|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:29:28   
nena lonley
Znaci doma kaj nego bev ( na majka mu kazal deka sum koleska ),bevme na vikend vo Ohrid,se setase so mene po Sk i slicno,koga ke se setam kosa mi se kreva....barem da bev taa persona sto se pali na zeneti a vakauser posted image

P.S kikicka fala za ponudenata tema,no ne ja sakamuser posted image ....jas ne bev ljubovnica oti koga doznav vednas prekinav so nego,patem i na zena mu kazav- posle se pokajav,podobro da neznaese kutrata

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:35:15   
kikicka
user posted image И ти си во право, подобро би било да пишуваш доколку сакаш во соговорник кој лаже отколку во оваа што за љубовница. Како и да е поминало битно си се спасила навреме.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 0:44:20   
nena lonley
Ke se pofalam sama sebe i ke recam OTSECNA SUM I RESITELNA zborot koj sama sebe si go davam e zakon za mene....fraerov pak me barase,da bev labilna ke me vodese ko glupaca seuste,no jas presekov....jas odamna prekinav 3 godisna vrska ( od koja izgleda i kletva me fatiuser posted image ) pa za kretenov lesno bese da recam Kraj

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 1:05:30   
Џесика
Нена, искуство и за памет, ти се вика тоа... многу од нас поминале некакво лошо искуство, благодари му на Бога што сепак си излегла од таа врска... она што не може да не убие, не прави посилни... user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 1:09:19   
nena lonley
Sekako,sreka sledniot decko ( sega verenik ) ne se isplasi koga pocnav da mu prebaruvam po kola za da vidam tocni podatoci, mu se zakaniv deka ke go ubijam ako laze user posted image i barav da me zapoznae so site doma uste na 2 nedeli vrska....IZGLEDA NAVISTINA MU SE DOPADNAV user posted image ........

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 9:01:49   
Mihaela 2010
Dobro utro drndrnrajki....se odmorivte li???
Kako si pominavte za praznicive?
Nie ovaa godina prv pat bevme na kolede...i toa ni dojde edno komsice pa ne sobraa i nas,M vo prvata kukja si kjutese ama vo drugite dve pocna da rika da plkace...ova devojcevo pee taa place leeeee,zapna sakam doma,dur da se navikne ...posle malku po malku se usalta koga vide deka babive i paricki davaatuser posted image

I taka na smea na sala si dojdovme doma so polna kesa...
Inaku parickata padna kaj dedo Boze pa kako gospod sto e nikoj ne e neka ni dade zdravje ,srekja ljubov i troa pojke pari

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 9:15:22   
Ikana
user posted image

Добро утро женски, како нанавте? Убав работен ден на тие што почнале со работа, а на другите со лесно по домаuser posted image

Нена, штом веќе поминало, готово, но ете се случува да ни остават лузни тие работи па потоа дуваме на јогурт, фигуративно. Мене не ми е јасно како не ти се уклучи алармот кога те претставил на неговите како колешка, а не како девојка, или барем да си се распрашала кој е и што е....вака некако многу наивно ми делува работаваuser posted image На крај, земи му телефон и пролистај малку по слики, а тоа што си кажала на жена му според мене е добра работа, зашто да ја мафта жената.


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 8.1.2013 9:16:20 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 9:22:32   
Felly RR
Добро утро и од мене! Јас пијам кафенце, и се спрем,ам за на работа, па после може и ќе шетнеме со мм.
Јас сфатив дека нена отпосле дознала дека ја претставил како колешка. Како и да е - битно завршило.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 9:25:39   
Gardenia
Добро утрооо,Среќен ви Божиќ на сите верници,да ви донесе многу здравје,мир и благосостојба во семејството
Ова празниците значи се жив замор,само јади,пиј user posted image ,туку ајде помина и тоа
Еве частам малку витамини да ве освежам
user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 9:27:44   
Cipi Ripi
Добро утро и од мене. Пијам кафенце, Д во дубалце па на раат се пие кафе.

Абе нена па кај го најде баш џандарuser posted image (мала шала) Уживај сеа и не се замарај со минатото.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 9:28:55   
vezilka RR
Ајде добро утро, работно утро. Јас на работас после десет дена одмор..сигурно ќе се изнаработам денес user posted image user posted image user posted image

user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 10:53:31   
elenak
Добар ден женички. Се чувствувам како балон кој секој момент може да пукне user posted image Нека заврши ова гнетење веќе. За појадок направив пилешка супа, да сркнеме  нешто полесно оти си наталоживме маснотии за цела година деновиве user posted image . Ако има некој гладен повелете на домашна топла супичка.

< Поракaта ја уредил elenak -- 8.1.2013 10:54:02 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 11:06:04   
arh_diz
Dobro utro
kaj nas e vistimski odmor se pocnuva od utre na rabota:)

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
8.1.2013 11:11:11   
Calypso
Добро утро или добар ден? user posted image
Честит Божиќ драги мои ррајки, нека овој голем празник ви донесе здравје, љубов, мир и благосостојба вам и на вашите најмили.
Читам дека супер сте си поминале, така и треба. И ние супер си поминавме, само ние тројца за празниците, паричката се падна кај Господ, па нека даде дедо Боже здравје и благосостојба!

Да ви кажам, преку глава ми е од јадење и пиење (иако не јадев многуuser posted image ), затоа денес само на овошје и кафе сум си, ама ми се чини дека така ќе терам цела недела, барем до Василица user posted image - и тогаш ќе вртиме зелник со паричка, втора среќа да видиме кај кого ќе падне user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 10:31:43   
Ikana
Женски каде се скривте? Нема ли некоја добра душа кафенце да понудиuser posted image
Јас си го заспав бебулето, сега малце слободно време имамuser posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 11:29:07   
vezilka RR
Ете, повелете..

user posted image

Ајде добро утро, добар ден и од мене. Тмурно денес, се мачам од сабајле да се стаам у погон, ама тешко ми оди.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 12:26:39   
Cipi Ripi
Добро утро девојки. Јас едвај го заспав денес син ми, не знам што му е деновиве, изгледа решил да менува распоред.
Сега пијам кафеи ја чита мнајновата вест, а тое е дека топлификација немала да испорача сметки за декемвриuser posted image за многу години нека еuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 12:42:00   
miana
Kaj.ste mili moi? Jas eve vo bansko uzivam da vi kazam pravo . Epten e dobro. Bebulevo zaspa.i eve da vi pisam. Pozdrav do site. Ve guskam ;)

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 12:49:29   
@Mila@
Blazesi ti Minake uzivaj si i odmori se max i poveke na vozduh a pomalce na pc ili mob :)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 13:02:22   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

а тое е дека топлификација немала да испорача сметки за декемвриuser posted image за многу години нека еuser posted image



..еее, оти така? Многу добри станале!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 13:09:19   
fila
E toplifikacija nema da isporacuva zatoa sto veke ne postoi ama zatoa e tuks balksn energi grup da gi ispprsca smetkite

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 13:10:44   
fila
Izvinete za pecatnite greski pisuvam od mobilen

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 13:27:37   
Cipi Ripi
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

а тое е дека топлификација немала да испорача сметки за декемвриuser posted image за многу години нека еuser posted image



..еее, оти така? Многу добри станале!


Јас колку што прочитав и разбрав од луѓе, затоа што увиделе дека многу луѓе преплатиле.

Извор: Без Пардон
Автор: Билјана Дамјановска

Декемвриските сметки за парно греење ќе ги израдуваат скопјани. Тие, според најавите од „Топлификација“, која го грееше главниот град до декември, ќе бидат драстично помали отколку претходно, пишува Дневник.

Според весникот, некаде нема ни да има ништо за плаќање, а некои граѓани ќе имаат и плус за земање.

-Сето тоа ќе зависи од она што го покажуваат мерачите во зградите за количеството потрошена топлинска енергија при порамнувањето направено на крајот од годината. Па така, на скопјани што се приклучени на централното греење и кои од 15 октомври наваму имаа млаки радијатори или истите им беа исклучувани при секој зрак сонце, што предизвикуваше огромно незадоволство, ова ќе им биде некаква сатисфакција, анализира Дневник.

- Некои граѓани ќе добијат помали сметки, некои нема да имаат ништо за плаќање, а на некои и ќе треба да им се врати дел од она што е повеќе наплатено, вели Драган Маканаџиев, портпарол на „Топлификација“. Тој за весникот објаснува дека оние на кои треба да им бидат вратени пари, покрај сметките за кои ќе имаат „0“ за плаќање, ќе добијат и известувања, да достават број на трансакциска сметка на која ќе им биде вратено преплатеното.

Корисниците кои се исклучени нема да бидат дел од порамнувањето, туку им останува да чекаат што ќе реши Уставниот суд каде што е поведена иницијатива за преиспитување на оваа обврска.

-Според правилата на РKЕ, инаку, со сметките што граѓаните ги добиваат од август до декември практично треба да се покријат трошоците направени во првиот дел од грејната сезона – односно од 15 октомври до крајот на годината, кога се прави првото порамнување. Тогаш се прави пресек на потрошената топлинска енергија по станбени објекти во првите два и пол месеца од грејната сезона. Сметките што доаѓаат од јануари заклучно со јули треба да ги покријат трошоците за греење од јануари до април, при што повторно порамнување се прави во мај, односно со завршување на грејната сезона. Изминативе години, ваквото порамнување не даваше некакви поголеми ефекти бидејќи главно немаше драстична разлика меѓу сметките кои се добиваа и тоа што наводно реално било потрошено, објави Дневник.

„Топлификација“ со обврската добиена од Регулаторот, од ноемвриските сметки почна да го прикажува и количеството потрошена топлинска енергија по станбени објекти, при што можеше да се види дека има отстапување од тоа што се наплаќа и тоа што е потрошено.

Од почетокот на годинава, обврската за производство, дистрибуција и снабдување со топлинска енергија премина во рацете на „Балкан енерџи груп“ (БЕГ) која од „Топлификација“ презеде околу 400 вработени кои дотогаш работеа во овие сектори.




Напомена од модератор: Надворешни линкови не се дозволени.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 9.1.2013 14:51:14 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
9.1.2013 14:12:10   
Gwendolin
Добар ден на сите, да испијам едно кафе со вас. Ах што не стане ЕВН сенилна па да заборави честитка за декември да прати? Во овој стан не се дружиме со топлификација, раскинавме летоска user posted image , ама затоа ЕВН е тука како добра (и скапа) замена. Таман се израдував еееее породилното стигнало, сеа за струја ќе отиде пола...тоа е како беше една мисла не знам од кој- Ако помислиш дека сите те заборавиле, пробај да не платиш сметка за струја или рата за кредит user posted image user posted image user posted image . Ех заврши петминутното денско спиење на ќерка ми, поздрав женски, имајте убав ден user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.1.2013 8:44:12   
Ikana
Па каааај сте бе дрндрнрајки!
Што се случува арни ли сте сите? Ние се изнаспавме, сега не можам да се освестам, многу ми дојде, обично бебево ме држи у форма со по 5-6 саати спиење, вака кога ќе си наспијам по 8-9 саати чудно ми е дури user posted image user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?