|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Некултура
12.11.2009 12:44:35   
profesorica
што мислите за она некултурно секнење нос на улица или плукање, кое секојдневно го гледаме???




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Некултура
12.11.2009 12:49:25   
arh_diz
Nemam komentar . Mislam toa nema da prestane nikogas pa neznam kolku zakoni da donesat. neli ima doneseno zakon za higiena da ne se frla .Nazalost toj zakon e donesen no nema koj da go pocituva .Nikade dosega nemam videno tolku necistotija kako vo Makedonija

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Некултура
12.11.2009 12:51:59   
Mammy
Ма тоа е само дел од широката палета на некултурно однесување..
Ова јас би го препишала на домашното воспитување и воопшто културата на средината во која живееме..

На пример нам ни фали љубезност, однос, персирање кај продавачите, рефернтите во банка, јавна администрација и сл..
Далеку сме од културна држава во буквален смисол.

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Некултура
12.11.2009 12:53:15   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammy

На пример нам ни фали љубезност, однос, персирање кај продавачите, рефернтите во банка, јавна администрација и сл..
Далеку сме од културна држава во буквален смисол.



Потполно се сложувам

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Некултура
12.11.2009 14:11:18   
Bogdancanka
и јас немам коментар за тоа едноставно ми се гади од такви што не пазат каде и како се секнат и плукат.Култура никаква.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Некултура
12.11.2009 14:26:35   
mother 29
ауууууу гадости,ама само тоа е да е во државата..се од темел треба да се мени....

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Некултура
12.11.2009 14:34:23   
nadica
Ма тоа е само дел од широката палета на некултурно однесување..
Ова јас би го препишала на домашното воспитување и воопшто културата на средината во која живееме..

На пример нам ни фали љубезност, однос, персирање кај продавачите, рефернтите во банка, јавна администрација и сл..
Далеку сме од културна држава во буквален смисол.







потпишувам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Некултура
12.11.2009 14:37:51   
penelopa
Grozno, grozno ...se e toa odraz na domašno vospituvanje...po moe mislenje samo so visoki parični kazni može nešto da se smeni...baš vo Germanija lično sum videla kako luge plakaat kazni za edno frleno hartivče...toa mi se dopaga...koga ke platiš "debela" kazna neznam dali pak ke ti tekne istoto da go napraviš...ajde belki i vo Mk ke dojdeuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Некултура
12.11.2009 15:09:28   
ripce
Grozno, grozno ...se e toa odraz na domašno vospituvanje...po moe mislenje samo so visoki parični kazni može nešto da se smeni...baš vo Germanija lično sum videla kako luge plakaat kazni za edno frleno hartivče...toa mi se dopaga...koga ke platiš "debela" kazna neznam dali pak ke ti tekne istoto da go napraviš...ajde belki i vo Mk ke dojde


потпишувам!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Некултура
23.11.2009 12:03:21   
profesorica
навистина кај нас по улиците може да се сретне и плукање и секнење на нос и секаква некултура, депонија и слично.гадости кои ги нема никаде!!!се ужаснувам од такви работи.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Некултура
23.11.2009 12:19:26   
big_mama817
немам коментар одраз на култура

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Некултура
25.8.2011 15:42:44   
Mihaela 2010
rabotam so stranki i sum videla se i sesto,a najvekje nekultura.Ova e nekoj period na legalizacija,i sela Shutka dojde vo mojava institucija,a sto da vi kazam...zastanal nadvor prvo ubavo si go iscepka nosot..potoa kulturno vleze da mi dostavi dokumentacija..a za (ne)higienata da ne zboram.Megutoa ne deka se od Sutka,nemam protiv nikogo nisto,ama i megu nasive ima svasta.Navistina za zalenje sme..

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Некултура
25.8.2011 16:07:35   
kopriva
Михаела знам како ти е , пред еден час дојде странка кај мене во канцеларија но пред да ја отвори вратата фино си ги исчепка забите се прсти ,а јас од излог се видов. Влезе и со истата рака сака да се поздрави со мене, јас се извлеков со тоа дека ми се влажни рацете дека сум се миела. А и без разлика кој се и од каде се некултура има ...а и да господинот е инаку бизнисмен со длабок џеп ама без култура

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Некултура
25.8.2011 16:17:52   
miana
ohooo pa sekoj vtor takov "gospodin" e taka kulturen,neka ne ve iznenaduva..navidum izgledaat fini,licanat a se tesko ropaci!!!

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Некултура
25.8.2011 18:19:02   
anedespo
Kaj mene doagjaat da platat smrdeni i nebanjati, sto samo zavrsile so cistenje na stala.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?