|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингеријада
18.8.2011 14:55:02   
annie
denes e poseben den...SIMONA veke 8 godini,e mojata gordost , mojata najgolema ljubov..mojot zivot..moeto se..nejzinata nasmevka e mojata najgolema sreka vo zivotot... posakuvam taa nasmevka sekogas da stoi na nejzinoto lice i da ima zdravje, ljubov, mudrost i hrabrost da postigne se sto ke posaka...a mama ke bide sekogas pokraj nea...SREKEN TI RODENDEN NAJMILO MOE...***** te sakam.bi ve pocastila po edno parce torta no Pc-to raboti na safe mode pa ne dozvoluva da stavam sliki user posted image !!!no vetuvam stom se opravi ke ve castamuser posted image



_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: Рингеријада
18.8.2011 14:56:18   
Maca25
Среќен роденден Симона!! Чекаме частка во барот!!!

Мили Рингерајки, имате топли поздрави од наша Џесика!!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: Рингеријада
18.8.2011 15:12:23   
Felly RR
Нека и е среќен роденденот на Симона!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: Рингеријада
18.8.2011 21:06:53   
kikicka
Sreken Rodenden i od nas.....
by the way pogledneto go videoto..................http://www.motika.com.mk/index.php?option=com_content&id=26135

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: Рингеријада
18.8.2011 22:15:55   
annie
fala user posted image

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: Рингеријада
19.8.2011 9:36:18   
arh_diz
Ima li nekoj za kafe
Site spijatuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: Рингеријада
19.8.2011 10:04:18   
AnnaMolly RR
Eve jas sum za kafe. Filip ima temperatura, izgore cela nok. Maco, nisto od setanjeto denes. Aj od ponedelnik. Beatris mi pisa deka denes odat na odmor, pa koga ke se vratat ke se vidime.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: Рингеријада
19.8.2011 10:14:50   
arh_diz
Sto mu e AnnaMolly bevte li na lekar

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: Рингеријада
19.8.2011 12:17:44   
AnnaMolly RR
Ne bevme na lekar. Vaka ima t ama e aktiven, trca, igra, jade, se smee... Dvojkite nikako da mu probijat, Eve od maj mesec nema novo zapce, a celi nepca mu se nabreknati. So paracetamol vednas mu se simnuva, ama po 6 casa pak se kreva. Ke go nosam utre kaj maticnata do 12 raboti ako ne mu padne.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: Рингеријада
19.8.2011 12:21:05   
AnnaMolly RR
Inaku, sabajle ni umre kuceto, Boni. bese stara 13 godini I iako ne sum ljubitel na kucinja, mnogu mi e zal. sepak ja gledav 8 godini I ja sakav. filip mnogu I se raduvase... ama toa e toa.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: Рингеријада
19.8.2011 13:34:03   
arh_diz
И на Марко му беше малку црвено грлото кога ни излегуваа долните двоjки.Правевме крвна слика се беше ок со чаj му помина.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: Рингеријада
19.8.2011 16:53:47   
mama26
kako ste devojcinja?

jas deneska ne sum dobro,,ama voopsto user posted image mozebi ke kazete ova ne e mama 26 sekogas pozitivna sum ,da..no denes ne.denes mi se place a nemozam


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: Рингеријада
19.8.2011 22:27:59   
Martins mom
Поздрав девојки, редовно ве читам ама немам време да ви пишамuser posted image Хаос ми е животот, едвај се наоѓам кај сум што сумuser posted image user posted image
Сега одам да нанкам оти утре прва сменаuser posted image Мис ју олuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: Рингеријада
20.8.2011 0:40:37   
Natuska85
Мама 26 Мартинс мам што е со вас,ајде женски,секогаш ведри,позитивни сте билеuser posted image .И јас на кратко да ве поздравам,денес последна вечер во Гевгелија,утре си одиме домче,па ќе имам повеќе време да ве читам и пишувам,тука турбо ни беа деновите,ама супер си поминавме.Мама се изнашета и изнаспа,user posted image го изнаиграа бабата и дедовците user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: Рингеријада
20.8.2011 9:33:01   
Bogdancanka
добро утро!како сте ми денес рингерајкиuser posted image
user posted image ајде повелете кафенце да се расонимеuser posted image



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: Рингеријада
20.8.2011 9:37:55   
Pepelaska *
Уф фала за кафенцево како ќе ми дојде од 6 сум станата со Мартин заради една муваuser posted image тој си отспа а јас не можев да презаспијам , денес пекол овде , ќе се спремаме за свадба утре одиме Грција user posted image ќе седи дома ми е мака да го влечкам по жешкото и во гужвата, ама и не ми се остава ич ама ќе издржиме еден ден

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: Рингеријада
20.8.2011 10:14:01   
Maca25
Добро утро!!!
Ние денес го испративме тато на Молика, ама ќе му се придружиме за некој ден. Во среда фаќаме вовчето и одиме накај Битола. Едвај чекам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: Рингеријада
20.8.2011 11:03:14   
arh_diz
Dobro urto
Site nekade patuvate bravo, i nie planirame patuvanje na pocetok na Septemvri
Pepelaska ako odite na kratko podobro sto ostanuva Martin doma , a i ti ke mozes poveke da se druzis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: Рингеријада
20.8.2011 11:33:44   
Pepelaska *
да само на еден ден на свадба ќе одиме ако го носиме ќе му се поремети се и спиење и јадење ќе плаче и ништо нема да ни се види барем и ние со тато да се позабавувамеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: Рингеријада
20.8.2011 18:32:04   
mama26
natuska svako cudo za tri dana ,znaes kako vikaat denes sum kako nova zensko ne me korne nisto bre mene user posted image

martins mom pa zar e mozno ??? jas posle tebe trgnav na rabota i poveke od gazdata znam user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: Рингеријада
21.8.2011 13:59:07   
Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро утро!!!
Ние денес го испративме тато на Молика, ама ќе му се придружиме за некој ден. Во среда фаќаме вовчето и одиме накај Битола. Едвај чекам.


Маца ако изразиш желба, ја сум во Бтuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: Рингеријада
21.8.2011 21:27:30   
ikki
zdravo zanski, jas eve se vrativ od kratovo i vednas da ve pozdravam i da ve po4estam kapu4ino  user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: Рингеријада
21.8.2011 23:53:35   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро утро!!!
Ние денес го испративме тато на Молика, ама ќе му се придружиме за некој ден. Во среда фаќаме вовчето и одиме накај Битола. Едвај чекам.


Маца ако изразиш желба, ја сум во Бтuser posted image


Ние доаѓаме во вторник попладние или во среда сабајле накај БТ. Само не знам дали одма ќе одиме накај Молика или ќе шетнеме низ Битола. Ќе пишам!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: Рингеријада
24.8.2011 12:59:08   
Pepelaska *
женски што сте ја заборавиле рингеријадава а, многу вредни сите немаме време за кафе јадење и муабет или па по одмори сте.Јас да ви се пофалам бев на свадба во неделата кај нашиот јужен сосед user posted image преубаво си поминавме свадбата беше како од бајките а најмногу што ми се допадна беше љубовта која едноставно зрачеше од зетот и невестата ,прекрасни беа родени еден за друг. А инаку од односот на цариниците на граница ич не сум задоволна страшно , не ни помислувам да одам на одмор кај нив ужасни се, а овие што бевме на свадба беа прекрасни луѓе.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: Рингеријада
24.8.2011 13:03:49   
arh_diz
Ti dadoa pasos Pepelaskauser posted image
I na mene iskreno ne mi se dopadna odnosot na carinicite na mm mu dava list carinikot i mu vika zena ti e Skopje ,nevazi pasos na Skopje vo Grcija mi doagase da go zadavamuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?