|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Плажа
19.10.2012 14:39:52   
Natasa981
Vcera slavevme prv rodenden na kerka mi! mi porasna sonceto,neznam ni kako mi letna godinkava ejj.. eve i jas da pocestam nesto :)

user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: РР Плажа
19.10.2012 14:40:44   
Ikana
Честито на двете, само успеси да си редите!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: РР Плажа
19.10.2012 14:45:20   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Vcera slavevme prv rodenden na kerka mi! mi porasna sonceto,neznam ni kako mi letna godinkava ejj.. eve i jas da pocestam nesto :)

user posted image

Нека и е срекен роденденот срцка,нека расте гооолема и паметна девојка..
Фала на сите што ми честитавте ,нека ви даде бог и вас да ви се нижат успеси на секое поле user posted image
Инаку да јас не ви кажав кога дипломирав ама ви кажав кога го положив последниот испит. Дипломата сеуште не сум ја земала ама со уверението се запишав на постдипломски - на Безбедност и финансиска контрола и многу сум срекна и исплашена ( како ли ке постигнам - работа,две деца и учење user posted image )

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: РР Плажа
19.10.2012 14:49:00   
Natasa981
fala mianke! i tebe neka ti e so sreka upisot na postdiplomski..ne se sekiraj, koga se saka se se moze ,veruvam deka ke se snajdes nekako i rabota i deca i ucenje. Pozdrav

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: РР Плажа
19.10.2012 15:38:13   
kikicka
дее е така нека се угоде...Блонд јас повеке ке ја налееам дипломата со оваа 2та слика првата ја оставам на другите.
Од индијанките сакала нејќела и јас ке апнам ,бидејќи цела вечер читам како на сите му се јаде,па и мене почна стрвост да ме фака. Наташа нека е Среќен Роденденот здрава жива нека е!

Јас еве да се пофалам направив колачи,изгледа слични се на Миана рецептот,јас го гледав на Делимано страницата за рецепти,ама не го направив баш таков со суво грозје.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: РР Плажа
19.10.2012 15:42:52   
sandriana RR
Честитки за Блонд и Миана, нека е среќен роденденот Наташа - само убавини да си дочекувате сите и успеси да си редите!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: РР Плажа
19.10.2012 15:50:48   
Melanija RR
Леле колку частенки user posted image
blond со здравје да си ја возите колата и честито дипломска,ти посакувам понатамошен успех user posted image
miana честитки за започнувањето на посдипломскиот user posted image
Natasa981 да ви е жива и здрава ќеркичката user posted image

Ама и јас имам за частење user posted image денес славам 3 години на Рингераја user posted image
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: РР Плажа
19.10.2012 16:18:24   
kikicka
Те така бе жени како дојдовме на плажата со пиење така и да си одимеuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: РР Плажа
19.10.2012 16:27:45   
Calypso
Честитки блонд, миана, Наташа, Меланија!!! Само успеси да нижите понатаму, а малата на Наташа голема да расте!

Частење падна денес... ај дај Боже и јас наскоро да частам, барем наредниот месец се надевам. Слабо некако одат странициве на плажава... не сме нешто инспирирани? user posted image

Директно покрај камин ќе се селиме, така ми се чини user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: РР Плажа
19.10.2012 17:09:14   
elenak
А браво само частенки тука user posted image Па кога сте тргнале да се фалите ај и јас да се пофалам. Си земав овластување за одговорен проектант и сега сум ви архитект со право на потпис и печат во потрага по работа user posted image Знам дека сте прејадени денес ама ај кој не каснал уште ништо нека навали на пицава (поефтинко да си поминам нели сум без работа)user posted image
user posted image

Ај и по еден cheesecake со малини, па не оди частење без благце.
user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: РР Плажа
19.10.2012 17:27:50   
Gardenia
Е шо убаво само убави вести,честитки на сите и се само вакви убави работи да ви се случуваатuser posted image
јас ќе земам пица оти сум гладна,а после може и една индијанка мјаам

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: РР Плажа
19.10.2012 19:23:04   
arh_diz
Denes mnogu jadenje i castenje na plazava , samo za ubavi raboti da pisuvame.Cestitki za site

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: РР Плажа
19.10.2012 21:59:23   
Bogdancanka
cestitki za siteuser posted image user posted image user posted image samo ubavi raboti da ni se slucuvaat

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: РР Плажа
19.10.2012 23:31:20   
Pepelaska *
Браво женски, честитки до сите.
Вака ја личи плажава со јадења и пиења user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: РР Плажа
20.10.2012 15:54:03   
kikicka
Лепотиции каде сте бе? Некако викенд дојде и сте деф да ве немааа а?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: РР Плажа
20.10.2012 15:58:41   
Ikana
Па уште малку ќе држи времево вака убаво, после тоа ќе кукаме дека е досадно домаuser posted image
Јас едвај чекам да залади, на времево никако не си, по 20 степени разлика во 1 ден...многу е! Инаку сонцето ми годи, ама разликиве во температура ич!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: РР Плажа
20.10.2012 16:04:21   
Snowhite RR
Жени плажава ко шо ми се гледа до в година ќе ни стои вака, дај коистете го сонцево дури уште го има и да бегаме, па да не треба лизгалиште да ја правимеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: РР Плажа
20.10.2012 16:05:24   
Ikana
Сноувајт тебе нигде те нема! Како си, како напредувате?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: РР Плажа
20.10.2012 16:15:55   
Snowhite RR
Тука сум јас, ве читам на другите теми, ама на плажа слабо идам ова лето, доста ми беше базенот кај што работам, па апстинирав од плажава.
Инаку супер напредуваме, бебушот е понапреден неколу дена за гестациската недела, засега имам да не се зарекнам школска бременост.
Овде што има ново, старо?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: РР Плажа
20.10.2012 16:19:57   
Џесика
Сноувајт си ја нареди работата, си склепа беблак, ние уште ке се мислиме user posted image секоја чест, само со лесно! Јас нешто нервозна сум, дали дека дома, па све ми смета, треба еден тон работи да средам, од подрумот почнувајќи, па да ги спакувам убаво смалените алишта на детево и да ги симнам во подрум, а претходно да ги исперам и онака ко ланец на исхрана се се сведува на чекање на ефтина струја вечер за да пуштам машина и до тогаш ќе чмаам и ќе терам све у ку*ац user posted image ручек не им праам денес, штрајкувам! Ќе си праам што ми е ќеиф па веќе аман!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: РР Плажа
20.10.2012 16:29:43   
Ikana
Џас, го знаеш лекот за нервоза...к**мицин, или едно ладно пивцеuser posted image ....
Па ќе им пееш вечер на алиштенцата и на машинатаuser posted image



< Поракaта ја уредил Ikana -- 20.10.2012 16:30:45 >

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: РР Плажа
20.10.2012 16:39:18   
Snowhite RR
Е не ќе му ја мислам, јас не знам вие што му ја мислите, кога смислено е се. Еве од другаркиве само јас чекам второ и сега ги инспирирав и нив, не се пазат, ама некако не им се фаќа, викаат за прво одма се фати, а второво потешко некакоuser posted image . Затоа многу не му ја мислите, па нели треба да се множиме
А Џесика кај тебе што има друго ново, на една тема прочитав дека имаш нова работа, воспитувачка, ако не се лажам а?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: РР Плажа
20.10.2012 17:29:51   
Ikana
Еве ви малце добро музиче за на плажава....

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: РР Плажа
20.10.2012 17:37:25   
Џесика
Имам, имам, кај 25 секој ден ги слушам да ми пискаат, уште второ да родам и право во Бардовци да тргнамuser posted image не, шала на страна, сакам и планирам да правам, ама оваа држава наша ме вработи на договор на дело, немам ни здравствено, ни стаж, кај бре ќе го гледам и раѓам, ни породилно, ни бутур, не се може така, да се стабилизирам-одма ја правам Ивана, ќе ми испаднат голема разлика децава ама ај user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: РР Плажа
20.10.2012 18:01:04   
Snowhite RR
Е ај така нека биде, кој чекал дочекал...
Туку да ве прашам дали некој користи т.е. купил од производите на Делимано, им ја гледам сега странава и вака ми фаќаат око 2-3 производи. Другаркиве нон стоп ме прашуваат што да ми купеле за куќата, па сега ми дојде идеја да си порачам нешто од овде, ама ми треба препорака.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?