|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:04:29   
Maca25
отидов јас на тераса да пушам! ајде кој сака со мене!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:09:18   
Beatris
Идам и ја мацо полудев од прееска како ми се пуши... Ќе си се частиме за прв црв user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:25:16   
kikicka
Прв црв ама имаш конкуренцијаааа од10 јајца 10 здрави прави user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:32:50   
mamicka77
dobar den i od mene jas ne sum stanuvala pred izgrej sonce da farbam jajaca toa sveki prave i farba samo 5  za banjanje i edno za kukata sekoja god a jas gi farbam site drugi  za veligden,  toa ke bide vo sabota a denes ke pravam tortata SPANSKI VETER najmieomilena mora denes da ja napravam bidejki ako ostavam za utre ke se omrsamuser posted image odam jas se citame poposle ako ima vreme za vo dnevna

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:34:54   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Pa... RR terasa, ili Letna RR terasa

Абе има време за лето чекај, пролет е уште. До лето уште еден куп нови теми ќе отворимеuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:38:54   
Ikana
РР пауза

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:39:44   
Maca25
Немаме време..има само уште една страна од дневнава соба! Јас сум за РР терасаuser posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:44:03   
Beatris
Јас сум за терасата user posted image  Е сега ако згрми, застуди, ќе бараме чаре user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:45:19   
Mihaela 2010
РР пауза


Se slozuvam

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:47:44   
kikicka
еден ДАБ чадор од големите user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Јас сум за терасата user posted image  Е сега ако згрми, застуди, ќе бараме чаре user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:48:54   
Maca25
Одма ќе поставиме чадор ако ни заврне...само уште да се издоговориме каде ќе одиме после дневнава user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:51:29   
Mihaela 2010
Соба за опуштање,за релаксирање

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:03:57   
Pepelaska *
Па се сте испишале бе девојки , јас сум за РР летна бавчаuser posted image .
А сега кој е за нескафе ама без млеко user posted image , јас си пијам и си јадам едни мекици да ги речам, прв пат правам и ми се погодија супер, сама да се пофаламаuser posted image .
А прееска конечно се запознавме со Натушка, па се надевам малку по малку сите ќе ве запознам во живо.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:11:05   
Beatris
Бавча, тераса ватевр. Ајде да ја отвориме user posted image  Ама боље тераса, бавча некако ко за патлиџани садење ми личи, ќе има работа таму user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:17:27   
Calypso
Ај и јас да влезам во дневнава, пред да ставите клуч на врата.
И доста веќе со јајцата... и јас сакам да си играм... ама немаааааааuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:19:52   
arh_diz
Site sto se na dieta da pominat vo bavcata da sadat patlidzan a ostanatite neka sedat na terasa i neka pijat kafenceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:20:39   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Бавча, тераса ватевр. Ајде да ја отвориме user posted image  Ама боље тераса, бавча некако ко за патлиџани садење ми личи, ќе има работа таму user posted image user posted image user posted image


Ќе посадиме некое дрвце, таман овошје свежо ќе имаме за појадок сите, после зеленчуци , еве јас се пријавувам за копање иако врска немам , ама треба и мојот двор во новата куќа да го ископам оти сакам цвеќињаuser posted image .
Како и да е , секако ќе биде убаво во новото место за дружење

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:20:53   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Јас сум за терасата user posted image  Е сега ако згрми, застуди, ќе бараме чаре user posted image

ke ja pokrieme terasata

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:22:51   
AnnaMolly RR
Јас мислам РР тераса. Па и кафе и цигара во исто време, дем ит!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:33:38   
Calypso
Ами на терасата све живо ќе пропуши user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:38:31   
Pepelaska *
Ако грми и студи ќе ставиме тенда user posted image
Ајде па да одиме

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2471
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 15:42:32   
mamicki
Уште возењето до Прилеп со челадијава user posted image да го преживеам, и може да заврши денов, уф, нозе ми се стресоа од растрчување. Кога ќе се вратам од ПП, честам кафе на терасатаuser posted image
Поздравче до сите, со РР прилепчанки се гледаме утре, на попладневно кафенцеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2472
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 16:49:16   
kikicka
ММММ уште малку па КЛУЧ А? Епа ај да си кажам последно во темава дека мнгубави муабето имавме во дневна ама и дојде брзо крај за жал ,а за среќа кеимаме уште 100 нови стр за муабети user posted image

Јас извапцав тоа јајцата ама повеќе рацете си ги извапцав и не сум задоволна ама тоа е...

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2473
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 16:58:45   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Само јас недомаќинка сум се успала??? ццц сТрамота! Јас ќе пијам кафе, па или после или во сабота ќе фарбам јајца, сакав да одам до Џамбо да си земам шљокици (најјак збор) за декорација на јајценцава што ги имамuser posted image

Ne si edinstvena , i jas sum kako tebe hihiuser posted image


Ви се придружувам на домаќинлукот. user posted image user posted image user posted image
Па и бајадерата си ја отворив. Не пиев прво кафе демек ај, ќе постам па да не акнам млеко по грешка.
И после подоцна еден овошен јогурт си го ручнав без око да ми трепне. user posted image

А има некаде готови јајца? Мислам имаше на некоја претходна страна..Фарбани ми требаат инаку ко Црногорецот и јас ќе ги изнапишам со маркер. user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 12.4.2012 16:59:52 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2474
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 18:09:02   
Pepelaska *
Аааа јас реков ќе пијам кафе на тераса ама вие уште в дневна сте биле.Свекрва ми почна сега со јајцата јас ќе си одмарам , ама домаќинка сум, ќе се замешам негде при крајот user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2475
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?