|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 19:23:33   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

user posted image

Повелете едно прексасно смуди од банана и спанаќ како предјадење


Еве и јас ќе си земам едно, да направам пауза, окапав над шпорет, правам палачинки, и ѕиркам РР.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 21:10:05   
MademoiselleNina
Инаку мене тоа ми е омилено :) и единствен начин да јадам спанаќ :))))
И палачинки ми се омилени - ама кога некој друг ги прави user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 21:13:20   
MademoiselleNina
И да ве прашам - ми се случува ако ми стои улкучен лаптопот, и ако не го сум активна на РР, (некое време 10-15 мин) кога ќе се вратам на темата и ако сакам да пишувам ми вика дека не сум логирана, а не сум се одлогорала претходно.
Како да си останам логирана и кога не пишувам (само си читам)

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 21:22:06   
Bethany
Добро вечер, и мене ми се јадат палачинки, тамам времето залади да можат да се прават. Можеби и јас утре ќе направам, да не јадам само виртуелни user posted image

М.Нина, ако ти стои прозорчето за да пишуваш порака и дури ако ја пишуваш долго, после и кога сакаш да ја пратиш не може, бидејќи времето е истечено, па во тој случај јас обавезно ја копирам, да не се нервирам после.
А овака не би требало да си одлогирана целосно и ако ништо не правиш на РР. Барем јас кај мене немам приметено user posted image
By the way, кога си тука, дај кажи и ти некој предлог ако имаш за да ја крстиме новата тема, еве веќе сме 99. страна треба да свртиме нов круг user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 31.8.2013 21:26:29 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
31.8.2013 21:43:58   
MademoiselleNina
Баба ми сигурно би ја нарекла „Лаф муабет“ - ете тоа е мојаот предлог :) или РР лаф муабети

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
1.9.2013 0:46:27   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

И да ве прашам - ми се случува ако ми стои улкучен лаптопот, и ако не го сум активна на РР, (некое време 10-15 мин) кога ќе се вратам на темата и ако сакам да пишувам ми вика дека не сум логирана, а не сум се одлогорала претходно.
Како да си останам логирана и кога не пишувам (само си читам)



Кога се логираш штиклирај го „Запомниме на овој компјутер“ копчето и така нема да мораш на секое да се логираш и кога ќе ја отвориш рр ќе си бидеш логирана секогаш, се додека не направиш чистка на експлорерот.

Добра вечерuser posted image Старо ново? Пак така?user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
1.9.2013 1:03:42   
zzaa
Od mene predlog za ime na temata Esensko kafance,neli ide esen a kafance nostop se nesto sluzi kako vo kafana da sme,a i do zimoto ke se ispolni temata so 100 strani,i taka e najaktivna tema.pa ke moze da se zatvori.
Ajde zenski slatki snista.


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
1.9.2013 22:51:30   
Палешка РР
Жени кај сте вечерва, нешто мистериозно ве снема?
Или сите утре ќе пишете во темата за синоќешното искуство? user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
1.9.2013 23:36:27   
elenak
Аха, искуства чудо едноuser posted image Сум заспала до ќерка ми успивајќи ја. Сега станав да ве ѕирнам само на 5 мин, да не случајно нешто пропуштам и рикверц назад. А инаку за викенд сме секогаш мрзоволни, плус штедиме страници, некако се удомивме тука, не ни се одиuser posted image Еве уште еден предлог од мене за новата тема - РР Кафематuser posted image Што викате? Ајде добра ноќ.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
1.9.2013 23:40:31   
vezilka RR
Мистериозни дами, хе, хе. Половината спијат гарант. А мене баш не ми се спие. Ќе морам сама со себе да си лафам, хи, хи.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 8:41:14   
bucko mal
Za vikend epten domakinki sme,nikako pipkanje kompjuteruser posted image
Jas imav ubav viken a bogami I vremeto beshe super,ni dojde proletuser posted image
Imavme praznik,den na tatkotouser posted image pa taka malku se zezavme so poklonce za tato,cestitki I taka.
Sega kiflicki ke pram poleka se spremame za rodendenot na bebushov.
Samo kafe da vi napravam I pokasno se citkame
user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 8:52:25   
elenak
Добро утро! Фала на кафе буцко мал, за мене ќе биде дупло оти еве го и вистинското пред мене. Што убаво сум се наспала ама се разбудив со главоболка, се чудев дури не го видов времето надвор. Е вакво време мразам, облачно, врнежливо есенско време. Многу ми е депресивноuser posted image Буцко мал блазе вам, колку сакам пролет. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 9:55:41   
Bethany
е кај нас е сончево, а мене баш ми недостигаат такви депресивни времиња , ај да се менуваме user posted image
Женски мили, јас да ве поздравам, да го шмркнам кафенцето на брзина и одам, денес имам работа и гости плус, па се читаме.
Убав ден на сите user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 10:00:45   
Yummy Mammy
Dobro utro i od mene. Eve i jas da se prijavam, prv den od doma. Imam cel spisok na raboti sto treba da gi napravam i ne znam od kade da pocnam. I kako sto najcesto biva, od nigde user posted image
Se nesto drugo mi se pravi osven toa sto treba...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 12:26:05   
miana
Здраво женчиња...Многу убав ден денес,јас частам за моето прваче..Преубаво поминавме денес на првиот училишен час
Еве частам од тортата...
user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 12:49:44   
mommy_angels RR
Со среќа на Миа,само петки да носи на мама и тато

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 13:06:31   
Yummy Mammy
Mia so sreka ucenjeto, samo petki da nosis!

Miana kazi kako pominavte denes? Majkite se stalno povozbudeni od decata... Kako ti se bendisa oddelenieto, priredbata...?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 18:25:26   
Bethany
Каде сте женски, многу сте тивки денес, одмарате после ручекот ? user posted image
Јас сега седнав, да одморам, имав убав, продуктивен и ден исполнет со добри луѓе околу мене.
Ајде да ве почестам со едно капучино:
user posted image

Пс. Со среќа Миа, да имаш љубов кон книгата и учењето user posted image


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 2.9.2013 18:26:30 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 18:41:53   
Carrie RR
Здраво дрндрнрајчиња user posted image Јас да сркнам некое кафе од тука, да честитам на првачињата user posted image и да се пакувам. За некој саат одам на ОДМОР, КОНЕЧНО, јас последна user posted image Денеска денов трчаници, најверојатно по пат ќе спијам....Бидете ми поздравени и да знаете дека ќе се сончам и бањам на Скијатос и за вас user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 20:18:14   
deluxe
Ajde Keri ubavo da si pomines,odmori i za mene tamu,jas letovo ne mrdnav nikadeuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 22:19:23   
Snow Queen
Епа честито до сите првачиња user posted image
Мамички,нека со лесно им оди на вашите мали сонциња и да бидат умни главички.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2471
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
2.9.2013 23:06:31   
elenak
Епа Кери кој последен се смее најслатко се смееuser posted image Си го фати патот за Скијатос. Ајде уживај и ич да не не мислиш, умни ќе сме и ќе те чекаме за деталиuser posted image
Миана се изнајадовте торти вие, ајде само нека е за убаво. Со среќа Миа и само петки да носи.
Остали поздрав, кој ќе оди на спиење добра му ноќ, кој не тука да се јави на рапортuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 2472
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
3.9.2013 7:09:51   
Felly RR
Убаво да си поминеш Кери!!! Денес јас најранобудна, па да спремам кафе, баш e супер РР Кафемат за новата тема.user posted image Имаше погоре некој предлог.
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 3.9.2013 7:10:52 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2473
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
3.9.2013 7:41:30   
deluxe
Feli ajde cesti edno kafence i za mene od Kafematot user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2474
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
3.9.2013 8:23:23   
Annet
Good mornig moi mili.Eve me i mene ,se nadevam deka ke imam poveke vreme da se druzime na vakvite temi:))) Mislam deka se vrakam vo normala,mi bese eden potezok period, izmesano se:)))
Se nadevam oti nema da gnjavam vo temite za bolesti,skraja neka e vishe:)
Samo sto si gi ispiv utrinskoto kafence,kerka mi pocna da stanuva vo 07 nautro ,a da zaspiva vo 21 h-zimska sema:))))
Imajte si ubav den,na zdravje kafenceto na site,pa ke treba uste malku da otvarame Tema Cajdzilnica :))))
user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2475
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?