|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Плажа
27.6.2012 15:49:31   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

9 miljardi se plaka. user posted image oprciv 270 denari za onaka, i uste za pienje i taka. user posted image user posted image user posted image
ama sea golemi se, mozat zmurka da igraat okolu masi i stolici. da nerviraat gosti. user posted image


Или да трчаат по А! user posted image user posted image user posted image АнаМоли ај ја и ти ќе бараме 2 деца да ни примат по таа цена зашто се помали user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: РР Плажа
27.6.2012 17:43:52   
Olivia
Јас се движам со кола од Ченто накај Форца(иако појма неам кај е, ќе треба некој да волонтира да ми објасни каде точно е) можам да соберам некој уз пут, лет ме ноуuser posted image

< Поракaта ја уредил Olivia RR -- 27.6.2012 17:44:12 >


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: РР Плажа
27.6.2012 18:12:41   
Ikana
Е па дечки здраво од новата/старата ни дома! Бебето е распакувано, работите исто, остана мојот куферuser posted image
Убаво да си поминете на средба, и од утре кој ќе биде низ град нека вика за кафе!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: РР Плажа
27.6.2012 20:02:25   
Maca25
Иканка, сте ти и М. за една прошетка по градски ѕид? Јас и Н. секоја вечер се изморуваме таму, па може да ве собереме. Баш сега се мислев дали да искачам, ама утре сум таму гарант. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: РР Плажа
27.6.2012 21:01:22   
Ikana
Маца ма сега гледам дека си пишала...како не сме, секогаш сме за друштво! Ајде еве фора денес да се досредиме, и од утре викај за друштво!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: РР Плажа
27.6.2012 21:09:47   
Melanija RR
Pozdrav od Hanioti do site rr-ki user posted image
Vremeto top,osven denes ne razbudi strasno nevreme, ama sega e super,moreto mirko i toplo. Se citame user posted image
P.S.denes vidov edna ringerajka vo Hanioti pozdrav do nea user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:18:06   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Маца ма сега гледам дека си пишала...како не сме, секогаш сме за друштво! Ајде еве фора денес да се досредиме, и од утре викај за друштво!

Иканке, утре обавезно се наоѓаме и шеткаме заедно. ааа и сладолед може да јадеме. тамам Н. и М. да се упознаат, а и да ти дадам тоа за М. што го чувам user posted image Супер што си ми сега тука блиску!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:40:28   
kikicka
Поздрав од Мк до тоа грцијата мхмхх........Убаво да си минеш Меланија,барем Ханиоти е супер местоза шетање.

Јас сум кучи,и мислам дека ке сум за частење ама тоакога ке сум 100% сигурна ке частам. Инаку пуфли ни едни ви реков дека сте оф топик вие пак по ваше. Мамеuser posted image мамино!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:42:27   
Natuska85
дечкии бе..се дружевте денес??user posted image .Јас дури сеа читам за дружбава два дена не сум на работа после излечена гнојна ангина во понеделникот се нафрлив цела..уртикарија...ослабнат имунитет и многу јаки лекарства за ангината.И така два дена дома си седев,сега средена сум,утре одам на работа и тоа директива за Кичево на судеењеuser posted image

Туку честито плажичка,за убави работи да си ја користиме. се израдував ептен кога видов Оливиа дека ни се активирала пак.user posted image ве и пишувајте детали од дружбата

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:44:35   
Natuska85
Кико тука си ма,дај стави нешто да се напиеме овие три дена незнаеш како сум истенчена,само на печен зеленчук сумuser posted image

Меланија нурни се еднаш и за нас во тоа убавата водаuser posted image .И да ја најдеш продавничката кај што има убави сандали се по 10 евраuser posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 27.6.2012 22:45:56 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:48:46   
Ikana
Јас нешто жестоко ќе ставам, малце да се олабавиме, може по една водка мартини??
user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 27.6.2012 22:49:15 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:51:47   
kikicka
Леле Нато,сега те помислив кај си што си. Ти па ептен нежна пица сибила,тууууууу !!!user posted image
А за пиењее да почнам уште сега а??? Ај ке ставамјас па ако не ви стигне,турете и вие дека јас се факам нокна смена за чистење по дома.
Еве ни ја плажата навечер,ајде сите !!!
user posted image
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 27.6.2012 22:56:21 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:53:17   
kikicka
user posted image Тебе изгледа убаво те олабавиле викендот,сега ке си свиркаш!!! Ја замати ли тимбата за свадбата или уште не се опушти??user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Јас нешто жестоко ќе ставам, малце да се олабавиме, може по една водка мартини??
user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:55:41   
Natuska85
Ооо мартини,мммм,лајк,лајк,лајкuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: РР Плажа
27.6.2012 22:56:10   
Fiao
Dojdov i ja da vidam ovde za koi plazi se prai muabet user posted image , a baram ja sirota da vidam kaj ste se dogovarale za iskacankava gleam nigde nema, a temava za plaza za ziva glava ne ja otvaram user posted image
Natushke a bas te spomnavme so te nema, vo sekoj slucaj mislam deka bese dobra druzba a i forza e super mestence user posted image ama ajde za kompromis na drugite sledniot pat predlagam sobirnaka porano i vo park :)

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: РР Плажа
27.6.2012 23:04:23   
Pepelaska *
И јас сум за мартини, убава навечер плажава, ние цело попладне шетаме, нозете ми паднаа ,одвај го искапав детево и то акапна за спиење ,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: РР Плажа
27.6.2012 23:21:03   
Ikana
Леле ма Кикичка ме прочита ко букварчеuser posted image Си се напив на свадбата, имаше акција малце ко на времетоuser posted image

Сега се гледам на сликиве убаво, ко принцес крофна сум еuser posted image те бељаuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 27.6.2012 23:22:34 >

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: РР Плажа
27.6.2012 23:22:38   
Natuska85
А јас ко да осетив недела вечер земјотресuser posted image user posted image user posted image

Имаш слики???и сеа трчам да ве видамuser posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 27.6.2012 23:23:11 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: РР Плажа
27.6.2012 23:23:47   
Viktori
Супер кафе со супер луѓе. Мило ми е што ве видов сите!user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: РР Плажа
27.6.2012 23:23:49   
Ikana
ХАХАХ ќе постам сега затоа Натушке едно месец и кусурuser posted image
Да овие беа од мојот апарат, другите треба да ми ги дадатuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 27.6.2012 23:25:13 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: РР Плажа
27.6.2012 23:28:09   
kikicka
ЦЦЦ не да те прочитв,натоа сликите кога те видов веќе при крај додека ги гледав ,викам аааа Икана мало више попилаuser posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Леле ма Кикичка ме прочита ко букварчеuser posted image Си се напив на свадбата, имаше акција малце ко на времетоuser posted image

Сега се гледам на сликиве убаво, ко принцес крофна сум еuser posted image те бељаuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: РР Плажа
27.6.2012 23:55:19   
kikicka
ЕЕЕ бе толку?? Исквичите сеа за пиење.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: РР Плажа
28.6.2012 0:21:30   
Ikana
Пали огин Кикичка, некој ражњич да утепамеuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: РР Плажа
28.6.2012 8:55:56   
AnnaMolly RR
Супер си поминавме вчера на кафе! Јас само на кратко поминав, го оставив Филип со татко му и киднав. Се замуабетивме со Оливија и после трчав до дома, морав до пред фудбалот да стигнам user posted image

Ангелина, Андреј и Ања беа мирнички (барем додека бев јас таму). До душа, Андреј нешто лут ни беше user posted image

Ајде следна дружба на подолго и на поотворено. Што би рекла Виктори, на трева user posted image

Туку, арх_диз не дојде, а прво со неа тргна дружбата за кафе user posted image Ајде репирза да правиме викендов ако сте расположени.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 28.6.2012 9:08:59 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: РР Плажа
28.6.2012 9:18:10   
Џесика
А значи ти и јас сме се разминале, јас кога дојдов тебе те немаше... инаку се заборавив, мм и Борјан шетаа надвор таму кај љуљашките на Јахја Кемал беа, па дојдоа после и окапавме, се замуабетивме со Оливиа и Темјана, дури и заборавив дека детето не ми е вечерано и дека треба сабајле во градинка да оди... битно се напунив со позитивна енегрија... и еве еден абер до Оливиа и Темјана... дома одма праша каде се САНА И АТОНИА user posted image реков ќе ве збори до октомври сега...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?