od nesto ne odam pravo vo wenice ili nekoj takov snobovski butik vo koj sto kiriite se preskapi pa mora i cenite da bidat takvi..E obuvkite i se site marka ( moze gresam i znam deka gresam ) ama nekako sube mi e od pazarda kupam sandali ili nesto slicno..Do sega samo frodo,ciciban,polino i za patiki adidas, sega i nike..( i  po 50 evra od par davame)  duri i papucite za na plaza do lani ni bea od Peko...Ne sum finansiski zagrozena da ne mozam da dozvvolam i snobovski butici ama ednostavno - ne sakam ,bidejki imam nogu ubavo parcinja obleka...eve edna drugarka kupi farmerki i bluza od wenice ramstore ,prvo stavanje vo masina i se sobra bluzata i bese da im ja reklamira i nisto ,taka si padna vo voda...

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?