|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 11:17:36   
Maca25
ЈАЈЦАТА се ставени да се варат!!! Ако ми пукне некое ЈАЈЦЕ многу ќе се изнервирам!!! Планирам само 10 да фарбам денес!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 11:24:04   
Ikana
Со сол Мацо и нема да испукаат јајцата! user posted image
Како е Н? се радува? М цел ден им збори на играчките од релаксаторот, им се смее, им прави фаци, им плаче, ги мава, ги држи во раце и им прави аууууугуууххх...Комедииuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 11:50:15   
Џесика
ТОПОВИ НА РАЖЕН! Јајцата успешно сварени, не мрднати, по процедура све, ама секогаш ме фаќа несигурност дали се успешно сварени. Пробав по оној совет, да се стават на маса, и ако не се тркала значи сварено е, ама пак сум во недоумица user posted image сега да растворам бои и да засукам ракави да вапцуем ЈАЈЦА!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 11:53:28   
Annet
AJ DA PROGLASIME NAJVAPCUVAC-JAS ЏЕСИКАuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 11:53:29   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Со сол Мацо и нема да испукаат јајцата! user posted image
Како е Н? се радува? М цел ден им збори на играчките од релаксаторот, им се смее, им прави фаци, им плаче, ги мава, ги држи во раце и им прави аууууугуууххх...Комедииuser posted image


Нина е во градинка, а вчера ептен се радуваше кога дојдов во градинка заедно да декорираме кошничка за јајца. Изведуваше, скокаше, не знаеше од среќна што да направи. Едно време додека боеше ме праша дали и јас сум сега дете (затоа што бев во занимална кај нив) или пак сум нова учителка! user posted image

Срцка М. почнала таа да си игра веќе!!! Баш сакам да ја видам!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:16:33   
Cipi Ripi
Devojki cel fb mi e so jajca, a gledam i cela RR. Inaku vi se veruva li deka vo cel Tineks jajce nemase, site gi prodale, ili ste dosle vie ringerajki jajcarki i site ste gi kupileuser posted image Imase samo ofarbani, pa moze da si kupam i da se falam kakva domakinka sum.user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:22:58   
Maca25
Има јајца во Тинекс кај Буњаковец. Јас сега купив од таму.
Моиве ЈАЈЦА уште се варат. Едно е пукнато!!! user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:27:00   
Џесика
Јас во вапцањево сега приметив, сега за сега 3 пукнати user posted image таман за син ми да си игра по дома, да не ми чепка здрави јајца.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:27:50   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Јајцата успешно сварени, не мрднати, по процедура све, ама секогаш ме фаќа несигурност дали се успешно сварени.

Откако ќе зовријат, треба да се варат уште околу 3 минути, така ќе бидат точно сварени, ниту преварени, со сини жолчки user posted image , ниту растечени.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:29:03   
mamicki
Jajce po jajce, otide temava- Veligden na terasa kje go docekame user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:34:16   
Maca25
него кажувајте следната тема како да се вика?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:36:01   
mamicki
Pa... RR terasa, ili Letna RR terasa

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:36:29   
penelopa
Добар ден- моите јајца се готови фарбани дотерани во кошничка, сликани ставени на фбuser posted image туку зборот ми беше вчера цел ден ве читам јајца, јајца и на крај заборавив да купам и дури денес сабајлево но и онака не мислев да станувам рано. Јас ги варам околу 20 минути на наслаб плин и досега секогаш испаѓале тврдо варени ќе видиме во Недела. Пријатен ден и со срќа фарбањеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 12:37:32   
Џесика
Женски, мене ми е уарни со боиве, идам да си докупам и љиљакова и портокалова, малку ми се црвена, сина и зелена user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:10:32   
Beatris
Па јас сум била шампион за ЈАЈЦА user posted image  Мене само едно ми пукна! Пукнете сите! user posted image user posted image user posted image  Нананананнанааннана

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:15:00   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Па јас сум била шампион за ЈАЈЦА user posted image  Мене само едно ми пукна! Пукнете сите! user posted image user posted image user posted image  Нананананнанааннана

Ххаххаха Беатрис мм те шие од 15 јајца сите 15 читавиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:18:01   
Beatris
Абе па мт не влага у натпреваров, не е член на рр. Ич не ти го важам, џабееее, јас сум ПРВ ЦРВВВВВВВВВВВ

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:39:41   
Maca25
Од 10 Јајца 9 останаа читави. Едно си пукна во варење.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:42:11   
Beatris
И ти си тогаш ПРВ ЦРВ. Ќе си го делиме 1во место, остај ги овие другиве врска немаат гледаш сите јајца им испукаа, не парички, не сол, џабе се, до домаќинлукот е user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:44:25   
Џесика
Ееее, мене ми пукнаа при транспорт од едно во друго тенџере, верувАјте ми (со акцент на А) ај јас ќе бидам трет-балет user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:55:11   
Beatris
Ти веруваме, со све акцентот, ама што мајка бараше од едно у друго тенџере да го пикаш кутрото јајце. Да си останело таму каде што првично си било ќе си преживеело user posted image user posted image user posted image  А може така ќе беше втор мотор. Ама ај пошто веќе те изгласаа за НАЈВАПЦАЧ сеа демек важна си, па викаш "Ауу благодарам благодарам, еве другите награди ќе ги оставам на останатите, мене ми е доста (се тоа со скромна насмевка на лицето, и заруменети обравчиња дека ти е непријатно" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:56:29   
Maca25
А кој е втор мотор?!?! Ајде пријавувајте се, да видиме колку ЈАЈЦА сте скршиле!!!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 13:59:01   
temjana
Ееее баш не сте фер што ми го дисквалификувавте мажето сТрам да ви е user posted image ајде нека ви биде, ке видите наредна година цела гајба ко ќе офарбам без ниту едно да ми пукне, кој ќе биде Прв Црвuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:01:09   
Maca25
такви се правилата темјана! нека стане член мт на РР и одма него го правиме прв црв!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: РР дневна соба
12.4.2012 14:03:25   
blond
Јајца, јајаца, јајца. Јас не сум вапцала, вечер ќе ги квачам прво, па потоа на вапцање user posted image user posted image user posted image user posted image
Мала шала, во сабота ќе вапцам јас јајца, денес свекрва ми вапцаше. Појма немам што е направила.

Туку име за нова тема, РР летна тераса user posted image нели лето иде ова она, плус на тераса е дозволено пушење user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?