|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингеријада
31.8.2011 22:14:25   
Martins mom
Почекај уште некоја недела за дохрана.
Инаку одиме во вторник, на 6 септември.
Само многу се изнервирав, на пасошот му поминал рокотuser posted image и утре одам да вадам нов по итна постапка, ми кажаа дека го издавале за 72 часаuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: Рингеријада
31.8.2011 22:14:54   
Gari68
Порано семејната пензија се земаше до наполнети 28 год. се разбира ако сеуште се школуваш.Јас бев корисник и кога наполнив 28 на 13 во месецот вракав за останатите 18 дена бидејки пред тоа ми дадоа за цел месец user posted image

(Одговор на членот anelia)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: Рингеријада
31.8.2011 23:32:37   
kikicka
user posted image
eve povelete deneska mi e trgnato na castenje cestitki za patuvanjeto i ubavoda si pominete

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: Рингеријада
1.9.2011 9:24:00   
Maca25
Добро утро!! како сте? Јас уште не сум вратена дома од одмор, на работа, па кај моите, немам време да видам што се случува. Чекам мм да се врати од колонија па да си одиме дома.

Мартинс Мам честито!!! Убаво да си поминете!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: Рингеријада
1.9.2011 9:46:30   
arh_diz
Martins mom ubavo da si pominete

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: Рингеријада
1.9.2011 12:37:07   
Felly RR
Честитки, Мартиснс мам, убаво да си поминете!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: Рингеријада
1.9.2011 13:02:05   
Pepelaska *
честитки Мартинс мам заслужена награда убаво да си помините а Мартин иде со вас или?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: Рингеријада
1.9.2011 13:07:56   
kuklica
lele zenski denes treba da mu kazam na gazdata deka sum bremena i da mi go zgolemi osiguruvanjeto NO kako????
Aj ve molam kazete nesto mnogu mi e nezgodnouser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: Рингеријада
1.9.2011 13:41:22   
Tanjat7880
I zavrshi "mojot prv ucilishen den",cestitki do vrabotenite od  Ljuben Lape za prekrasnata organizacija,sega so Gospod napred:)

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: Рингеријада
1.9.2011 14:03:53   
AnnaMolly RR
Честитки за наградата, Мартинс мам! Да си поминете најубаво на свет!
Честитки и за првачињата за првиот училишен ден!

Инаку, јас вчера мнооогу се изненадив кога видов дека на Филип му никнала четворка горе десно! А само единици има горе и долу. Дефинитивно е четворка, запчето е поголемко и има бајаги простор помеѓу неа и единицата. Многу ми беше чудно, мислам дека четворките подоцна никнуваат, не на 14,5 месеци. Сега ќе ми биде многу смешен со единици и една четворка user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: Рингеријада
1.9.2011 15:52:33   
Octavia
Ана Моли, нас на 15 месеци ни излегоа долу двете четворки, а тројки немаме user posted image (имаме двојки и единици). Ма само со лесно нека ги извадат, викаат тројките и четворките повеќе болеле кога излегувале user posted image .

Јас барав, барав ама не најдов тема за ова, па да си прашам тука user posted image . Денес на училиште ни кажаа дека треба да купиме блок флејта за музичко user posted image . А искрено, врска немам каде да барам, дали во продавници за инструменти, дали по книжари... Ако знае некој, нека помага, pretty please.
И да, да не знаете колку пари се? Јас знам на времето дека беа скапички инструментите.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: Рингеријада
1.9.2011 18:36:42   
Џесика
Блок флејта мислам дека најлесно ќе најдеш по книжари, за цена не знам, ако се скапи имам јас една од стаж, ќе ти ја позајмам user posted image
Инаку за запчињата попрво излегуваат четворките од тројките, и моево беше така штрбаво user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: Рингеријада
2.9.2011 7:01:16   
Felly RR
Добро утро! Ајде спремајте се за викеееееееенд. Јас викендов сум Скопје, едвај чекам, одамна не сум била а многу си го сакам Скопје, да си се потсетам на моите студентски деновиuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: Рингеријада
2.9.2011 7:05:27   
Felly RR
Последен пат бев пред година и пол, ама тогаш немаше време за шетање. Матеа  имаше 4 месеци и јас само чекав да завршам, и да фатам автобус за назад. Полагав државен испит.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: Рингеријада
2.9.2011 10:21:45   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro trudnicki.

Moram so vas da ja spodelam denesnava stresna situacija. Iskacam za na rabota sabajle i na ulickata ima edna goooolema dupka i trista kamioni sto rabotat (inace ziveam kaj Univerzalna kaj sto site mozni ulicki se asfaltiraat) i moram mnogu poleka da vozam, i mi izgasi kolata taman pred da se priklucam na glavnata ulica. Otpozadi idese eden crven 101, ama mnogu daleku bese i se rasfire ko koj znae sto da se desilo, a jas niti pat mu presekov, niti naglo mu iskociv, samo mi izgasi kolata i morav da zastanam za da ja zapalam povtorno. Seto toa trae 2 sekundi. I jas samo mu mafnav so raka vo stilot "aj be dosta sfiris, teee"... I si prodolzuvam da si vozam... I covekot, (inace postar cicko vo godini so zena so nego), se uletuva vo mene, mi presekuva pat kako na film i zastanuva horizontalno na sred ulica da ne mozam od niedna strana da go pominam, i ide nakaj mene da se tepa. Jas odma instiktivno zatvaram prozori i zaklucuvam vrati, i gledam vo retrovizor nema nikoj pozadi mene i se vrakam u rikverc kolku sto mozam. Ama pa se doblizi i taa kola pozadi mene sto bese i morav da zastanam, odnosno samo ja doprev kolata na registracijata bez nikakva steta. I covekov urla li urla, pcue, mi lupa po prozori, pluka nakaj mene... luge, sto da vi kazuvam, ludak... i gledam da mu ja zapamtam registracijata i zimam telefon da vrtam vo policija da go prijavam, ama od pusti strav nisto ne mi se gleda pred oci... Se iznavika covekot, se iznapluka i se pribraa so zena mu i si prodolzija po patot.
Za seto toa vreme, luge, nikoj ni da iskoci, ni da dojde, ni da vidi sto se slucuva, site stojat od strana i bleat kako telinja. Otposle, otkoga si otide ludakov, iskoci deckoto od kolata pozadi i mi vika: "i sega sto ke pravime mene registracijata mi e unistena" ?!?!?!?! Molam?! Mene dusava mi e unistena!!! Normalno ne mu se isponasav nego, zasto vo toj slucaj jas bev kriva, tuku najkulturno mu se izviniv i mu rekov deka nema nikakov problem da se preparkira od strana, se sto treba ke mu platam, stvarno, za toa sto sum si kriva, kriva sum si... Ama nemav sto drugo da pravam, moram nekako da se oddalecam od ludakov... Normalno deckoto voopsto ne ni zastana, nemase nikava steta ni na negovata ni na mojata kola, posto jas go vidov i zastanav na vreme, samo go doprev.

I odvaj se dovoziv do rabota, cela se tresam uste, i si vikam sama na sebe "ne si ti veke za vo kola, sestro". Sekakvi ludaci po ulicive se setaat, ne znaes na koj ke naletas, se nenormalno, site negde brzaat, site nervozni... stvarno e frustriracki faktot kade ziveeme... i sega jas imam griza na sovest zasto se dovedov vo taa situacija, ako mi se sluci nesto denes, koj ke odgovara, koj e kriv, pak jas zasto ne sum se cuvala...

(ima li nekoe smajli sto e stresno? e toa vi go pisuvam milion pati :)))) )


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: Рингеријада
2.9.2011 10:24:26   
arh_diz
quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: angelai

lele Yummy Mammy dusicke, napi se vodicka bedoksince.... sekakvi ludaci ima covek ne znae kako veke da reagira koga ke vidi takvo  nesto ne znaes sto nosi so sebe, ludak... Smirise bebusko se oseka, dusicka
[/quote]

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: Рингеријада
2.9.2011 10:33:57   
Pepelaska *
леле јами мами страшно како на филм, секакви луди има по нашиве патишта,јас сакам да полагам ама од вакви ми е страв ќе ми направи некој траума за цел живот.

инаку како сте женски јас сум преморена некако од свадби слави родендени нозете страшно ме болатuser posted image ,а имам уште само 2 дена да се спремиме за нашето 1 роденденче.ајде сега бујрумте на нескафеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: Рингеријада
2.9.2011 13:22:09   
Natuska85
Женски и јас да ве поздравам.Вчера нешто не бев добра,температура,пролив и нагон за повраќање,па кај баш најде да ми се јави една пријателка што имаку со мм ја викаме В...."паника" и ми вика аа стомачен вирус има не му се доближувај на user posted image ,веднаш на лекар да си отишла user posted image .Па кој ќе ми го гледа,од кој ќе цица.Цел ден ми беше многу тешко,во вакви моменти многу ми фали мајка ми да ми е блиску до менеuser posted image .Ама си дојде мм малку порано од работа па се измачкав со ракија,се испотив,два фервекса и до вечерта како нова бевuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: Рингеријада
2.9.2011 13:22:09   
Andriance
Boze me sacuvaj ej...koga kje mi tekne samo deka ja vcera cel den se akav so kolana..a teram 39 nedela..me podzamsili moze i stvarno ne treba vekje da se pravime silni..iako...ako nesto treba da se desi kje se desi pa makar i peski idela....
yummy mummy...sega samo smirenoo i nemoj vekje kola...neka te vozat user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: Рингеријада
2.9.2011 19:13:26   
Natuska85
Абе до 100та страна сме стигнале едвај едвај летово по ова жешковоuser posted image user posted image user posted image .Ајде имиња за новата муабетчилница....

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: Рингеријада
2.9.2011 20:11:59   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro trudnicki.

Moram so vas da ja spodelam denesnava stresna situacija. Iskacam za na rabota sabajle i na ulickata ima edna goooolema dupka i trista kamioni sto rabotat (inace ziveam kaj Univerzalna kaj sto site mozni ulicki se asfaltiraat) i moram mnogu poleka da vozam, i mi izgasi kolata taman pred da se priklucam na glavnata ulica. Otpozadi idese eden crven 101, ama mnogu daleku bese i se rasfire ko koj znae sto da se desilo, a jas niti pat mu presekov, niti naglo mu iskociv, samo mi izgasi kolata i morav da zastanam za da ja zapalam povtorno. Seto toa trae 2 sekundi. I jas samo mu mafnav so raka vo stilot "aj be dosta sfiris, teee"... I si prodolzuvam da si vozam... I covekot, (inace postar cicko vo godini so zena so nego), se uletuva vo mene, mi presekuva pat kako na film i zastanuva horizontalno na sred ulica da ne mozam od niedna strana da go pominam, i ide nakaj mene da se tepa. Jas odma instiktivno zatvaram prozori i zaklucuvam vrati, i gledam vo retrovizor nema nikoj pozadi mene i se vrakam u rikverc kolku sto mozam. Ama pa se doblizi i taa kola pozadi mene sto bese i morav da zastanam, odnosno samo ja doprev kolata na registracijata bez nikakva steta. I covekov urla li urla, pcue, mi lupa po prozori, pluka nakaj mene... luge, sto da vi kazuvam, ludak... i gledam da mu ja zapamtam registracijata i zimam telefon da vrtam vo policija da go prijavam, ama od pusti strav nisto ne mi se gleda pred oci... Se iznavika covekot, se iznapluka i se pribraa so zena mu i si prodolzija po patot.
Za seto toa vreme, luge, nikoj ni da iskoci, ni da dojde, ni da vidi sto se slucuva, site stojat od strana i bleat kako telinja. Otposle, otkoga si otide ludakov, iskoci deckoto od kolata pozadi i mi vika: "i sega sto ke pravime mene registracijata mi e unistena" ?!?!?!?! Molam?! Mene dusava mi e unistena!!! Normalno ne mu se isponasav nego, zasto vo toj slucaj jas bev kriva, tuku najkulturno mu se izviniv i mu rekov deka nema nikakov problem da se preparkira od strana, se sto treba ke mu platam, stvarno, za toa sto sum si kriva, kriva sum si... Ama nemav sto drugo da pravam, moram nekako da se oddalecam od ludakov... Normalno deckoto voopsto ne ni zastana, nemase nikava steta ni na negovata ni na mojata kola, posto jas go vidov i zastanav na vreme, samo go doprev.

I odvaj se dovoziv do rabota, cela se tresam uste, i si vikam sama na sebe "ne si ti veke za vo kola, sestro". Sekakvi ludaci po ulicive se setaat, ne znaes na koj ke naletas, se nenormalno, site negde brzaat, site nervozni... stvarno e frustriracki faktot kade ziveeme... i sega jas imam griza na sovest zasto se dovedov vo taa situacija, ako mi se sluci nesto denes, koj ke odgovara, koj e kriv, pak jas zasto ne sum se cuvala...

(ima li nekoe smajli sto e stresno? e toa vi go pisuvam milion pati :)))) )




ИДИОТ, гнаса и тој и жена му со него, ненормален народ. Уф јас се испотресов што го прочитав а недај боже да сум била таму или г... ќе сум го оставела на место или јас срцев удар би доживеала, некој курбан ќе одел во секој случај. Срцко ако си успеала да му ја запишеш регистрацијата задолжително пријави го, дури и да не биде ништо, доволно е малку гаќите да му ги напуниш од страв.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2471
   RE: Рингеријада
2.9.2011 22:49:46   
Pepelaska *
јас велам Рингеријада IIuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2472
   RE: Рингеријада
4.9.2011 0:59:25   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

јас велам Рингеријада IIuser posted image


Ајде Пепелашке, смисли друго име. Да не редиме цртки user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2473
   RE: Рингеријада
4.9.2011 18:57:03   
kikicka
eve eden predlog......RR Seshtoshtalka??

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2474
   RE: Рингеријада
4.9.2011 21:56:14   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

eve eden predlog......RR Seshtoshtalka??


Прв пат слушам за шестошталка?!? што е тоа?



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2475
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 [99] 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?