|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингеријада
1.3.2011 13:14:54   
Џесика
И јас сум тука, ама толку сум безвољна и разочарана, ми се плаче, ми се урла... се мислам на што да се фрлам, дали на бришење прозори или да останам и да кукам...user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Рингеријада
1.3.2011 13:57:11   
skorpijana
dobar den i od mene eve denes edvaj najdov vreme da sednam malku na net

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Рингеријада
1.3.2011 17:48:11   
Olivia
Raspolozenie kako vremevo tmurno gledam ti vlijae i na tebe Dzesika, jas neznam so poise mi vlijae hormonive ili vremevo pocnuvam da se mrazam vo sopstvenava koza,ama aj samo denes neka e vaka, daj nekoj neka kaze neso ubavo da ne nasmeeuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Рингеријада
1.3.2011 17:55:28   
skorpijana
denes takov e denot aj utre ke bide podobar se nadevam

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Рингеријада
1.3.2011 17:59:34   
Olivia
Skorpijana se nadevam deka si vo pravo, ja mislam deka ni fali sonce da ne ogree da ne razbrka od doma user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Рингеријада
2.3.2011 8:21:27   
Viktori
user posted image повелете мусли, за енергија + во овој сив ден....
се надевам дека РА ќе ни се смилува наскоро!!! user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Рингеријада
2.3.2011 8:32:06   
kremco
Lele,nikoj ne raspolozen,takvo ni e vremeto,biometeo nepovolno,a jas uste stomakot me boli..ic ne mi e ubavo dajte od tie musli za raspolizenie mi paga sekerot..pozz

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Рингеријада
2.3.2011 9:31:24   
Natuska85
Виктори ма мусли ма,дај не зафркавајuser posted image user posted image user posted image user posted image .Јас доручкував додуша уште пред да дојдам на работа рано,рано руска со кифлички имав од синока останатоuser posted image user posted image user posted image .Ај оддаман не сум ви сварила кафе,па повелеле за расонување

user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Рингеријада
2.3.2011 11:02:52   
Pepelaska *
Натушке тебе ти е оправдано да јадеш за доручек руска со кифлички а ние другите ќе јадеме од муслите user posted image , како е во нов ото станче дај некоја слика да ти украдам некоја идеја user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Рингеријада
2.3.2011 13:20:13   
Beatris
И јас неќам муслиии user posted image  Дајте тука нешто конкретно user posted image  Натушке остана ли нешто од руската? user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Рингеријада
2.3.2011 13:26:19   
Martins mom
Поздрав жени !!! Како сте? Ај да бувнеме по едно каве па да ојме ручеци да правиме

user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Рингеријада
2.3.2011 13:28:51   
penelopa
Може, може и јас сум за кафенце а за ова друго ич не сум расположенаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Рингеријада
2.3.2011 13:37:12   
Beatris
И јас сум за кафенце (виртуелно вака, за да не претерам user posted image ) Него мене на памет ми се лазањи кој е за повелете

user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Рингеријада
2.3.2011 13:37:41   
Pepelaska *
И јас сум за кафенце а за другото свеки направила , а јас па расположена сум сакам да си готвам за мене и мм ама  ќе почекам уште малку а дотогаш ќе јадам друг што сака user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Рингеријада
2.3.2011 14:11:24   
mamamoni
оставете ручекот, ние сакаме сонце да се прошетаме малку, не ни се седи дома user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Рингеријада
2.3.2011 18:01:04   
Martins mom
Полудевме од дома седење, кога ќе се стопли времето веќе еднашuser posted image Детево мое се збудале, збеснува низ дома и кутрото само ми покажува со прстето накај вратата и ми вика „папа, тао“user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Рингеријада
2.3.2011 18:03:01   
Maca25
јас и нина денес на дождот излеговме надвор да се прошетаме. чадорче, убаво облечени, си свртевме едно крукче. И нина мирна и мама среќна. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Рингеријада
2.3.2011 18:15:42   
Џесика
Еве не' и нас после ручек, скротени, најадени, денес Борјан малку ми направи беља, не знам како трчајќи низ ходникот, се сопнал ли, паднал, си ја гризнал усната, ми доаѓа цел крвосан на устето, од памет ме извади, поплака 2 минути и се смири, ама устето модро му е... оттогаш е бубалче, многу послушен, ни да писне, ни да заплаче, многу мирен ми беше... и цел ден си грицка плазма, и паралелно со ручекот...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Рингеријада
2.3.2011 18:38:17   
Maca25
Оф Бобо, немирко еден! Ќе му помине како на кутре.
Нина го гушка! user posted image
Јас цел ден гледам Ноди!! Нина научила сама да си пушта и одеднаш од RTL ми се мења и ми се појавува Ноди! Ќе си пукнам! На памет ги знам цртаните од 1,2,7 и 8 сезона user posted image .


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Рингеријада
2.3.2011 18:46:44   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25
Ќе си пукнам! На памет ги знам цртаните од 1,2,7 и 8 сезона user posted image .


Кажи ама е интересна епизодата кога Тоби ќе кажува све контра...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Рингеријада
2.3.2011 19:44:36   
maki1
user posted image

eve malku sonce,plaza i ubavo raspolozenie ovde,pa moze taka ke se rasteraat oblacite i dozdot


_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Рингеријада
2.3.2011 20:11:52   
mamamoni
совршено,со душа чекам лето, сега ова нема да биде како сите други одмори, со бебе ќе ни биде и малку уморно но и тоа е доживување уште од сега правиме планови user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Рингеријада
3.3.2011 11:37:45   
Martins mom
Добро утро, добар ден на РР !!! Повелете за сите што останале без појадок утрово

user posted image

user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Рингеријада
3.3.2011 11:42:56   
Џесика
Мартинс мам многу добри сендвичиве, да знаеш како сме тинкл пред плата, фрижидеров празен, ми се пријаде сеа еден добар сендвич... да бев трудна ќе ви ги бришев сликиве user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Рингеријада
3.3.2011 11:47:23   
Martins mom
Пуни очи-празно срцеuser posted image user posted image user posted image Јас си гледам сендвичи, а у меѓувреме си јадам лепче со маргарин, сиренце и маслинче...баш од горенаведените причиниuser posted image  

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?