|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингеријада
27.2.2011 11:47:53   
Martins mom
За ананас диетата еве ви торта од ананас

user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Рингеријада
27.2.2011 11:55:32   
Pepelaska *
Значи кога човек ќе реши да не јаде ете ти мекој тука со торти и колачи брееееuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Рингеријада
27.2.2011 20:19:56   
mamamoni
Здраво Рингерајки, на станицата не ви се вклучив еве овде да ве поздравам сите, редовно ве читам и во по некоја тема се вклучувам,user posted image дружбава ви е супер не пропуштам ден да ѕирнам што има ново

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Рингеријада
27.2.2011 20:21:40   
Viktori
мамамони, имаше промаја на станицата, ладничко, ама тука можеш почесто да се вклучуваш! Добредојдена си! Уште ако си по јадењето, има заедно да се тркаламе user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Рингеријада
27.2.2011 20:26:07   
mamamoni
благодарам за гостопримството user posted image додека бев трудна едвај двапати во денот ако јадев, немав многу апетит, ама сега затоа што дојам незнам колку ми е доста секако ќе ви се приклучам и за јадење user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Рингеријада
27.2.2011 20:34:42   
Maca25
хелоу и од мене. не можам да присуствувам на журкава, ај може после 12, мм има работа на комп. јас еве гледам Ноди.user posted image по 100 пат.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Рингеријада
27.2.2011 21:42:17   
Viktori
Јас гледам некоја глупава серија на КидсКо, а едвај ја намолив Покахонтас моја да и ја скратам косата барем до половина.
Сега место да ја чешлам пола саат, чешлам коса 20 минути...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Рингеријада
27.2.2011 21:47:03   
Pepelaska *
Здраво и од мене дајте некој лек , ми се гади ми се лоши изгледа добивам ни јас незнам веќе главава ми пука извинете на жалби и поплаки ама кому ако не тука user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Рингеријада
27.2.2011 23:02:48   
Viktori
Жени бе кај сте? Глеате шитовизија? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Рингеријада
27.2.2011 23:19:34   
Џесика
Еј конечно и ја се прибрав дома, окапавме кај мајка ми, си се задомивме со Борјан, убо, на парно, топличко, ај денес, ај утре, останавме цела неделаuser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Рингеријада
27.2.2011 23:25:36   
Тања РР
Добро бе шо не кажувате вакви работи на време? Јас ја пропуштив целата забаваuser posted image user posted image user posted image user posted image  
Имаш нешто интересно на нашиот ни мил избор или...? Кој е фаворит?

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Рингеријада
27.2.2011 23:27:01   
mila mama
Zdravo zivo i od mene. Nie deneska cel den se motame od soba u soba. Se zaranivme, ama ke pisam poveke na temata utre, da vidime eventualno kako ke pomineme user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Рингеријада
27.2.2011 23:36:24   
ole2004
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Добро бе шо не кажувате вакви работи на време? Јас ја пропуштив целата забаваuser posted image user posted image user posted image user posted image  
Имаш нешто интересно на нашиот ни мил избор или...? Кој е фаворит?
I jas istouser posted image .Se spremam za Oskarite so palacinki i mnogu grickiuser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Рингеријада
28.2.2011 0:35:20   
maki1
Ste videle li pokriva leptir masna od onaa na vecerasniot voditeluser posted image user posted image user posted image .Mislam sigurno imalo nekoj da mu kaze ili barem da mu ja namesti.Kako i da e nemam zborovi ,sekoja godina se poloso i polos stanuva.Do koga.................................?????????????.Sto se odnesuva do Vlatko mislam deka bese ok i deka od seto ona sto bese ponudeno bese najdobar.Srekno.

Sega se prefrlame na oskariteuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Рингеријада
28.2.2011 8:31:46   
Tanjat7880
Dobro utro devojki,jas seushte sum pod inpresii na toaletite i soodvetniot im nakit na tie shto shetaa na crveniot tepih vcera!

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Рингеријада
28.2.2011 8:38:46   
Pepelaska *
Добро утро, како сте Тања кога прочитав импресии си реков од нашиов избор да не си мислам немаше ништо импресивно user posted image   а инаку кој победи?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Рингеријада
28.2.2011 8:40:32   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Добро утро, како сте Тања кога прочитав импресии си реков од нашиов избор да не си мислам немаше ништо импресивно user posted image   а инаку кој победи?

Jas izborot nash go preskoknav Pepelashka direktno otidov na Oskariteuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Рингеријада
28.2.2011 9:14:35   
Viktori
Нашиот избор беше жалосен.... Песната на ВлатЧЕ е срамота да се пее и јас да сум Русија ќе му дадам -12 поени.
Ни какаљин, ни камаја... бе.user posted image
Ама ете решија оваа годана тој да оди и би така, догодина Ламбе... едино ми е жал што Ристо Самарџиев не отиде. 20 години секој избор втор е....


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Рингеријада
28.2.2011 9:23:51   
Pepelaska *
Ау сега ја слушнав па подобро е да оди Анушка таа детската песничка

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Рингеријада
28.2.2011 9:48:27   
Maca25
Јас заборавив дека имало Избор на песна за евровизија вчера. Малце да се посмеев. Гарант Влатче победил, се знаеше уште пред да се пријави он на изборов. наместена работа секоја година.
Него како сте ми вие денес? ЈАс и нина сме си дома, спремаме доручек, па ќе одиме на гости. Ќе полудам од времево, ми се шета надвор, во парк.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Рингеријада
28.2.2011 10:16:45   
Snowhite RR
Ако не бевте вие немаше да знам дека имало избор за песна на евровизија, па нити за оскари, ептен изгубив интерес за тв, сега последно повторно се закачив на фокслајф и не мрдам од таму или евентуално ако сменам на пеј пер вју, ако има некој филм интересен

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Рингеријада
28.2.2011 10:31:05   
penelopa
Здраво и од мене и кај нас денес облачноuser posted image али добро барем не врне па ќе може и да прошетаме покасно. И кај нас вчера имаше избор за песна на Евровизија не гладев ама денес читам по веснициве дека победила некоја си Мајаuser posted image остало се било кичерај и Лејди Гага  имитации.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Рингеријада
28.2.2011 10:55:06   
skorpijana
dobaro utro i od mene pa izgleda ovaa godina nikoj ne gledal izbor na pesna za evrovizija user posted image user posted image
inaku vie kako ste

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Рингеријада
28.2.2011 11:07:57   
Maca25
Само што направив кафе...уствари направив еден куп кафиња, за сечиј вкус. Па повелете!!

user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Рингеријада
28.2.2011 11:14:12   
penelopa
Фала Маца во право времеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?