|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:12:22   
Bogdancanka
добра вечер! честитки за новате темаuser posted image гледам доста не има во РР дневната соба ајде некоја домаќинка да стави по едно кафенце да се напиемеuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:18:01   
Natuska85
Ооо тука сте биле бе,во дневна сте се собрале,user posted image user posted image . Нека ни е честито темава и само за убави работи да си пишуваме во неа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:21:12   
Natuska85
Еве Богданчанке мила јас ви ставив кафенце.За мене може ништоuser posted image , само што се напукав штипска пастрмајлија,мм беше службенo и ми донесе и сега имам грижа на совест пошто се осеќам какоuser posted image ама тоа е што е...user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:21:16   
Bogdancanka
а кај ми е кафето?кај сте бре домаќинки,нема кој да почасти?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:21:28   
Џесика
Дневна е ова, не заборавајте, ја почнав диетата, кој сака да јаде- во кујна!!! Разбравте??? user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:24:19   
Bogdancanka
а така де,така да заличе работата user posted image фалала Натушка добро ќе ми дојде зш денес глава ме боли ми пука...а јас нестрплива додека кафето се вареше јас ве искарав...сориuser posted image

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 27.2.2012 22:25:18 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:26:21   
kikicka
Мене вакво ми фали дома ама пусто нема кој да го гледа кога ке си одиме здравје кога ке престанеме со селење вамте тамте ке си ставам во секој ќош или на дијалект ЧОШ user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

user posted image
A tuka ste mi se sobrale devojcinja!!!Sekoja dnevna pokraj dobri lugje,jadenje i pienje treba da ima i SAKSIJA bre,takov e redot,ete toa od meneuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:39:32   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Дневна е ова, не заборавајте, ја почнав диетата, кој сака да јаде- во кујна!!! Разбравте??? user posted image


Што диета бе тераш?Јас почнав денес демек само овошје на работа, кога ќе си дојдам кај 5-6 еднаш да ручам и толку.А да и благо во минимални количини.Ама ова пастрмајлијава ми поремети пак.Сега се мислам дали да продолжам утре или да чекам нареден понеделникuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:42:30   
tinush
Убави муабети со убави луге. Леле бе Тања кај ти текна за пустата  саксија. Вистина ги има во секоја дневна.user posted image user posted image user posted image user posted image Наташке фала на кафенцето ам со млеко ти е а јас постам . Може чај за постачите? Вчера бевме кај моите за амкање јајца и Дамјан и внук ми се затепаа кој да го скрши јајцето. Срциња мали. Имав направено шненокли ама заборавив да ги сликам па и вас да ве почастам , некако во послениве години ми станаа традиција, а годинава баш убаво ми излегоа


_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:42:31   
Џесика
Од Михаела супата со зелка ја напраив, пун казан супа имам, пола шпорет ми го фаќа, помини-замини-сркни user posted image медицинска диета се вика, сум ја имала од претходно ама кој да ја прочита.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:51:22   
Natuska85
Еве Тинуш чајче за тебе,тук што се тоа шненокли?


user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:56:57   
tinush
Па незнам како се викаат на скопскиuser posted image user posted image user posted image   Шненокли ти е благо јадење од јајца и млеко. Матени белки се варат во млеко а потоа се прелеваат со крем од жолчки и густин , може и пудинг од ванила.. МММММММ јас мн ги сакам

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 22:57:37   
tinush
пс благодарам за чајчето

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 23:01:19   
tinush
Женски , дали Дневнава ни има тв? Отидов јас да гледам Кармин и Штикли. Е user posted image те преводот.  Оф сега вестите почнаа, ај јас ќе го пиам чајчето и ќе каснам ѓеврече


_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: РР дневна соба
27.2.2012 23:19:42   
Olivia
Наздравје новава тема , за кој дневна за кој ноќна собаuser posted image , некој ке вари кафе а друг ке дежура као ја на пример user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 8:31:41   
dostickage
Dobro utro!
Ajde malku da se stavime na zdrav zivot . Sto bi rekle Ohrigjani "Povelite od Izvoltevo" user posted image

user posted image


(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 8:45:42   
arh_diz
Dobro utro
Jas sum za zdrava ishrna dosticage , ova vkusno izgleda sto si go postavila
Nie so M se spremame za doaganje nataka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 8:47:10   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Од Михаела супата со зелка ја напраив, пун казан супа имам, пола шпорет ми го фаќа, помини-замини-сркни user posted image медицинска диета се вика, сум ја имала од претходно ама кој да ја прочита.

Kumata ja drzese ovaa dieta oslabna okolu 10 kg
Dzesika tebe ne ti treba tolku

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 8:49:08   
kikicka
Чекинг и од мене . Ова изволтево убаво некако ке ми дојде од сабајле мнг сакам шејкови освежувааат ептен. Ние занекој саат одеме на контрола во болницата пошто таму сеуште се водеме па да не отпишат веќе секој ден се возиме до кавадарци. Добри сме фала богу детето ми живна дома само кашлица имаме ,Т нема еве веќе 2 дена е со 35.5 36 дури и 34.7 незнам дали енормално тоа за дете ниска Т ама јас сум таква со ниска Т така да ако ена мене не ме загрижува. Ајде позз одам да се спремам

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 9:05:15   
Maca25
Арх_диз доаѓате!?!?! Јееее, време е за гооолема дружба!
Јас пијам турско кафе и се мрштам, колешката ми го зема млекото пред нос и не можам нес да си направам. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 9:05:34   
Calypso
Dobro utro i od mene zenski, kako ste mi?
Gledam nova muabetcilnica ima - aj za arno, za ubavo user posted image
Eden malku pozdrav dorucek od mene, so neizbeznoto kafe... pa povelete!

user posted image

Nie denes nesto smrkame, moze ne fati toploto od sabotata - jas obicno nastinuvam koga pocnuva da se zatopluva, maliov izgleda ko mene euser posted image , aj belki ke ostaneme samo so rastecen nos...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 9:06:22   
Tanjat7880
user posted image
Ama i edno taze svareno tursko kafe fi fino drushtvo neshkodi,neli Dostic.Kikicka temepaturata znae da bide i tolku niska kaj deca i od lezenje,odmaranje,ne se sekiraj,ajde bash ve mislam,pishi kako pominavte a na drugite nazdravje kafence 

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 9:11:00   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Арх_диз доаѓате!?!?! Јееее, време е за гооолема дружба!
Јас пијам турско кафе и се мрштам, колешката ми го зема млекото пред нос и не можам нес да си направам. user posted image


Ajde cekame da se prijavis koga navamu :-)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 9:21:28   
JovanaJ
Denes ke imam naporen den na rabota user posted image
Ako ne ste vie neznam kako ke se opustam malku....user posted image
Plus ne sum spiena kako sto treba sin mi cela vecer kaslase, nemirno spiese. Nema T ama cel e za nikade...i sega e kaj baba mu ne go odnesov vo gradinka.
Ah, neznam denes kako ke izdrzam i kolku li kafinja ke mi trebaat da go pominam denov user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: РР дневна соба
28.2.2012 9:35:50   
Beatris
Добро утро женски, еве и јас со жалопојки од сабајле, вчера на работа ме 'израдуваа' дека ќе ми ја намалат платата за некои 8.000 ден и нешто, со изговор дека така решиле 'големците' од канцеларијата во Белград. Не знам што е паметно да направам, а не сакам да го проголтам ова, ставена сум пред свршен чин! Вчера ми беше многу тешко, денес малку порационално размислувам и се трудам да најдам некое решение.

Инаку да биде 'вицов' уште појак платата ми ја смалиле и за овој месец, и сега пошто утре треба да земеме мораа да ме известат да не паднам во несвес. Успат јас немам потпишано нов анекс за плата дека се согласувам или не со одлуката која е веќе спроведенаuser posted image user posted image user posted image

Подобро да си останев на породилно user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?