|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингеријада
24.8.2011 13:24:02   
Pepelaska *
не сакаа ни да отворат ни да го допрат како шугави да сме само ливче бело и препрашуваа што барате како барате на свадба бог да чува

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: Рингеријада
24.8.2011 23:49:16   
*miki mami*
zenski nie pred 2saata pocnavme da povrakame od nisto bevme na dezurno ni dadoa b6 i sokce na hipp ORS 200 kaj ima podetalno za sokcevo ve molam pisete miuser posted image user posted image

mnogu mu se pie voda ne go saka sokcevo eve go zaspa nesakam da mu davam voda da ne povraka beteruser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: Рингеријада
25.8.2011 0:59:46   
annie
sokceto i jas sum go davala koga decata povrakaa ili imaa proliv,mislam deka toa e isto so onie praskovite vo kesicka sto se rastvaraat vo voda polni so minerali,cuda za da ne dojde do dehidracija.kakov mu e acidobazniot status ?ako e pomalku od 7,43 znaci deka deteto ti e vo acidoza i zatoa mu se pie vodicka.probaj vlazni mu ja ustickata ako ti e strav da mu davas da pie ili probaj kapka dve ako ne povrati pak daj mu za edno 15-20 minuti.


_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: Рингеријада
26.8.2011 0:37:35   
Џесика
Каде сте девојчиња? Јас денес жива утепана сум, топлово ме истроши... инаку уште сум под благ стрес кога дознав дека кај мајка ми некој станар во зградата заборавил пуштена плинска боца, се замирисал цел влез, па оделе од стан на стан да видат каде е, и тој кајшто била боцата бил во друг град, па противпожарна дошла, тоа било филм... се прекачувале дрн-дрн... излегле сите пред зграда... пребегавме накај Палма, и чекавме дозвола за назад user posted image али коа ќе се присетам дека таму беа мајка ми, тетка ми, баба ми, сестра ми и внуките...  утробава ми се превртува од помислата што можело да им се случи...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: Рингеријада
27.8.2011 12:36:47   
Pepelaska *
Женски да ве поздравам накратко па одам на фризер па на свадба во Битола, за жал одма ќе си одиме вечер не можам со никого да се запознаамuser posted image ама ќе дојдам специјално да се запознаеме со РР од Битола, нас ни тргна со свадби од минатата недела денес утре задутре на слава па после спремање за роденденот лудница ми е ама за убаво да е user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: Рингеријада
28.8.2011 22:02:46   
Џесика
Абе кај сте, слабо нешто во темава не има...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: Рингеријада
29.8.2011 8:21:07   
Felly RR
Добро утро на сите!
Јас еве пијам кафе и се спремам за на работа, а попатно ќе одам и до градинка да видам до каде е работава со уписите.

Повелете!
  1. user posted image



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: Рингеријада
29.8.2011 8:23:28   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Абе кај сте, слабо нешто во темава не има...


Тоа изгледа дека се ближи 100-та страна, па сега додека да се смисли име за нова тема, малку полабаво овде... да има место за пишувањеuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: Рингеријада
29.8.2011 8:34:45   
Martins mom
Уф, шо убаво кафенцетоuser posted image Ај пријатна работна недела на ситеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: Рингеријада
29.8.2011 10:47:13   
mami2
Денеска е среќен ден, среќен ден.....
Ни споија на работа, денешниов ден ќе ни го оправдаат со ден од годишен одмор.
Дете во градинка, другото жената го чува, имам време заостанатите обврски да ги завршам. user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: Рингеријада
29.8.2011 12:48:18   
penelopa
Јухууу како сте денес Понеделнички? Јас супер бевме на море викендов, водата беше 28степени па конечно user posted image се бањаше, срцко ептен му се бендиса. За десетина дена пак одиме на море но  во Хрватска се надевам ќе биде топло па ќе може пак да го бањамеuser posted image
Ајде кој е за освежување.
user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: Рингеријада
29.8.2011 14:25:51   
Џесика
Фала за освежувањето Пенелопа, јас се спремам да одиме во Авицена да земеме брис за во градинка, ама некако не ми се излегува од дома по жешково... не е како претходниве денови, ама сепак ми е с'клет user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: Рингеријада
30.8.2011 12:15:40   
Pepelaska *
женски што правите,ние конечно се пробравме дома од свадби слави и слично сега подготовки за роденден почнувамеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: Рингеријада
30.8.2011 14:57:44   
anelia
Zdravo jas sum Maja.Od denes sum nov clen na stranava.Najprvo sakam da gi pozz site sto se aktivni na ovoj portal.Imam eden problem koj se nadevam ke mi pomognete da go resam.Jas sum studentka 2 godina na fakultet.Zapisana kako redoven student.Primam semejna penzija od tatko mi koj e pocinat.Poradi bremenost sakam da ja zapisam 3 godina kako vonreden student.Sto mislite dali povtorno ke primam penzija , kaj da se obratam da prasam.?! VE molam nekoj ako ima kako mojot problem neka pise za pomos! Odnapred Blagodaram <3user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: Рингеријада
30.8.2011 16:37:17   
Pepelaska *
Здраво Маја,добредојде на Рингераја ти посакувам убава дружба тука тебе и на новото бебенце,многу за твојот проблем не знам ама имав една другарка која исто земаше пензија како тебе и дипломира.Потоа се запиша на уште еден факултет вонредно само за да ја зема пензијата,така да мислам дека ќе си земаш пак ама најубаво да се распрашаш по институцииве.

А инаку каде е Мартинс мам да се јави под итно има нешто да части!

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот anelia)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: Рингеријада
31.8.2011 8:42:25   
AnnaMolly RR
Добре дојде, маја! user posted image ТУКА можеш да ни се претставиш, подобро да се запознаеме.
Ти посакувам пријатна дружба со Рингераја и убава и лесна бременост!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: Рингеријада
31.8.2011 10:13:34   
anelia
Blagodaram od se srce <3

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: Рингеријада
31.8.2011 15:34:31   
kikicka
ajde jas vaka da ve pocastam prv pat mesam ispadaa dobri :D pred dva dena se pusti Leona sama izode nekolku metra i takva cela nasmeana nakaj mama :D Jas vozbudi neznaev kaj poprvo da se pofalam i taka eve pocastete se

user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот anelia)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: Рингеријада
31.8.2011 17:51:30   
Pepelaska *
Честито и браво за Леона колку месеца има

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: Рингеријада
31.8.2011 18:02:02   
kikicka
Fala 11meseci i 2 dena uste malku BIRTHDAY ! gledam na tikerot i vashiot se blizi spremni ste?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: Рингеријада
31.8.2011 20:51:10   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: anelia

Zdravo jas sum Maja.Od denes sum nov clen na stranava.Najprvo sakam da gi pozz site sto se aktivni na ovoj portal.Imam eden problem koj se nadevam ke mi pomognete da go resam.Jas sum studentka 2 godina na fakultet.Zapisana kako redoven student.Primam semejna penzija od tatko mi koj e pocinat.Poradi bremenost sakam da ja zapisam 3 godina kako vonreden student.Sto mislite dali povtorno ke primam penzija , kaj da se obratam da prasam.?! VE molam nekoj ako ima kako mojot problem neka pise za pomos! Odnapred Blagodaram <3user posted image

Informacija ke dobiesh na shalterite na Fondot za penzisko i invalidsko osiguruvanje na Makedonija koj ako si od Skopje se naogja kaj zeleznickata stanica pozadi zgratata na ONe

(Одговор на членот anelia)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: Рингеријада
31.8.2011 20:53:44   
Tanjat7880
Zdravo devojcinja,kako ste mi?
Jas konecno se pribrav doma,skoro dva meseca uzivav vo Dojran i kako shto e redot pred trgnuvanje vo shkolo si se vrativ doma:)

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: Рингеријада
31.8.2011 21:56:31   
Martins mom
Девојки, сакам да ве почестам , ама преку овој браусеров не можам слики да ставам, па нека биде некоја љубезна нека даде нешто за пиење место менеuser posted image
Инаку, добив патување 5 дена во Грција во луксузен спа хотел со 5*. Ептен сум возбудена, уште не ми се верува, ама одлична можност да си ги поправиме односите со ммuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: Рингеријада
31.8.2011 22:11:01   
Natuska85
Мартинс мама нека ти е честито уште еднаш,многу ми е мило,ајде како што си пишала ова нека ви биде втор меден месец.Туку кога одите?Јас ќе почастев во твое име ама неможам ништо да спремамuser posted image прст пред око не гледам,user posted image почна да ми станува на 2 саати навечер за а цица (дали е време за дохранаuser posted image ) па одам да легнам сега до него,додека не се разбудил.......


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: Рингеријада
31.8.2011 22:13:59   
Тања РР
Мартинс мам нека е честито патувањетоuser posted image
Дај кажи како го доби, и јас сакамuser posted image user posted image user posted image
Инаку за честење нема да можам јас да завршам работа, и јас сум на Хром. Ќе чекаме некој подарежливuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?