|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бутици за детска облека
11.11.2011 9:25:54   
miana
Ej Sarah jas bas pred mesec dena i kupiv na kerkami ( slaba e ) cevka farmerki 500 denari vo butik vo kapistec...Mnogu e smesna ( preubavo i stojat ) i ona e mnogu slabicka....Sivi se so visoko strukce i stavam i kais i TOP i se....Ako znaes kaj e fabrika TRESKA pa karsi vo zgradite ima eden detski butik ( do cvekara e ) tamu gi kupiv..I kazav na prodavackata deka nema nisto zivo da i stoi od toa sto mi nudese i mi gi ponudi tie...Preslatki se

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Бутици за детска облека
11.11.2011 18:35:45   
mamamoni
и нашите нови фармерки се цевка и сиви, многу се убави и преубаво и стојат

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Бутици за детска облека
11.11.2011 18:57:01   
Sarah
Fala miana ke proveram tamu. Se nadevam deka ima uste ostanato. fala ti uste ednas user posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Бутици за детска облека
12.11.2011 9:03:52   
Maca25
Јас 2 недели барав јакна за Н. и ништо или мене или на Н. не ни се свиѓаш. Не сакам повеќе СЕ да и биде розево, сакам малку да смениме боја. Барав темна лила или тегет јакна, ама не можев да најдам. За среќа во едно маалско бутикче во Козле кај моите начекав тегет јакничка со крзно сиво на капуљача, убава, едноставна и со супер цена. Без размислување и ја купив.
Сега ни останаа уште зимски чизмички, иако најдов едни ама на госпоѓицава моја не и се свиѓале.
Дајте некој предлог за продавница за обувки,сакам да и купам нешто убаво, ама не розево.user posted image


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.11.2011 9:04:47 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Бутици за детска облека
3.5.2012 12:45:19   
elenak
Женски ми треба мала помош. Сакам да купам поклон пижами за малку поголеми деца од моево па не ми е јасно со броевите кој број за која возраст е. Ако знаете како оди ова 86/92 - 110/116 и ова 122/128 – 146/152 објаснете ми. Инаку дечињата се 2,3 и 6 години.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Бутици за детска облека
3.5.2012 13:01:57   
Calypso
Овие бројките што ги пиша се однесуваат на висината на детето, па така се одредува и величина. Мислам дека 86/92 е за дете од година и пол, до две годинки, и тоа е најверојатно некој просек. 110/116 може да е 3-4 годинки, а останатите за поголеми деца. Ајде поискусните мамички нека кажат.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Бутици за детска облека
3.5.2012 13:14:19   
kikicka
Јас секогаш се водам од висината на детето,некои деца се повисоки за нивна возраст а некој пониски ,нема правило тоа што пишува од 3 до 6м или 6-9м

Еленак прашај колку е високо детето уз муабет или дирекно нема врска па така ке одбереш. Ако сака да си ги искористи пижамките земи поголеми за еден број од сегашната висина. Мојата е 87см ,алиштенцата што и ги купувам сега се за 92см или 96 .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Бутици за детска облека
3.5.2012 13:25:10   
elenak
Знам дека бројкиве се висини, ме интересира просек колкава висина на пр. има дете од две или три или шест год. Инаку и моето user posted image има 62-3 см а носиме 68 бр. или зависи од моделот некогаш и 86 и облекувам а тоа е за годинка.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Бутици за детска облека
11.6.2012 12:14:46   
Dominika
Убаво кажа кикичка, ако не си сигурна земи поголемки, секако ќе си ги износат. Или договори се со продавачката ако има потреба дали прават замена за поголемо бројче. Моево синче е покрупно и цело време носиме еден број плус за возраста и висината. Колку ми е жал што некои работи донесени на подарок не ни се фаќаат. Со тие што сум поблиска, се договарам да ги замениме за поголемко, ама дел ми останаа неискористени.

Ја прочитав темата и јас сум за облека со реални цени, но со пристоен квалитет. Сепак, тоа е облека за нашите најмили. Ги користам нашите македонски производи од Стружанка, Вигор го посетувам, бутиците во Лептокарија, Мони-бони бутикот во Антико во Карпош 4 (гледам никој не го спомнал, а имаат квалитетна турска роба со пристојни цени). Од Венис имав неколку работи кога беше помал, сега не сум му купила скоро. Окаиди ми се прескапи, единствено обичните памучни маички им се со некои поприфатливи цени.

Откритие ми е Бебеслинг продавницата кај Бравос ресторанот. Бевме да му купиме килибарно герданче на синчето зашто многу се мачи со забите и не знаев дека имаат и облека. Му земав прекрасни летни панталончиња од памук и од лен, рачна изработка, по 190 денари. Ептен се пријатни и меки и супер се перат во машина. И пролетно/есенска јакна како дуксер му земав, памучен, со две лица за 590 денари. И за девојчиња имаше убава облека. Ќе имаат и нови работи, па дефинитивно ќе го посетам пак, наскоро, ако не друго, да му доземам од панталончињата.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Бутици за детска облека
6.7.2012 16:36:20   
Ljubovce
Ako ne sum za tuka prefrlete.
Vo okaidi ima popust se e na 40 i 50%,jas go podnoviv bebusko :)

(Одговор на членот Dominika)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Бутици за детска облека
6.7.2012 17:02:39   
Dimana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Ako ne sum za tuka prefrlete.
Vo okaidi ima popust se e na 40 i 50%,jas go podnoviv bebusko :)

Za bebinja novorodence znaci pomalo brojce ima nesto da ne odam za dzabe.?

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Бутици за детска облека
6.7.2012 17:40:38   
Ljubovce
ima,bas gledav za devojce od 3 meseci pa negore se vo glavnom,samo sto mnogu e gizva i brzo se praznat raftovite.

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Бутици за детска облека
6.7.2012 20:43:33   
Maca25
Јас вчера и купив на Нина многу убава памучна маичка од нована продавница Z карши Палома Бјанка. Цените им се малце повисоки ама квалитетно е се.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Бутици за детска облека
19.7.2012 12:21:19   
Felly RR
MarilynMonroe, еве тука го префрлив твојот пост. Таму дискутираме за детски чевли/патики.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Бутици за детска облека
4.11.2012 10:27:12   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: anavik

Sum slusnala deka vo Makedonija se proizveduva mnogu kvalitetna detska obleka pod imeto Tilla. Dali ste ja sretnale nekade, imaat li nivna prodavnica ili..? Ve molam spodel_ete mislenje.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

e mnogu kvalitetna neznam dali e ama ima da , postoi,ima mnogu ubavi interesni alistenca za decinja,ima vo Tiara,i po drugite dobrosnabdeni spiecijalizirani prodavnici za detska opema i alista.
vidi tuka ama postov moze da se izbrise oti ima temi veke nameneti za ovaa diskusija:)pozdrav


ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Bas deneska od koleska na majka mi dobiv bluzicki i bodivce epten tipski so stosni aplikacii od tilla i se cudev shto marka e. Pamukot preubav, dezenot super i ostanuva da gi isperam i da vidime shto kvalitet ke se. Vaka epten vetuvacki e :)
_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Бутици за детска облека
10.3.2013 21:12:59   
Gaia
Мамички да ве прашам нешто. Дали некаде во Скопје може да се најде бутик за бебешка облека ама да се продаваат оние слатките костимчња за бебенца? Тоа се уствари шпикознички плишани, со капче со ушиња, како меченца, зајчиња се. Видов имаше на некој српски сајт ваква продавница но кај нас не сум видела, па би ве замолила доколку некој знае да ми каже каде се наоѓа продавницата и дали воопшто има кај нас. За малечко бебувче ми треба, 0 месеци. Фала ви однапредuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Бутици за детска облека
10.3.2013 21:20:31   
Maca25
Gaia, такви маскембалски костими за бебиња има во бубу во беверли. ќе ти пратам пп со линк од фб да видиш што се нуди кај нив.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Бутици за детска облека
10.3.2013 21:53:00   
Gaia
Даааа мила, тоа е тоа, фала ти многуuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Gaia -- 10.3.2013 21:57:43 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Бутици за детска облека
10.3.2013 21:58:10   
*Elena*
Vo Jumbo ima doneseno, epten slatki, zajcinja, kravcinja, za pomali i pogolemi bebinja, eden kup kostimiuser posted image Kolku e lesno sega da se maskiras za 1vi april, super se user posted image

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Бутици за детска облека
11.3.2013 9:10:28   
Ring
Kade se naoga Frodo vo GTC ? Ne mi teknuva da sum go videla, a nekade procitav deka ima i tamu, osven vo City Mall.
Sakam da vidam za kondurcinja ....vreme e da patkame po nadvor user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Бутици за детска облека
11.3.2013 9:18:53   
Ikana
Леле кажувајте за кондурчиња, ние имаме 3 пара патики и сандалки и други тракатанци ама онакви убави бебешки кондурчиња треба да купиме...ко балетанки нешто сакам да и земам на цуцкаваuser posted image

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Бутици за детска облека
11.3.2013 9:43:16   
Natuska85
Икана бе па вие не сте веќе бебеuser posted image . Инаку такви балетанчиња убави имаш во зара, види ги на веб страната нивна ако сакашuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Бутици за детска облека
12.3.2013 9:06:42   
Ring
Ajde nekoj ako znae neka kaze....ili neka mi predlozi nekoi ubavi meki kondurcinja za prooduvanje za nadvor kade moze da se najdat ?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Kade se naoga Frodo vo GTC ? Ne mi teknuva da sum go videla, a nekade procitav deka ima i tamu, osven vo City Mall.
Sakam da vidam za kondurcinja ....vreme e da patkame po nadvor user posted image_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Бутици за детска облека
12.3.2013 9:09:39   
Tanjicka
bas za prooduvanje kondurcinja mozes mekani da najdes vo Chicco a paticninja imas vo Puma mekani i vo NIke

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Бутици за детска облека
30.10.2013 10:47:39   
mommy_angels RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: ROSE1991

moze i ne e mestovo za ova no bi sakala da vi pokazam kakvi fustancinja izrabotuvame moze ke vi se dopadne nesto poracki pravime...prijaten den user posted image ...........................povelete poglednete


Росе 1991 надворешни линкови не се дозволени
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: ROSE1991

moze i ne e mestovo za ova no bi sakala da vi pokazam kakvi fustancinja izrabotuvame moze ke vi se dopadne nesto poracki pravime...prijaten den user posted image ...........................povelete poglednete

Модератор: Росе1991 надворешни линкови не се дозволени

Rose aj te molam na mene vo privatna poraka pusti mi link da vidam...Pravite li nevestinski fustancinja?
Pusti mi i kontakt


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 30.10.2013 18:50:55 >

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?