|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нова или позајмена облека
29.11.2009 18:14:23   
zami
Sin mi takoreci izrasna vo pozajmena obleka, i ima i novi, ama ovie pozajmenive odlicno se najdoa za sekoj den za po doma, pa taka novite mu ostanuvaat pofini za setkanje i za gradinka.
A se sto toj nosel (normalno toa sto e zdravo, cisto, neiskinato) spakuvano vo kutii otide kaj vnuk mi.
(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Нова или позајмена облека
29.11.2009 18:20:00   
daniel
NOVA NORMALNO

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Нова или позајмена облека
29.11.2009 18:37:24   
ananikol
Jas kako dete nesum imala potreba da pozajmuvam obleka  a sum i pozajmuvala na moi drugarki koj ke pobara...Ako jas ne nosam pozajmena obleka zasto bi noselo moeto najmilo za ko to ziveam?!Ne sum za pozajmena obleka,definitvno!

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Нова или позајмена облека
29.11.2009 18:38:18   
Mamicka3
Немам ништо против позајмена облека знам од кој земам,а и ние сме три сестри и многу дечиња па така одат од едно на друго.

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Нова или позајмена облека
29.11.2009 18:40:57   
Mamicka3
А здравје одкога ќе ги порасни моево алиштава сестрите не планираат веќе да раѓаат алиштата помалите и понови се разбира сите ќе ги дадам нормално ако сакаат на гинекологија пошто знам како поминав таму немаат доволно алишта за бебињата и нон стоп се водени ако повратат.

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Нова или позајмена облека
1.12.2009 18:44:57   
Палешка РР
Анастасија веќе и ги поклони на првата си братучеда Миа нејзините скоро нови бебешки аливца. Па сега и со новите веќе имаме полна полица од регалот алишта и пелени за Миа.
Чекаме уште да видиме со што ќе не удостои другата баба (ако воопшто) user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Нова или позајмена облека
1.12.2009 19:56:12   
pacuvce
Zosto da ne pozajmena?Normalno od poznati luge i bliski prijateli.Jas na primer za prvoto dete prvi raboti pocnav da mu kupuvam duri nekade posle godinata.Zboruvam za garderoba.Peleni,benkici i ostanati raboti sekako deka kupiv novi.No bidejki imam dve setri koi pred mene stanaa majki imav eden kup spilhozni koi bea zdravi i super za po doma.Istoto e i sega.Za po doma imame eden kup garderoba koja ja nasledivme plus od bato,taka da imame samo nekolku novi raboti koi gi cuvame za izleguvanje.Sekako deka sum za,zatoa sto mislam deka koga ste vo moznost sekako pozajmuvajte zatoa sto tie brzo gi izrasnuvaat rabotite...Sekako deka tuka e i zelbata nesto da se kupi,osobeno koga stanuva zbor za prvo dete...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Нова или позајмена облека
19.2.2010 18:24:12   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

si gi cuvam tie poubavite so se kako novi.spakovani vo kutii na niv pisuva od koj do koj mesecJas imam mnogu novi i zacuvani. bas pred eden mesec gi raspakuvav i svativ deka pogolemiot del se cisto novi p 2-3 pati obleceni, mnogu se slatkicki i imam za do 1 godinka da si ja oblekuvam kerkickata. KAKO NOVI SE
(Mama gi cuvala od mene koga sum bila bebe)
Znam deka zvuci malku cudno no navistina se slatki ima od onie spikoznickite, i onie kako gi vika majkami benkicki, corapki, kapicki, fustancinja samo sto se od pred 19 godini no navistina izgledaat kako da se od vcera. Samo 6 para bodi si kupiv i 3 novi kompletcinja za bebe drugo ne mi ni treba i sto ke donesat nesto na podarok....

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Нова или позајмена облека
19.2.2010 18:27:01   
Rossana
user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Нова или позајмена облека
19.2.2010 19:26:25   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Jas kako dete nesum imala potreba da pozajmuvam obleka  a sum i pozajmuvala na moi drugarki koj ke pobara...Ako jas ne nosam pozajmena obleka zasto bi noselo moeto najmilo za ko to ziveam?!Ne sum za pozajmena obleka,definitvno!


Nemam sto da dodadam na ova, isto kako jas da sum go pisuvala.
Definitivno sum protiv da pozajmuvam pogotovo za moeto dete i takov covek sum moja obleka na nikogo ne sum pozajmila nitu pobarala.

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Нова или позајмена облека
19.2.2010 21:32:48   
BILJANA_G
Isto i jas nikogas ne sum pozajmuvala,moze jas sum i pazajmila na nekoja drugarka i toa ne mi bilo po keif ama aj od so sum nemozela da ja odbijam.A za decata definitivno nema sansa da pozajmuvam.I koga bi nemala dovolno i togas ne bi pozajmila.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Нова или позајмена облека
19.2.2010 23:29:31   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILJANA_G

I koga bi nemala dovolno i togas ne bi pozajmila.


и што би правела?

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Нова или позајмена облека
19.2.2010 23:30:22   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Zosto da ne pozajmena?Normalno od poznati luge i bliski prijateli. mislam deka koga ste vo moznost sekako pozajmuvajte zatoa sto tie brzo gi izrasnuvaat rabotite...Sekako deka tuka e i zelbata nesto da se kupi,osobeno koga stanuva zbor za prvo dete...


потпис

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Нова или позајмена облека
19.2.2010 23:36:00   
pacuvce
Сестра ми кога се породи пред 17 години,зет ми беше превозник и многу патуваше...И од преголема желба нон стоп и носеше на сестра ми гардероба за внук ми од секаде...Германија,Австрија,Швајцарија,Италија итн,итн,итн...Ако ви кажам дека внук ми сега има 17 години и е трета година средно и ако ви кажам дека во истите тие алишта се пораснати 4 деца досега плус мој Бојан сега,ќе ми верувате ли???
Зошто пак да не??? И јас сега повторно како му се намалуваат на Бојан,ги перам и ги пакувам,за кога внук ми ќе се ожени (оној кој сега има 17 години),ако сака да ги користи...Нормално дека желба секогаш постои да се купи нешто ново,сум купувала и јас,ама сега да купувам комплетно нова гардероба за бебе кое во рок од 6 месеци толку брзо расте,мислам дека е нон сенс...Ама ајде...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Нова или позајмена облека
20.2.2010 8:03:32   
Cacko
90% od garderobata ni e od vnukite od sestra mi,posto ednata ee 13 meseci a drugata 3 ipol godini i posto i sami znaete kolku malku nosat edni isti alista,kolku brgu gi izrasnuvaat,taka da ko novi se.normalno dokupuvame nesto da ne e bez ic,ali ic ne sum protiv pozajmena garderoba,koga i samite gi znaeme cenite na bebeskite alista sto nekoi nema da stasa ni dva pati da gi oblece.ima vreme koga ke kupuvame novi raboti,koga ke gi nosi poveke

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Нова или позајмена облека
20.2.2010 8:06:43   
BILJANA_G
Ne sum se nasla vo sostojba da nemam a koga ne bi imala dovolno bi noselo samo toa sto go ima.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Нова или позајмена облека
20.2.2010 8:08:14   
mami
Баш така..Лука расте дури и во алишта од мене- дека и јас сум била цело време во сино облечена па сега нему му се таман...Има еден куп работи од братучедите кои нормано откако ке ги износи се пакуваат за следното бебе во фамилија..Ние сме 4 братучетки на разлика од 2 години сите така да алиштата фино си се вртеле во круг, исто како што сега правиме со алиштата од децата

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Нова или позајмена облека
20.2.2010 8:24:39   
profesorica
Дамјан по дома го облекувам во што стигнам ич не се замарам, значи и позајмено и постаро и онака се валка многу- е сега кога одиме на гости или до рамстор, шетање и слично гледам да е во фармерчиња, ново скоцкан мерак ми е така.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Нова или позајмена облека
20.2.2010 11:38:20   
Sandric
Ako ima od kogo da se zeme i ako toa e socuvano glupavo e da ne se iskoristi.
Parite ke se prenamenat sigurno za popametni rabotiuser posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Нова или позајмена облека
20.2.2010 11:39:56   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Ako ima od kogo da se zeme i ako toa e socuvano glupavo e da ne se iskoristi.
Parite ke se prenamenat sigurno za popametni rabotiuser posted image


така е-потпис!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Нова или позајмена облека
20.2.2010 19:50:21   
melody
NOVA I NIKOGAS POZAJMENA.Ibratot na maz mı vıkase zatoa sto nıvnata kerka e 4 mesecı postara od nasata da gı zememe nejzınıte alıstenca megutoa jas nesakav.Za mene vazı pravıloto podobro poevtıno odkolku pozajmeno,mozebı mnogu od vas ne bı se slozıle so ova megutoa mene mı e sube na kerka ı da ıoblekuvam obleka sto nekoj drug predhodno ja nosel pa neka e ı bebe.A za parıte koga e povtorno kerka mı  vo prasanje tuka apsolutno ne gledam da ustedam.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Нова или позајмена облека
27.4.2010 17:16:53   
brineta88
Филип се има наследено од вујчеuser posted image бидејќи се разлика 3 години. Од бенкици боди хулахопки до тренерчиња, фармерчиња дуксери апсолутно се и за по дома ама има и алишта кои се прекрасни и добро зачувани и му ги носам и кога излегуваме. Јас му имам купено само за од болница кога го земавме и дрuго ништо до сега. А има и нови алишта кои му го донеле многуте баби кои ги има и тие му се за шеткање.
немам ништо против позајмена облека кога овие парченца се облечени 3-4 пати и се како нови, но сепак се рзбира од поблиски роднини

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 27.4.2010 17:18:18 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Нова или позајмена облека
27.4.2010 17:26:19   
Тања РР
На Јана нема кој да и даде ништо, она е прва внука од двете страни па затоа се што носи е ново и сум и го купила јас. За разлика од неа на  детето од брат ми му купија САМО нови алишта за да го извадат од болница се друго е од прва братучетка на снаа ми. Облеката е брендирана, купувана во Англија и изгледа како нова. Не гледам причина зошто да не се искористи. Ни дадоа неколку парчиња и нам па ќе почнам да и ги облекувам кога ќе и бидат точни.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Нова или позајмена облека
27.4.2010 17:27:43   
matushka
Јас сум за нова облека, 99 посто од облеката на Матеја е нова, не за друго, прво детенце е во фамилија и ептен ни е мерак на сите да го дотеруваме. А инаку ако имам и второ машко дете, ке си има нова облека,а ама сигурно ке носи многу од работите на Матеја. Сепак, колку може да се уништи таа облека од дете што ја носело 2, 3 месеци.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Нова или позајмена облека
27.4.2010 17:27:44   
Maca25
Алиштата од Нина од бебенце се веќе дадени по пријателки, ги прашав дали сакаат да им ги дадам и сите се сложуваат. Не знам зошто не би неоселе позајмени алишта кога и така за 2 недели ќе и се смалат. Нина изнаносе алишта од детето на една пријателка, ги исправ, испеглав, здиплив и назад затоа што таа планира да има второ дете. Од нина поубавите ги чувам за внучето. Тие не ги давам. Нормално ако сака снаа ми. Ако не тогаш ќе се најде некоја другарка да ги земе. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?