|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: детето и миленичето
15.9.2011 10:48:24   
temjana
дефинитивно куче е голема обврска, и на секого му советувам пред да земе најпрво доообро да размисли. Ние имаме куче и нормално кога ќе имаме бебе нема шанси да го дадеме, бидејќи Април е дел од нас и нашата фамилија. Убавото кај малтешките пудли е што не мирисаат и не оставаат влакна, меѓутоа нашата госпожа неможеме ни 5 мин. да ја оставиме сама дома бидејќи цвили цела зграда ја дига, па затоа како ретардирани ја носиме насекаде со нас. Кога одиме некаде кај што неможе да ја носиме ја оставаме кај моите или кај неговите Ужасссс. Буквално како мало бебе да имаме. Како и да е и колку и маќи да си имаме понекогаш со неа, ниту јас ниту мм неможеме без говедцето наше белоuser posted image Но сепак советувам пред да земете особено мало кутре добро да размислите, обврските се огромни а нерви треба челични, воопшто не е лесно

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: детето и миленичето
30.9.2011 13:06:39   
Ikana
Nie imame 5 mesecna zenka labrador. Najubava i najpametna e na cel svet, ama pravi belji i te kako. Pred nekoja vecer me razbudi silna mirizba...gospogjicata uspeala da ja ripne ogradata na skalite, da se kaci gore i da ni vleze vo spalna i vo taka cistenata soba kade sto treba da spie bebeto so pereni tepisi i do nekade kupena bebeska oprema da se iskaka i toa ubavo. Do toj moment vikav ajde ke se nauci, ajde ke se navikne, ajde i ograda stavivme na skalite da ne pravi lom gore kako po obicaj...inaku doma ja cuvame....no nesto mi pukna i odluciv da ja dadam...iskreno bev ubedena deka ke uspeeme da ja docuvame no so bebe na pat...pregolema e obvrskata, a ne ziveeme vo zaednica tuku sami. Zal mi e da ja cuvam nadvor, a ide zima, nekako srce ne mi dava. Zatoa odlucivme so mm da ja dademe i da i najdeme poprigoden dom kade sto ke bide na svoj teren i sakana, iako nie neizmerno ja sakame megjutoa nema smisla da se macime i sebe i surov odnos da imame kon kuceto.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: детето и миленичето
27.10.2011 0:25:54   
Zivka*

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

дефинитивно куче е голема обврска, и на секого му советувам пред да земе најпрво доообро да размисли. Ние имаме куче и нормално кога ќе имаме бебе нема шанси да го дадеме, бидејќи Април е дел од нас и нашата фамилија. Убавото кај малтешките пудли е што не мирисаат и не оставаат влакна, меѓутоа нашата госпожа неможеме ни 5 мин. да ја оставиме сама дома бидејќи цвили цела зграда ја дига, па затоа како ретардирани ја носиме насекаде со нас. Кога одиме некаде кај што неможе да ја носиме ја оставаме кај моите или кај неговите Ужасссс. Буквално како мало бебе да имаме. Како и да е и колку и маќи да си имаме понекогаш со неа, ниту јас ниту мм неможеме без говедцето наше белоuser posted image Но сепак советувам пред да земете особено мало кутре добро да размислите, обврските се огромни а нерви треба челични, воопшто не е лесно


Epten e golema obvrska kuce, nie pred godina dena si zemavme Yorkshire terrier ,samo zatoa sto nemaat kuceski vlakna,tuku imaat kosa ,koja VOOPSTO ne im paga dodeka trcaat niz doma,antialergicni se za deca i se mnogu pametni kucinja.... uste malku bebceto ke ni se rodi,i ne mislam da si go dadam kuceto nikade,ke si ostane so nas,mnogu e mirno kuceto koga ostanuva doma si legnuva vo nejzinoto krevetce i ne mrda od tamu dodeka ne se vratime doma,ako spieme site i ona odma si legnuva da spie,vakcinirana e,si ima i vgradeno cip i pasos ,(ja nosevme i na patuvanje so nas) ja banjame nonstop ,ja ceslame sekoj den repcinja i vrzuvame , na frizer ja nosime i sekogas posle setanje i gi mieme nozete ...sakam da kazam deka e mnogu golema obvrska da gi pravis site ovie raboti .....no epten si ja sakame user posted image
ke vidime kako ke se odnesuva koga ke go doneseme bebceto doma ,sega sum veke vo 38ma nedela pa naskoro ke moze da vi kazam kako sme pominale prvite denovi zaedno so bebceto i kuceto :))))

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: детето и миленичето
4.12.2011 21:45:36   
SkCura77
Ние имаме маламут и го чуваме во двор, да не се митареше 2 пати годишно, ќе си го чувавме дома.
Кај нас тоа куче ја донесе целата радост на светот и на некој начин го наговести и бебето.
Сега имам синче од 4 месеци и гледам да ги дружам што почесто, се гледаат и си реагираат, кучето го душка по облечените нозе а бебето му се смешка и му гуга. Супер е кога детето има милениче, ама правилата се знаат - кучето редовно вакцинирање, рацете миење со сапун па мачкање со алкохол па тогаш се е во ред.
user posted image user posted image user posted image                  user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Zivka*)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: детето и миленичето
22.6.2012 8:27:59   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: tanjuskaaa

Se nadevam deka ne ja povtoruvam temava, se obidov da pobaram no nenajdov slicna tema. Jas i mazotmi cuvame kucence doma, mala rasa, vakcinirano i cisto (go kapime sekoja nedela), zivee isklucivo doma i ima pristap do celiot stan. Mnogu pati do sega ne prasale dali ke go frlime kucenceto koga ke ni se rodi bebeto, i ni napomenale jas kako trudnica da ne go fakam mnogu kucenceto. Nie ziveeme vo stranstvo i cuvanjeto domasno milenice i bebe, kako i milenice za vreme na bremenosta ni se normalni raboti. Na pocetokot na bremenosta kucenceto nonstop se obiduvase da mi go stavi glavceto na stomakot, doktorot ni kaza deka najverovatno moze da go slusne cukanjeto na srceto na bebenceto :) Normalno kucenceto nema da spie vo ista soba so bebeto, no planirame da rastat zaedno. Me interesira kolku luge cuvaat milenicinja doma, i kako postapuvate za vreme na bremenosta i koga ke se rodi bebeto. Nasiot plan e dodeka sme vo bolnica da mu doneseme na kucenceto kebence-koe sto go iskoristilo naseto bebe (a nema veke da go korsiti) i da mu go dademe za da navike na mirisot, zatoa sto e malku ljubomorno kucence. Sto se vasite mislenja na ovaa tema, prasuvam cisto za zabava i disusija bez da navredam ili povredam nikoj. Pozz idni mamicki


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: детето и миленичето
22.6.2012 10:37:51   
Ikana
Танјицкааа, здраво!
Имам многу примери на луѓе околу мене кои имаат мали бебиња и кученца....Роднините на пример, сите деца ги пораснаа со куче, и ниеднаш не го тргнаа додека беа мали и децата нивни, па и внуците сега со другото куче....Напротив, животните дотолку се поврзаа со бебињата и ги штитеа на секој можен начин. Јас веќе 7 години чувам мачор персиски, а додека бев бремена имавме и куче, лабрадор. Нормално, не го чистев нередот позади нив, кучето си го шетавме, додека мачето се трудев да не го галам многу, поради појава на токсоплазмоза која може да биде многу опасна за бремени жени.
Во 6 месец кучето го дадовме на пријатели, а мачорот кај моите, чисто од причина што мене бременоста ми се искомплицира, поради предвремено породување и не можевме да се грижиме за нив, бидејќи јас морав да лежам 24 часа. Сега бебето има 6 и пол месеци и на годинка, планирам да си го земам мачорот назад, а кучето ќе почека, немаме сеуште енергија за негоuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: детето и миленичето
22.6.2012 16:58:59   
tanjuskaaa
E super cim postoi temava, neznam kako ne ja najdov porano :) Nasiot slucaj e skoro identicen so toj na Zivka* i Temjana RR. Za zal naseto kuce se mitari, i e od rasata mops/pug, no go sakame i nema sansa da odi nikade bez nas. Ponekogas na smea na toe sto me prasuvaat koga ke go frlime naseto milenice im odgovaram deka toj e naseto "prvorodeno dete" fur-baby i se cudat, no namerno im velam taka za da svatat deka i toj e clen na naseto semejstvo a ne predmet sto mozi da se frli.
Ikana za macinjata znam deka se pospecificni, imam drugarka koja sto ima 3 macinja doma i malo bebe, morase da se bori so edna od mackite-da i dokazi deka kolevkata na bebeto ne e krevetce za mackata :) no se e super i koegzistiraat zaedno site. A labradorkata, znam deka e mnogu rabota, i te svakam sto morale da ja ostavite so prijateli pogotovo ako si imala komplikacii i predvreme rodeno bebe, se nadevam ke si ja vratite nazad koga ke bidete vo moznost. Znam deka milenicinjata se mn povrzani so bebencata i gi stitat, naseto pod krevetce lezi koga ke mu dozvolime da vlezi vo sobata na bebeto, no prvoto nesto sto go napravi koga se vselivme vo stanot bese da se isaka vo bebeskata soba-dodeka bese suste prazna i sega mislam deka mu e obelezana na princot nas :) mn me interesira reakcijata koga ke se porodam i ke go doneseme bebeto doma, bas ke pisam kako pominavme :)

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: детето и миленичето
1.10.2012 10:47:09   
rina13
Јас сум многу ЗА растење на дете со милениче,имам куче(германски птичар)и обичен мачор кои се страшно поврзани со моето детенце,а верувајте и детево им возвраќа имаме година ипол ги рани ги гали не ги тормози мн е нежна со нив и верувајте тоа мн ме радува,лично мој став е дека децата растени со милениче имаат силно развиено чувство за емпатија, имаме и мастиф ама за жал поради неговата големина од 86 кила и несмасност богами и непредвидливост неможе да биде во нејзина близина.Зборот ми беше дека ептен ако миленицето претставува закана по здравјето и нормално животот на детето само во тој случај не би дозволила заедно да живеат во секој друг случај одгледувањето на милениче е најпозитивната работа како за родителот така и за детето.

(Одговор на членот tanjuskaaa)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: детето и миленичето
22.10.2012 13:22:49   
Tanjat7880
Po preporaka na lekarite i vo nashiot dom stigna domshno milinice,kucence.Mala e,ogromna obvrska,teshka za cuvanje no nosi neopisliva radost kako na G taka i na nasuser posted image .Poleka se naviknuvame i ona na nas a i nie na nea i terame nekako,pocnavme da ja shetame po malku i eve odma problem,omalaksana e i ima prolivce i povrakjauser posted image dusha me boli,mislev deka kuce ne se zali no ne bilo taka...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: детето и миленичето
22.10.2012 13:30:37   
Ikana
Тања, тоа со проливчето однесете ја на ветеринар и ќе ви дадат еден прашок за да се среди и ориз да и давате да јаде.
Ние дома имаме персиски мачор. Со бебето се обожаваат....додуша она повеќе него го сака, он ја игнорираuser posted image
Најпрвин не го пуштавме во нејзината соба, каде што седиме и спиеме исто така, но со тек на време почнавме да ги доближуваме и го гледавме мачорот како реагира на бебето. Се уште не ги оставаме сами во соба, но нема никаков проблем кога се заедно и под мој надзор.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: детето и миленичето
22.10.2012 13:33:27   
miana
Neznam zosto i kako, mene mi izcezna ljubovta kon zivotnite..Kako mala neznam kolku macinja i kucinja imam iscuvano,gi imam banjano,imam spieno so niv i sto se ne..Koga ke se setam kolku bolvi sum cistela si se cudam sama na sebe...Zavrsiv sredno veterinarno uciliste..Odkako se porodiv mene mi e gnasno da fatam da pogalam kuce ili macka....Neznam zosto..Mackite mi bea najgolema ljubov a sega - NEEEE..Neznam zosto na decava moi ne im davam ni da se priblizat do nasite kucinja ( vo dvor imame ) i se cudam kako toa majkami me ostavala tolku mnogu da igram so macki i kucinja..Neznam,navistina neznam sto se sluci odkako rodiv dete...Jas si gi sakam kucinjata mnogu,no srce ne mi dava da gi fatam - gnasno mi e!!! Veterinar sto se gadi od zivotni user posted image ..Fala mu na boga fakultet zavrsiv ekonomski pa ne mi e zal user posted image Neznam dali nekogas ke dozvolam moe dete da fati kuce ili macka ( znam deka sum za kotek ) pogolemata kerka se plasi mnogu i od kucinja i od macki,pa duri i mod malo kutre bega ,vristi ( znam deka jas sum kriva za toa ) a pomalovo koga ke ja vidi kuckata vo dvor moze dva saati taka da si sedi gledajki ja ( kako hipnotizirana ) mislam deka ako ja doblizam da ja fati - ima lom da ja napravi od sto ja saka,ama mene srce ne mi dava

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: детето и миленичето
22.10.2012 13:34:22   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Po preporaka na lekarite i vo nashiot dom stigna domshno milinice,kucence.Mala e,ogromna obvrska,teshka za cuvanje no nosi neopisliva radost kako na G taka i na nasuser posted image .Poleka se naviknuvame i ona na nas a i nie na nea i terame nekako,pocnavme da ja shetame po malku i eve odma problem,omalaksana e i ima prolivce i povrakjauser posted image dusha me boli,mislev deka kuce ne se zali no ne bilo taka...

Tanja koi doktori i zosto vi preporacale milenice - ako ne e tajna?

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: детето и миленичето
25.10.2012 14:24:26   
barca
vo pravo ste

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: детето и миленичето
25.10.2012 14:37:57   
AnnaMolly RR
Ние имаме стафордски териер, којшто важи за една од најкрволочните раси кучиња. Женка е, се вика Куба и е најмилото суштество што сум го видела во живот. Со Филип се најдобри другарчиња, само кружи околу него додека си игра, како да го пази. Не лае, само кога е гладна. Единствената маана и е што не алармира на непознати, туку веднаш оди да се гали со сите user posted image
Порано ич не сакав кучиња, а и сега не сакам кучиња освен Куба :))) И ја чуваме во двор, си има бокс, дома не смее да влезе ни еден сантиметар затоа што сум алергична.
Еве да видите каква е расата (ова не е Куба, а и ние нема да и ги сечеме ушите), само да видите како изгледа. А бојата и е иста ваква, кафеаво со бело.
user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот barca)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: детето и миленичето
25.10.2012 19:44:09   
Fiao
Мислам дека нема поубава работа од тоа детето да ви расте со животинка. Одлична можност за развивање и запознавање едно сосема поинаква и искрена љубов user posted image
Исто така мислам дека НЕдозволувањето на детето да има контакт со куче може да предизвика посериозни последици, како на пр: кога детето ќе потпорасне и ќе се осамостои, штом ќе дојде во контакт со кутре, ќе нема да знае како да му пристапи, ниту па што да очекува како евентуална реакција од животинката.
А што се случува кога животинка, особено кутре доаѓа во допир со човек кој чувствува страв?
Самото кутре го гледа човекот како нешто што во моментот не е пресметливо и веднаш, во своја самоодбрана, напаѓа. Затоа дозволете им на своите деца да знаат како да им пристапат на кутрињата, ако ништо друго барем за да немаат проблем понатаму.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: детето и миленичето
6.11.2012 9:49:09   
lilicka
Ние во двор си чуваме едно мало кученце не е расно но е преслатко Л многу му се радува а и тоа на нејзе кога ќе ја види збеснува скока,трча ептен се сакаат user posted image мноево дете многу сака животни....а кога ќе се шетаме недај боже да види мачка или куче во ситуација е да рипне од количка од радост!!!

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: детето и миленичето
5.1.2013 15:29:22   
caci 23
nie doma imame ogromno kuce,znaci koga vikam ogromno mislam na kuce od 50 kg. kuceto e staro 4 god. a kerkami 2. bidejki ziveeme vo kuka kuceto si im posebna soba za nego na dolniot sprat no taa mu e samo za vecerno vreme za spienje,a preku den si e so nas gore.ponekogas pomisluvam deka ono duri poveke od nas se grizi za jana.zasto dokolku ono e dole i ja slusne jana deka place vednas so trcanje se kacuva i pocnuva\ da ja duska.user posted image koga iamse jana 2 meseci i se pojavi egzema,razgovarav so edna doktorka i i kazav deka imame kuce,taa vednas zakluci deka i e od kuceto.nie vednas kako sto bi potapil sekoj roditel,prestanavme da go pustame kuceto da se kacuva gore,megutoa egzemata ne pominuvase,potoa otidovme kaj drugi doktori i pocnav da baram po internet i skoro sekade pisuvase deka kuceinjata mnogu pomagaat protiv alergii zasto gi sobirale site losi bakterii vo niv.se resivme povtorno da go pustame kaj nas,si zemavme edna mast z egzemata i eve veke imame skoro 2 god. a egzemata poveke ne se pojavi.e samo fakt e deka treba sekoj dnevno usisuvanje,po nekogar duri i po dvapati,megutoa slikata koga ja gledam jana kolku e srekna koga e kuceto tuka ne se meri so nistouser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: детето и миленичето
12.3.2013 8:52:13   
Бушавка
Децата и животните се разбираат одлично, и ние возрасните треба да научиме нешто од нив
http://www.youtube.com/watch?v=0TL5CSPFzTU

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: детето и миленичето
12.3.2013 8:53:49   
Tanjicka
moive zvercinja mnogu sakaat kucenca i koga ke viadt na ulica odma ima brkanica i trcame po kuceto, bi sakala da imame doam no ziveeme vo stan a i maz mi mislma ne bi se soglasil

(Одговор на членот Бушавка)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: детето и миленичето
12.3.2013 9:48:41   
sandriana RR
Т стана луда по мачорот, најдобар другар и е, му носи играчки, го гушка и му зборува - мислам мачето ќе се трауматизира од толку брборење. Не ми се допаѓа што го допира (сепак е мачка, за куче не ми е проблем). За разлика од мачорот, кучето во двор не го рецка многу, го гледа од далеку, а се плаши да го допре.

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Детето и миленичето
12.3.2013 9:57:45   
zzaa
i jas sakam mnogu macki,ama nemame uslovi za cuvanje vo stan sme a i Eva koga sme nadvor nostop brka macki,koga ke odime kaj moite na gosti oni imat macka abe nostop e so nejze,a kucinja ne sakam moze u dvor ama za u stan nema sansi vlakna da mi letata na site strani na mm roditelite cuva kuce i koga se rodi Eva go dadoa vo Vardariste,i kazav jas ako sakate da doagame na gosti kuceto da go snema neskam jas na strek da sedam da ne goltne nekoe vlakno,mnozibi ponataka ke zememe nekoe papgalce ili ribi,sega uste e mala,a i jas nemam vreme za takva obvrska.

< Поракaта ја уредил Luci RR -- 16.3.2013 9:20:00 >


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Детето и миленичето
10.6.2013 21:53:40   
rina13
ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Јас чувам 2 мачки и 1 кученце ...и мислам дека во иднина ќе бидат одлично друштво за моите дечиња user posted image
Што мислите вие?

ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Си таксавме куче, не е расно, обична џукела што би се рекло, но не е важно, ја гледам Л се радува многу на животни , па сакам да ја научам да не се плаши, а и за алергии, имунитет едно друго.
И јас цел живот пораснав со кучиња, мачки, морски прасиња, папагали, се што можев да донесам дома носев, па сакам и нејзе да ја научам да ги сака животните.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

nemam i nemam namera da imam koga imam dete vo kukja...ednostavno ne sum za milenicinja da mi setaat po doma

ИЗВОРНА ПОРАКА: mara popara

NIE IMAME MACKA MOMENTALNO A SME IMALE I KUCINJA JAS SUM SEKOGAS ZA DOMASNI ZIVOTNI MEGUTOA NE BI GI CUVALA DOMA TUKU VO DVOR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

vcera mi izbega edniot papagal mi ostana samo zenkata

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Детето и миленичето
10.6.2013 23:19:17   
bucko mal
nemam,i ne sakam dodeka e bebushov mal

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: детето и миленичето
9.5.2015 12:15:31   
miana
Naseto novo milenice e na mojot avatar :) Se vika Dona i e od rasata - Zlaten retriver.. Doma ni e pekol, sveki ne ja saka i mm veke dva meseca ne zboruva so sveki... sveki mene mi se istura :( Moive deca se plasat od kucinja i od taa pricina ja kupivme Dona. Mn e temperamentna i skoka i decava seuste ne se opustija, ama ke bide i toa...

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: детето и миленичето
4.11.2015 23:30:36   
lukajana RR
Веќе два месеци како чуваме кученце ,мала женка чивава .
Кога ја земавме беше еден месец стара и ни беше страв да не тагува по мајка и ама толку убаво се вклопи со децата од првиот момент и воопшто не тагуваше .
Тоа е најмилото куче што сум го видела во животот.
Децата ја обожаваат а таа не ги испушта од вид ,како мало детенце си игра со нив.
Срцка е ноќе ме чека да ја покријам и не мрда до сабајле user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Љубов на прв поглед
maca sms

Дали верувате во љубов на прв поглед?

Да (62%)

Не (29%)

Не знам (9%)


Број на сите гласови: 78

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!