|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Плажа
26.6.2012 20:14:15   
Olivia
Сонцето зајде ќе се прибираме ли да се помуабетиме, мене или ме има или ме нема сега ке ви здосадамuser posted image user posted image user posted image
user posted image
user posted image
[img]http://rock-ur-party.tablespoon.com/files/2011/12/2011-12-21-RUP-decade-themed-pink-squirrel-500w.jpg?eed705[/img]


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: РР Плажа
26.6.2012 20:54:52   
Ikana
Дечки да не знаете што е работава со фејсбуков денес ужасно споро ми отвара, ни слики не можам да ставам...?

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: РР Плажа
26.6.2012 21:21:22   
Џесика
охохооо стиже плажааааа, како бев скапана дојдена од работа, ме пречекаа коктели, фрчат костими за капење, душече, лежалче, топови на ражен!!! Браво, браво, сте ме изненадиле! Ај прајте место сега на лежалка да чмаам онака на плажа у темница ко у тинејџерски денови...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: РР Плажа
26.6.2012 23:44:25   
kikicka
ЕЕ сонцето зајде,плажата се исчистиuser posted image Јас се прибрав за да учамм уште сутра и ке чекаме резултати,оже кеми дојде конечно и менеред за одбрана на диплома.user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: РР Плажа
26.6.2012 23:56:27   
Pepelaska *
А кој рече дека плажава навечер треба да е празна, па нели има ноќно капењеuser posted image .Романтики не можеме да тераме , мажи слабо некако не дружат , ама може некое муабетче да се врзе, еее, плажа навечер,малдост лудост.user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:00:11   
temjana
Ајде станувајтеееее надвор е преубаво мириса на море, пирка ветре убавина. Колешка ми од сабајле ми пушта некои женски поп песничиња и бебево се спобудале user posted image
Жени ајде вечер да седнеме некаде на пијачка на сладолед, таман маживе фудбал нека си гледаат на раат ние малку во провод. А ааааааааааа.... што велите????

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:07:03   
arh_diz
Temjana ajde i jas sum za kafence vecerva okolu 19 a moze i porano

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:21:34   
temjana
Супер арх_диз мене ми одговара 19-19:30 не сум многу за порано зошто дур се приберам од работа 17 часот ме фаќа, па ќе немам многу време да се средам. Но во секој случај ако се договориме и за порано ќе се снајдам и ќе дојдамuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:30:40   
Џесика
И јас сум за, на работа сум до 8, ама ако сте уште таму кај што ќе сте, ќе дојдам, баш убаво ќе се релаксираме, ајде кажујте место, да знам колкави штикли да облечам user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:37:53   
zapce
Зеницки ајде ке ве молам за совет, сопругот веке цел месец е без работа и овој месец пуштаме секаде апликации, пред извесно време имаше оглас за Трговски застапник во Цептер и му се јавија вчера да оди на интервју во СК, па ке ве молам ако знаете нешто за тоа како работат, на кој начин, дали е тоа само дополнителна работа во смисла на процент, порачки како Авон или Орифлеим или нешто друго. Информацијата ми е потребна затоа што треба да оди денеска на разговор но би сакале само ако е навистина сериозно да оди, затоа што и не сме од СК, и би требало да оди во СК за интервјуото. Ви благодарам

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:39:01   
kikicka
Добро утроо,Темјана јас денес ке те посетам пакuser posted image уште денес. Одамдасеспремам,дете да облечам и да тргнувам.Ајд пријатно се читаме вечер!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:39:42   
stela
Ajde zeni i jas sum za, ne znam kako ke bide do vecer ama mi se doagja pa ke gledam da se organiziram nekako. Djesika moze da se dogovorime da se cekame u komsiluk :)

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:41:31   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: zapce

Зеницки ајде ке ве молам за совет, сопругот веке цел месец е без работа и овој месец пуштаме секаде апликации, пред извесно време имаше оглас за Трговски застапник во Цептер и му се јавија вчера да оди на интервју во СК, па ке ве молам ако знаете нешто за тоа како работат, на кој начин, дали е тоа само дополнителна работа во смисла на процент, порачки како Авон или Орифлеим или нешто друго. Информацијата ми е потребна затоа што треба да оди денеска на разговор но би сакале само ако е навистина сериозно да оди, затоа што и не сме од СК, и би требало да оди во СК за интервјуото. Ви благодарам



zapce najverojatno e na toj princip, procent, ama ne e taka sitno, zatoa sto na cepter proizvodite ne se bas eftinki.

E sega ako ima kako i na kogo da gi prodava ili imaat obuki ne zn. Olivija RR moze da ima poveke info na ovaa tema.


Stela, a i mene da me soberete od K3 a? user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 27.6.2012 9:42:59 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:44:29   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Добро утроо,Темјана јас денес ке те посетам пакuser posted image уште денес. Одамдасеспремам,дете да облечам и да тргнувам.Ајд пријатно се читаме вечер!


Де ма јави се за кафенце..таман да излезам од посао...а ми одговара из авечер..можееее...ајде сега да видам што имам да сработам за денес, па да се фрлам на работа...оти вчера се пожалив ми било досадно??

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:48:31   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Ajde zeni i jas sum za, ne znam kako ke bide do vecer ama mi se doagja pa ke gledam da se organiziram nekako. Djesika moze da se dogovorime da se cekame u komsiluk :)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Stela, a i mene da me soberete od K3 a? user posted image


Абе, би ве, ама јас сум до 8 вечер на работа, од работа ќе ви дојдам, ајде кажувајте побрзо каде и пријавувајте се да се збереме, ајдееееееuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: РР Плажа
27.6.2012 9:51:53   
temjana
Епа ајде девојки кажувајте тогаш термин, а за место што знам јас би предложила некаде во центарските кафиќи или најдалеку дебар мало. Ама сепак оставам на васuser posted image
ах бре колку сум фина леллеле а трудна сум user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:35:03   
kikicka
А да се преселите во друга тема за договарање а? user posted image
Андрианче што да се јавам коганемам време за останување .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:36:42   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Добро утроо,Темјана јас денес ке те посетам пакuser posted image уште денес. Одамдасеспремам,дете да облечам и да тргнувам.Ајд пријатно се читаме вечер!


Де ма јави се за кафенце..таман да излезам од посао...а ми одговара из авечер..можееее...ајде сега да видам што имам да сработам за денес, па да се фрлам на работа...оти вчера се пожалив ми било досадно??


Ајде ма ја се слушнав со Кикиштето, ќе дојде ваљда накај 1 како завчера, ама дој навака накај нас зашто од 2 саат полага

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:38:25   
Beatris
Слушајте ваму сеа, не туку се занесувајте Центар-ментар, ја вечер сум сама дома со А, ај елајте си у Форца да можам да се добуткам со количка чунки сакам и ја кафе да шмркнам! Е така!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:41:58   
Viktori
auuu Forca mozeee bez problem!! user posted image user posted image user posted image ama da ne e dalecku za drugite. user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:42:54   
stela
Ако сте повеќето од овој дел да не фаќаме накај центар оти ни кафе ќе се види, ни мафе :)))) Може форца, палма????

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:44:43   
Viktori
poveketo sme izgleda, ama Temjana nasa treba od Micurin da se trkala. Ako moze ok, ama da ne ja napregame mnogu, da ne bideme site kumi. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:45:08   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: zapce

Зеницки ајде ке ве молам за совет, сопругот веке цел месец е без работа и овој месец пуштаме секаде апликации, пред извесно време имаше оглас за Трговски застапник во Цептер и му се јавија вчера да оди на интервју во СК, па ке ве молам ако знаете нешто за тоа како работат, на кој начин, дали е тоа само дополнителна работа во смисла на процент, порачки како Авон или Орифлеим или нешто друго. Информацијата ми е потребна затоа што треба да оди денеска на разговор но би сакале само ако е навистина сериозно да оди, затоа што и не сме од СК, и би требало да оди во СК за интервјуото. Ви благодарам


Da, zapce, na toj princip raboti Zepter, ako ima na koj da gi prodava sekako dobro se zarabotuva, no ako nema... dzabe mu e. A inace Zepter organizira mnogu obuki za proizvodite, i za da stane zastapnik za nekoi proizvodi mora da pomine obuka. Obicno taat po 2-3-4 posledovatelni dena. E sega, mislam deka ovie obuki se organiziraat i vo drugite gradovi, no toa ke treba da si prasate, pretpostavuvam ima razlika od obuka do obuka.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:49:07   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

poveketo sme izgleda, ama Temjana nasa treba od Micurin da se trkala. Ako moze ok, ama da ne ja napregame mnogu, da ne bideme site kumi. user posted image user posted image user posted image


Рано е за кумување не се секирајте, а Темјана ќе си го викне чичко такси и правац у Форца, и така е фри уште малце после ќе и биде леле мајко user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: РР Плажа
27.6.2012 10:52:40   
temjana
Ќе ви кажам јас на вас кумиuser posted image Ајде ќе му речам на мажле да ме донесе до Форца па за враќање ќе се тркалам некако накај дома. Епа ок тогаш со тоа што во тој случај јас би дошла нешто подоцна бидејќи мм се собираат за фудбал гледање кај другар, па да не го малтретирам сто пати да оди и да се враќаuser posted image Значи пред 8 нема шанси да дојдам вие седнете си ќе ви се придружам секако

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?