|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингеријада
3.3.2011 11:55:13   
Џесика
Добра си ти, и маслинка имаш...user posted image ај ќе ископам некоја сардина за до ручек... а мм ако не ми донесе плата, му реков нема ручек user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:00:56   
arh_diz
Zaboravete na sendvicite ne se zdravi a i ke vi ja narusat linijatauser posted image leto ide

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:03:41   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image Пуста глад не се трпиuser posted image user posted image Џесика, што ќе правиш за ручек...дај некоја идеја за ручек без масрав?user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:08:56   
peperutka84
Da ve zamolam da mi kazete kako da si zakacam slikicka na profilot nekolku pati probuvam i ne saka

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:09:44   
arh_diz
Martins mam recept od maz mi leb i vozduh user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:11:26   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: peperutka84

Da ve zamolam da mi kazete kako da si zakacam slikicka na profilot nekolku pati probuvam i ne saka


ТУКа прочитај


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот peperutka84)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:13:16   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Martins mam recept od maz mi leb i vozduh user posted image


user posted image user posted image user posted image Лебот дебелее, затоа јас ќе си останам на воздухuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Еднаш Џесика мислам дека на фб го имаше објавено вицот: „Жено, ти ај ќе јадиш ќотек за ручек, ама јас што ќе јадам?“


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:14:12   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

user posted image user posted image user posted image Пуста глад не се трпиuser posted image user posted image Џесика, што ќе правиш за ручек...дај некоја идеја за ручек без масрав?user posted image

Па види сеа, кај мене секогаш се наоѓаат макарони, така да, коа се нема, макарони добро доаѓаат, а мм и онака ги јаде такви цели, голи, без ништо, ќе спржам виршла и решен е, супа има од вчера...user posted image   ко вчера што прочитав во темата Ручек, ловачки ручек, ко шта улови user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:17:12   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

ко вчера што прочитав во темата Ручек, ловачки ручек, ко шта улови user posted image user posted image user posted image



Па ние можеме така секој денuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:48:32   
mama26
sto si praite devojcinja jas da ve sirnam pa na cistenje user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:50:38   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Мартинс мам многу добри сендвичиве, да знаеш како сме тинкл пред плата, фрижидеров празен, ми се пријаде сеа еден добар сендвич... да бев трудна ќе ви ги бришев сликиве user posted image user posted image user posted image


И да знаеш дека ќе ги бришамuser posted image user posted image user posted image user posted image .каков стрв ми направија,а само што јадев едни солени стапчиња од специјал ама некако не ме заситија,па си нарачав чоколадна крофна по колешкитеuser posted image user posted image user posted image .

Бај д веј.Џесика и нашиот фрижидер е за кречење вака пред земање на платаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Рингеријада
3.3.2011 12:51:59   
Natuska85
Туку и овие пирошкиве од денешниот рецепт како вкусно изгледаат,мммммммм

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:05:48   
kremco
lele piroskiteuser posted image porano gi pravev stalno mnogu se ubavi i uste so  tartar sos samo bez morkov gi pravev,sega im se mislam ama lebot go potrosiv stoeniot,ama imam domasno mesen od svekrvami sto mislite vie kakvi ke bidat piroski so takov leb?


(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:16:24   
Pepelaska *
Јас си дојдов кај моите и ич не ми е гајле за ручек, за чистење перење и слично, пауза еден ден user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:36:55   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Мартинс мам многу добри сендвичиве, да знаеш како сме тинкл пред плата, фрижидеров празен, ми се пријаде сеа еден добар сендвич... да бев трудна ќе ви ги бришев сликиве user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  Страв ми е да ја отворам страницава од уплав што вкусно ќе ми се појави на екран user posted image  Не за друго, после проблем е, нема од кај да купам user posted image  Ќе гледам и лиги ќе ми течат user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:41:43   
Hunny
Баш кога решив да не јадам отворив на РР и ...И сега си јадам user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:45:05   
maki1
denes site nesto gladni i strvni na rruser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:45:17   
Џесика
хехе, ја уште не попуштам, решив денес доручекот да го спојам со ручек user posted image   мм добил плата денес, сеа ќе му речам без 2 фамилијарни пици да не ми доаѓа... а и ни треба една тема за диета... гладување, јали од принцип, јали од немање user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:46:30   
maki1
така е Џесика ,лето иде треба да се вратиме во форма.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:47:03   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

хехе, ја уште не попуштам, решив денес доручекот да го спојам со ручек user posted image   мм добил плата денес, сеа ќе му речам без 2 фамилијарни пици да не ми доаѓа... а и ни треба една тема за диета... гладување, јали од принцип, јали од немање user posted image


user posted image user posted image user posted image  Е не си феееееееееееррр

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:49:57   
arh_diz
Desika zaboravila na sajtov deka imame i trudnici i strvniuser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:52:41   
Џесика
хахах, не знам, ја ниедна слика не сум залепила со храна, не за друго, и мене ми се пријадува, башка за трудниците user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Рингеријада
3.3.2011 13:56:23   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

хахах, не знам, ја ниедна слика не сум залепила со храна, не за друго, и мене ми се пријадува, башка за трудниците user posted image
Ne sum stavila ni jas nitu edna slika,em neznam da turam em zal za trudnicite

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Рингеријада
3.3.2011 14:01:08   
Beatris
Џес пуштај 2-3 парчиња од фамилијарната да не се расправаме user posted image user posted image user posted image  Види мајката она да јаде на другарчињата да не даде user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Рингеријада
3.3.2011 14:24:54   
Viktori
Јас не смеам да јадам 2 саати. иам лек на нервот од забот, забарката најтопло ја препорачувам на сите паничари, душата мислам и ја извадив вака: Мххххххх
таа: те боли?
јас: не бе онака да не дупчиш ептен длабоко!
после 10 секунди истото, само некој друг безвезе изговор. А мочкав и кога отидов пред да седнам и на одење.

Не знам тоа брмчалото како не ми го акна у око user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?