Некултура (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


profesorica -> Некултура (12.11.2009 12:44:35)

што мислите за она некултурно секнење нос на улица или плукање, кое секојдневно го гледаме???






arh_diz -> RE: Некултура (12.11.2009 12:49:25)

Nemam komentar . Mislam toa nema da prestane nikogas pa neznam kolku zakoni da donesat. neli ima doneseno zakon za higiena da ne se frla .Nazalost toj zakon e donesen no nema koj da go pocituva .Nikade dosega nemam videno tolku necistotija kako vo Makedonija




Mammy -> RE: Некултура (12.11.2009 12:51:59)

Ма тоа е само дел од широката палета на некултурно однесување..
Ова јас би го препишала на домашното воспитување и воопшто културата на средината во која живееме..

На пример нам ни фали љубезност, однос, персирање кај продавачите, рефернтите во банка, јавна администрација и сл..
Далеку сме од културна држава во буквален смисол.




Iva -> RE: Некултура (12.11.2009 12:53:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammy

На пример нам ни фали љубезност, однос, персирање кај продавачите, рефернтите во банка, јавна администрација и сл..
Далеку сме од културна држава во буквален смисол.



Потполно се сложувам




Bogdancanka -> RE: Некултура (12.11.2009 14:11:18)

и јас немам коментар за тоа едноставно ми се гади од такви што не пазат каде и како се секнат и плукат.Култура никаква.




mother 29 -> RE: Некултура (12.11.2009 14:26:35)

ауууууу гадости,ама само тоа е да е во државата..се од темел треба да се мени....




nadica -> RE: Некултура (12.11.2009 14:34:23)

Ма тоа е само дел од широката палета на некултурно однесување..
Ова јас би го препишала на домашното воспитување и воопшто културата на средината во која живееме..

На пример нам ни фали љубезност, однос, персирање кај продавачите, рефернтите во банка, јавна администрација и сл..
Далеку сме од културна држава во буквален смисол.







потпишувам




penelopa -> RE: Некултура (12.11.2009 14:37:51)

Grozno, grozno ...se e toa odraz na domašno vospituvanje...po moe mislenje samo so visoki parični kazni može nešto da se smeni...baš vo Germanija lično sum videla kako luge plakaat kazni za edno frleno hartivče...toa mi se dopaga...koga ke platiš "debela" kazna neznam dali pak ke ti tekne istoto da go napraviš...ajde belki i vo Mk ke dojde[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ripce -> RE: Некултура (12.11.2009 15:09:28)

Grozno, grozno ...se e toa odraz na domašno vospituvanje...po moe mislenje samo so visoki parični kazni može nešto da se smeni...baš vo Germanija lično sum videla kako luge plakaat kazni za edno frleno hartivče...toa mi se dopaga...koga ke platiš "debela" kazna neznam dali pak ke ti tekne istoto da go napraviš...ajde belki i vo Mk ke dojde


потпишувам!




profesorica -> RE: Некултура (23.11.2009 12:03:21)

навистина кај нас по улиците може да се сретне и плукање и секнење на нос и секаква некултура, депонија и слично.гадости кои ги нема никаде!!!се ужаснувам од такви работи.




big_mama817 -> RE: Некултура (23.11.2009 12:19:26)

немам коментар одраз на култура




Mihaela 2010 -> RE: Некултура (25.8.2011 15:42:44)

rabotam so stranki i sum videla se i sesto,a najvekje nekultura.Ova e nekoj period na legalizacija,i sela Shutka dojde vo mojava institucija,a sto da vi kazam...zastanal nadvor prvo ubavo si go iscepka nosot..potoa kulturno vleze da mi dostavi dokumentacija..a za (ne)higienata da ne zboram.Megutoa ne deka se od Sutka,nemam protiv nikogo nisto,ama i megu nasive ima svasta.Navistina za zalenje sme..




kopriva -> RE: Некултура (25.8.2011 16:07:35)

Михаела знам како ти е , пред еден час дојде странка кај мене во канцеларија но пред да ја отвори вратата фино си ги исчепка забите се прсти ,а јас од излог се видов. Влезе и со истата рака сака да се поздрави со мене, јас се извлеков со тоа дека ми се влажни рацете дека сум се миела. А и без разлика кој се и од каде се некултура има ...а и да господинот е инаку бизнисмен со длабок џеп ама без култура




miana -> RE: Некултура (25.8.2011 16:17:52)

ohooo pa sekoj vtor takov "gospodin" e taka kulturen,neka ne ve iznenaduva..navidum izgledaat fini,licanat a se tesko ropaci!!!




anedespo -> RE: Некултура (25.8.2011 18:19:02)

Kaj mene doagjaat da platat smrdeni i nebanjati, sto samo zavrsile so cistenje na stala.




Страница: [1]