|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  41 42 43 [44] 45   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Плажа
26.10.2012 10:15:00   
Ring
Здраво и од мене , како сте девојчиња ???

Прво Среќен роденден Меланија....се нај, нај, нај
второ , за новата тема давам предлог ...РР Панаѓур ....

нели викаат две жени -пазар, три жени - панаѓур user posted image user posted image user posted image
а нас не има побајааѓи ....


(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: РР Плажа
26.10.2012 10:18:09   
Ring

Е сега ми текна може и РР Митинг user posted image user posted image user posted image

ама, ладно фаќа , не измрзнеме , а ?????

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 1077
   RE: РР Плажа
26.10.2012 10:25:29   
Melanija RR
Фала на сите за честитките и за најубавата желба user posted image user posted image

Ринг ова панаѓур и не е така лоша идеја.Еве предлог и од мене РР Кафе, зимска шема, топло чајче ,РР кафе и муабет .... слабо инспирација по сабајле.

Бидете поздравени одиме со мм на водно на ладен и чист воздухuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 1078
   RE: РР Плажа
26.10.2012 10:36:52   
Beatris
Јас мислам да ја затвараме плажава додека не не однел некој бран и не испомрзнеме. Гласам за РР Канцеларија. Ама ваква user posted image

Па кој сака нека муабети, а кој сака нека се дружи на раат во ''посериозните'' теми

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 26.10.2012 10:38:00 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1079
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 11:04:15   
dostickage
I jas sum za RR kancelarija.
I onaka povekjeto se javuvame od kancelarijauser posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 26.10.2012 18:36:33 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1080
   RE: РР Плажа
26.10.2012 18:02:51   
Џесика
Priem, priem, vo zivo od kancelarijata jen dva tri, priem... ve zamisluvam onaka isposednati bas kancelariski hahha... jaooo petok spasovden edvaj cekav da se pruzam doma, I eve sega od mobilen pisam od sho ne mi drzi da ve zirnam. Prebroj se!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1081
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 18:24:23   
kikicka
Првиии!!!!user posted image
Џеси, мури скина загина. Што ми прави зетот, кога ке го видам??
Инаку во оваа канцеларија за тие како мене без работа ке си лежат тука ?? user posted image
Може можее
user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 26.10.2012 18:42:01 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1082
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 18:53:41   
Maca25
Ај со среќа ни е отварањево на новава канцеларија user posted image user posted image user posted image

Меланија среќен роденден!!! Ти посакувам се најдобро и исполнување на најголемата желба годинава!!!

А кикичко, тие што не работат па може по едно кафе да ни направат. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1083
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 19:05:55   
kikicka
Мацо ти како свекрва си станала....кафеееее кафеее user posted image user posted image Само ти ме рецкаш за кафетоuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1084
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 19:06:45   
Џесика
охохооо ај за многу години нека ни е канцеларијата све живо на форумов што бара работа да ни се придружи. Не да изгинав кикоооо денес "само" 20 жапчиња, грлово ме фати од викање, не моеш да ги надвикаш, којзнае како звучам од надвор ко да урлам хахах. Абе ја видовте внука ми? Отрув ја, знам ама пуста радост хахха

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1085
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 19:13:48   
kikicka
Јок ,уште не сум ја видела,нешто слабо Сител фрче кај нас на ТВ....Ама сега специјално гледав за НЕНА МАЧКАuser posted image user posted image Ке пукнам .....Старлета бееееееее

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1086
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 19:16:07   
arh_diz
Jas ja gledav na internet Nena Macka user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1087
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 20:08:53   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Мацо ти како свекрва си станала....кафеееее кафеее user posted image user posted image Само ти ме рецкаш за кафетоuser posted image

Кико, јас ич не планирам свекрва да бидам user posted image
Ај да не се жали некој дека нема кафе, еве јас ќе послужам...
user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1088
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 21:29:49   
kikicka
Свекрво user posted image user posted image Не викај дека не планираш, оти тоа непланирано иде!!!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1089
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 21:45:39   
elenak
Море жени сте отвориле канцеларија а мезе и пијалоче нигде, ц ц ц... Кај се видело отварање канцеларија без частенка user posted image Да викнеме кетеринг, ќе ви спремев јас нешто ама се уморив од скитање денес user posted image




_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1090
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 22:01:24   
Палешка РР
Каде е лап-топот таму сум јас user posted image
И за сите по едно еспресо честам..

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1091
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 22:38:31   
Andriance
Аууууууууу канцеларија а?? бре бре се работнички ќе се праиме...епа ај со лесно..
ем дружбено ем службено :-))

туку...викендов ке врнело...кај да се шета?? немој само сити мол да ми кажете

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1092
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 23:29:40   
AnnaMolly RR
Аууу канцеларијава добра е. Камо да имав ваква денес, цркнав во мојата канцеларија. Ќе си се опружев во нашава РР канцеларија и ич око немаше да ми трепне.
Ај за арно за убо да си збориме тука.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1093
   RE: РР Канцеларија
26.10.2012 23:31:34   
AnnaMolly RR
Во секоја канцеларија мора да има и некој ваков дел, апла за релаксирање user posted image
user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1094
   RE: РР Канцеларија
27.10.2012 12:23:41   
Bethany
Аууу, честитки и од мене за новото местенце. И јас би повеќе во канцеларија user posted image Може заедно со Кикичка да се излежуваме на софа, ќе ви дојдеме некако како морална подршка.

Еве едно црно турско (македонско) кафе од мене, во овој дождлив ден, да ве држи будне user posted image

user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1095
   RE: РР Канцеларија
27.10.2012 13:21:25   
Calypso
На здравје кафето во канцеларија... арно ја прекрстивте темава, веќе не е за на плажа, освен ако не сме во Дубаи user posted image
user posted image

Како сте женски? Мене ме нема нешто многу да пишувам user posted image ама ве читкам од време на време. На гости сме кај моите во Охрид, па ќе бидеме тука до средина на ноември, па назад во Скопје. И со Господ напред, до крајот на годинава ќе ве поздравам од некое потопло место. Јас уште сега смрзнав, што остана за зимава што иде?user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1096
   RE: РР Канцеларија
27.10.2012 13:25:41   
Maca25
Среќа пуштија малце парно денес, па се потстопливме. Ич не сакам зима, есен сакам, ама само да не врне. сакам кога одам низ парк и суви лисја ми шушкаат под нозете.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1097
   RE: РР Канцеларија
27.10.2012 13:34:24   
Calypso
Ваква есен како што беше до вчера не сме виделе. Ајде, велат до среда ќе било вакво, после пак сонце... јас си сакам лето, каква есен, каква зима...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1098
   RE: РР Канцеларија
27.10.2012 15:29:22   
kikicka
user posted image user posted image Ќути си Бетани,на овие Работохоличарки (или нешто такво )user posted image ако им речеш два пати,одма работа ке ни најдат!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Аууу, честитки и од мене за новото местенце. И јас би повеќе во канцеларија user posted image Може заедно со Кикичка да се излежуваме на софа, ќе ви дојдеме некако како морална подршка.

Еве едно црно турско (македонско) кафе од мене, во овој дождлив ден, да ве држи будне user posted image

user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1099
   RE: РР Канцеларија
27.10.2012 18:06:35   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

user posted image user posted image Ќути си Бетани,на овие Работохоличарки (или нешто такво )user posted image ако им речеш два пати,одма работа ке ни најдат!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Аууу, честитки и од мене за новото местенце. И јас би повеќе во канцеларија user posted image Може заедно со Кикичка да се излежуваме на софа, ќе ви дојдеме некако како морална подршка.

Еве едно црно турско (македонско) кафе од мене, во овој дождлив ден, да ве држи будне user posted image

user posted image




user posted image user posted image user posted image
Ете јас си најдов работа за денес, сварив кафе, толку од мене за денес user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1100
Страница:   <<   < Претходна страница  41 42 43 [44] 45   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  41 42 43 [44] 45   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?