|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Канцеларија
28.6.2012 9:43:09   
temjana
Ахахахах звере едно а несакаше пред нас да каже. Многу е смешен Џес особено тоа фацките што ги прави, ќофте едно убаво само за гмечење еuser posted image Инаку мислам дека супер си поминавме па и на крај тоа пивцето шо убо ми дојде мфмфмф дома кротка како бајче си отидовuser posted image Ајде наредна дружба договарајте ама дајте бре жени малку повеќе останете сепак лето е еден ден може и подоцна да се легнат пилиштарците или неuser posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 26.10.2012 18:34:25 >

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: РР Плажа
28.6.2012 9:51:33   
Beatris
Абе колку ми е криво што го утнав тоа морковчето на Џес не знаете. Оваа мојава кога се вративме се избања и тупан, падна у кома. Темјана ветувам дека на следната дружба кафе ќе пиеме само ние, а не и твојот фустан user posted image user posted image user posted image

А ја карав после по пат, и викам што и направи ти на тете на фустанот, и она вика - БУП АФЕЕЕ, нема веќе така да правиш, вика НЕЕЕ user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 28.6.2012 9:53:23 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: РР Плажа
28.6.2012 9:55:25   
Viktori
off lele moive po povod raspust sekoja vecer nova godina cekaat. user posted image user posted image user posted image Tuku od rabota idev i ne mozev poveke. Zaspav odma, mm se zezase me proveruval dali disam. user posted image Vie i pivo pievte be??? Pa da ustvari vasata zurka senior ispadnala. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: РР Плажа
28.6.2012 10:02:10   
ivoni4ka
e bas mi e milo sto super ste si pominale oti od ovaa mojava lindra mene glava me zabole user posted image resiv da ja odvedam sinoke kaj bratucetka miso kolickata abe se ubavo bese dodeka ne glegov vo dvorot baba mi se zadade milata ona paravnuka pa da ja vidi lele ovaa ko vikna abe se odra od placenje piskase urlase sto da vi kazuvam maaloto go digna vo vozdus i za 15 min mu zvoniv na mm abe cigara ne zapaliv a kamo li da sednam se iznervirav stotka a bas bev raspolozena za maabetce kafence i cigarce user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: РР Плажа
28.6.2012 10:16:22   
kikicka
Ивоничкаа не се секирај,треба да ја оставиш нема да рика цело време,така Л правеше на прабабите,рикањее до зајдување ама јас инат ја оставив и се смири ,после коништо да не било.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: РР Плажа
28.6.2012 10:51:07   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Абе колку ми е криво што го утнав тоа морковчето на Џес не знаете. Оваа мојава кога се вративме се избања и тупан, падна у кома. Темјана ветувам дека на следната дружба кафе ќе пиеме само ние, а не и твојот фустан user posted image user posted image user posted image

А ја карав после по пат, и викам што и направи ти на тете на фустанот, и она вика - БУП АФЕЕЕ, нема веќе така да правиш, вика НЕЕЕ user posted image user posted image user posted image


Хихихих убавица мала на тета најубава, нема гајле Беатрис фустанот за среќа кафе боја е така да и денес на работа го натнав ме мрзеше да барам од сабајле user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: РР Плажа
28.6.2012 10:53:15   
Џесика
А маж ти го испегла???

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: РР Плажа
28.6.2012 12:19:27   
Ikana
Е па женски здраво! Ние бевме на контрола кај Софијанов, М е супер, ни ја намалија дозата на само еднаш дневно фенобарбитон, контрола пак на 9 месеци....
Инаку јас како што сум си талент, се намачкав со еуцерин крема на мајка ми, таа да ти била за брчки, јас се нашлапав на раце, и си добив алергија....цели раце ми се вжарија...среќа ми се повлече бргу, па си поминав без лекарстваuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: РР Плажа
28.6.2012 13:32:07   
stela
Ringerajki na zdravje kafeto i sredbata, mnogu mi e milo sto si se vidovte, a za mene mi e krivo sto ne dojdov ama stvarno ne mozev, ama bas eden kup raboti se poklopija, znam jas kaj mene e stalno taka, a nema kade da go ostavam maliot osven tatko mu da go cuva. Raspolozena sum za naredno druzenje, ve pozdravuvam site i epten ste mi pozitivni user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: РР Плажа
28.6.2012 13:38:39   
mama toci
Eve me i mene !!!! Samo da znaete,sekoj den ve citam,so vas sum,vo tek sum so se sto vi se slucuva,ama epten sum vo guzva i nemam vreme da pisam.Bidete mi pozdraveni i ostanete taka pozitivni i ponatamu user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: РР Плажа
28.6.2012 13:57:42   
kikicka
еве не и нас,крвта ни е супер ама педијатарот ни е на годишен а сакав онака на контрола,дека мрсолава е и има некое блгмче,ке треба да ја прејадам и да го поврати. Си пијам сега пивце,Л нана и то.Да не ме мислите user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: РР Плажа
28.6.2012 14:36:49   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Супер си поминавме вчера на кафе! Јас само на кратко поминав, го оставив Филип со татко му и киднав. Се замуабетивме со Оливија и после трчав до дома, морав до пред фудбалот да стигнам user posted image

Ангелина, Андреј и Ања беа мирнички (барем додека бев јас таму). До душа, Андреј нешто лут ни беше user posted image

Ајде следна дружба на подолго и на поотворено. Што би рекла Виктори, на трева user posted image

Туку, арх_диз не дојде, а прво со неа тргна дружбата за кафе user posted image Ајде репирза да правиме викендов ако сте расположени.


Nemozev da dojdam od opravdani pricini , mnogu mi e zal se nadevam za vikend ako organizirame druzba ke dojdam
Izvinete devojkiuser posted image

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 28.6.2012 14:37:14 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: РР Плажа
29.6.2012 9:02:28   
Mihaela 2010
Dobro utro zenskiiiiii...ajde jas prva da ja otvoram plazava,da gi namestam stolicive i cadorive,i da se optegnam uz kafe i cigarce....
Koj e za neka krene dva prstauser posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: РР Плажа
29.6.2012 9:14:02   
Палешка РР
Јас user posted image

Како добро би ми дошло такво сценарио во моментов...во петок се работело? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: РР Плажа
29.6.2012 9:18:26   
AnnaMolly RR
Добро утро и од мене!

Вчера за првпат бев на Градска плажа (онаа позади Луна паркот). Луѓе, тоа е РАЈ за деца! А и за мајки богами. Само доколку не ви пречи детето малку да се извалка :)

Бевме со колешките на кафе таму. Го соблеков бос Филип, го пуштив во песокот. Келнерот му донесе еден куп кофички, лопатчиња и играчки, се утепа детево од играње. Си има онаков замок-балон, лулашки, лизгалки... И додека мама пие кафе на раат, дете ќе се изнаигра, глас не му слушнав.

Ја предложувам локацијава за следна дружба!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: РР Плажа
29.6.2012 9:22:47   
Џесика
Оооо може може, јас сум за, само балонот да го немаше, оти и детето ќе ми го нема user posted image инаку за во песок добро би ни дошло мала импровизација нам, оние кои нема да мрднат од Скопјево... еве денес петочки турско посно каве, ми мириса под нос ама ич не ми е привлечно... ех бар утре да не се работеше....user posted image многу сакам ама ај...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: РР Плажа
29.6.2012 9:36:52   
AnnaMolly RR
Еј, Џес, многу е мало тоа замочето! Мене до половина високо ми беше, а не сум некој голем човек :)

А јас сум на работа и утре и задутре, ама ако сакате може околу 6-7 да одиме на плажа! user posted image

Инаку, Џесика, сум ти нашла двојничка! Жената на еден колега на мм е твоја КОПИЈА! И изглед, и зборување, и некои потези... А бе ептен!

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 29.6.2012 9:37:40 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: РР Плажа
29.6.2012 9:48:24   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

...во петок се работело? user posted image


Баш ова сакам да и кажам на шефицава моја сабајлево, башка утре сум на свадба, и вчера откако се „офустанив“ user posted image влегов у свадбарски филм и сега ич, ама ич не ми се работи user posted image

Леле и мене ми се пие кафе, ама раат-кафе, а не ред кафе, ред трчање по дете user posted image user posted image , што вика мајка ми е за тоа ќе почекаш десетина години user posted image user posted image

Ама ако Филип се заиграл и ја остаил AnnaMolly раат може и мене ќе ми успее, а што велиш комшике?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: РР Плажа
29.6.2012 9:49:31   
Џесика
Хахахах, баш сакам да ја видам, да се видам од страна user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: РР Плажа
29.6.2012 10:02:42   
Ikana
Добро утро на сите прекрасни девојки!!!
Јас ко со мокра чорапа некој да ме удрил се осеќам, не можам да се освестам!
Ме тераат да одам во Маврово моите, ама ич не ми се оди, зошто повеќе ќе ми биде умор, отколку одмор, башка треба пола стан да го преселам пак...немам сила веќе!
Туку каков чуден сон сум сонувала, и толку реален, што не можам да си дојдам на себе!
Да ви се пофалам, вчера окапав 3 саати на фризер, ама конечно сум си пак плавушка, шатирана, и за недела, две една фарба и ќе си дојдам на старата јасuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: РР Плажа
29.6.2012 10:04:50   
AnnaMolly RR
Везилка, гарант и Никола ќе се изнаигра!

А Џес, ќе ти покажам слика, како да се гледаш себеси едно 5-6 години помлада :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: РР Плажа
29.6.2012 10:37:24   
nadica
kako ste zani?
jas stanav porano od voobicaeno :) se napiv kafe so otvoreni prozorci na dnevna svetlina citajki ve sega da ve pozdravam pred da spustam roletni i da se skrijam podgotvuvajkio rucek

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: РР Плажа
29.6.2012 10:50:03   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

kako ste zani?
jas stanav porano od voobicaeno :) se napiv kafe so otvoreni prozorci na dnevna svetlina citajki ve sega da ve pozdravam pred da spustam roletni i da se skrijam podgotvuvajkio rucek

Значи дневникот ти е перфектен, краток али убиствен!!! Ме расплака женоооо....

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: РР Плажа
29.6.2012 10:58:08   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

kako ste zani?
jas stanav porano od voobicaeno :) se napiv kafe so otvoreni prozorci na dnevna svetlina citajki ve sega da ve pozdravam pred da spustam roletni i da se skrijam podgotvuvajkio rucek

Значи дневникот ти е перфектен, краток али убиствен!!! Ме расплака женоооо....


ti blagodaram na komplimentot user posted image porano pisuvav poveke sega se vrakam vo forma pa ke ima za citanje

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: РР Плажа
29.6.2012 11:37:09   
Pepelaska *
надица, прекрасно е, се пронајдов денес во ова.Како си ме погодила право в срце.
Тука не е многу жешко, дувка ветре супер е, јас ке одам по резултати од брис па белки здрава сумuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?