|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пиво фест во Прилеп
13.6.2013 23:42:41   
vezilka RR
Ту бре баш тогаш одам на одмор. Пак ќе останам пиво не напиена, за гревои сум.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Пиво фест во Прилеп
13.6.2013 23:46:32   
kapina
koga ke bide pivofest na koja data ovaa godina

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Пиво фест во Прилеп
13.6.2013 23:49:23   
deluxe
Од 18-21 јули ве очекуваме Рингерајки user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Пиво фест во Прилеп
13.6.2013 23:50:08   
Martins mom
Оооо, ако ми дозволуваат работните обврски-обавезно идам!!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Пиво фест во Прилеп
14.6.2013 7:10:54   
Палешка РР
Годинава сите има да дојдете, оти ќе ви се налутиме ние прилепчанки user posted image




_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Пиво фест во Прилеп
14.6.2013 8:01:44   
Gardenia
ако не сум на одмор тогаш ќе дојдам обавезно.Делукс ти од Прилеп си? Се те мислев дека си од Струмица user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Пиво фест во Прилеп
14.6.2013 8:39:14   
JovanaJ
Jas sum po poteklo od Prilep i imam eden kup rodnini od tamu, no ete nikogas ne sum otisla na pivo fest.
Ajde moze ovaa godina ke ve posetime user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Пиво фест во Прилеп
14.6.2013 8:41:45   
Felly RR
Ве чекаме!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Пиво фест во Прилеп
18.7.2013 23:25:32   
sandriana RR
ПП како мина првиот ден од пивофест: има ли веќе гужва? Повеќе штандови од лани или..?
Мојата пуста желба за посета и годинава остана нереализирана, па бар да слушнам директни впечатоци user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Пиво фест во Прилеп
18.7.2013 23:41:27   
Палешка РР
Ние излеговме околу 18 часот со Миа дури немаше гужба...Навистина прекрасно организирано, јас многу убаво се чувствував, има многу интересни работи и за децата...кловнови, балони, базен со топчиња и скоро цел град е како панаѓур...Во паркот, малку подалеку од градот има бесплатно кампување, наутро служат кафе и чорба...Девојките кои служат пиво се сите исто облечени и ПРЕУБАВИ...На секој штанд носат различна облека. Штандовите се на нивоа...озвучувањето е многу силно и добро!

Пиво освен на штандови продаваат и деца во ранци-ладилници (Скопско Радлер) и јас се напив пиво за прв пат годинава и тоа Скопско, хахаха...

Кој никогаш не бил да дојди, навистина прекрасна манифестација. user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 18.7.2013 23:42:20 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Пиво фест во Прилеп
19.7.2013 18:43:04   
Snowhite RR
Ние ги заспавме децата вчера и бевме на пиво фест и одлично поминавме, првата вечер имаше добра програма, јас како што одамна не сум пиеле, денеска цел ден сум мамурна, ама битно убаво си поминавме. Вечерва ако заспијат порано пак ќе излеземе се надевам. Е сега ние бидејќи касно излеговме од ова што кажува Палешка не видов баш, освен децата со ранци ладилници, само нив ги видов.
Ајде идетеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Пиво фест во Прилеп
19.7.2013 20:37:35   
deluxe
Јас оваа година а и лани ќе пишам ништо не видов од пивофестuser posted image
Лани поради бременоста(9ти месец бев) а сега поради бебушов ама баш ниту пиво се напив,ниту видов нешто од ова што пиша Палешка.Вчера излеговме уште ранорано,ама кога слушна труби и гужва,пискот беше user posted image и рикверц дома.Одручеква истото ми го приреди,и да ви кажам право ММ ме откачи си излезе со другари,ќерка ми си излезе со вујко и,а јас го заспавuser posted image и сама си крцкам пивце на Ррuser posted image user posted image
Ајде наздравјеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Пиво фест во Прилеп
20.7.2013 9:55:57   
Палешка РР
Ние вчера пак се шетавме тоа време, од 18.30-20.30 ама вчера имаше мнооогу повеќе гужва.
Инаку син ми се врати во 4.30 утрово и кажа дека на концертот на Ина било најпреубаво! Ептен добра забава направила. Ама целиот лепеше, сите прскале со пиво па се тушираше во 5 часот user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 20.7.2013 9:56:50 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Пиво фест во Прилеп
20.7.2013 18:24:37   
Snowhite RR
Ние вчера пак покасно излеговме откако заспаа( Додуша и порано малку прошетавме со Јана и тетка ми), ама мене првта вечер ми беше поубаво отколку сношти, Ина добра забава направи, ама зависи кој каква музика си сака. Мене многу не ме бендисува таа. А вечерва пак не планирам да излезам, зашто програмата не ме бендисува, сакав сега порано да излеземе со мм и децава да ги прошетаме, ама тој мораше да замини на работа, па ако се врати порано, видеќемо.
Туку сакав д апрашам Кери рр да не беше случајно на пиво фест?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Пиво фест во Прилеп
22.7.2013 13:11:22   
miana
Ај да си пишам сега.. До сега не сум била на прилепски пиво фест,планирам догодина да одам..Вчера гледав на ТВ Горан Брегович. Е,едно неможев да сватам и јас а и мм..Што бараше јаднана девојка во кафез рзголена да игра на Горан Брегович..Мислам дека таа беше вишок.Кој ке ја гледа неа као рипа сиротана и тоа на таква музика ,разголена..Па што е ова бе? Манифестација или дискотека со млади напалени деца? Па имаше културен народ како што можев да забелажам ,ама типкава кога ја видов се запрашав? За што ли служи таа? АКо на некој му стало до голотија се знае кај да ја бара а не на еден ваков настан ја лупнале таму како разбеснето животно да рипа без врска..Ми се згрози .Како вишок пари да имале па ајде и ова да ставиме... резил!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Пиво фест во Прилеп
22.7.2013 13:42:53   
JovanaJ
Mislev deka ovaa godina ke odime na Pivo Fest ama nisto ne ispadana. Mi se nalutia site rodnini, a gi imame premnogu vo Prilep. user posted image
Mi se dopagaat vakvi manifestacii mnogu, i treba da gi ima niz site gradovi za da ne bide sekogas se skoncentrirano vo Skopje. Mi se dopaga sto e poseten mnogu i sigurno imalo dobra zabava. Sekoja cest za organizacijata.
Kako i da e,sekoja godina imam edna ista zabeleska. Ne deka sum nacionalist ili neznam kako, no iskreno mi smeta forsiranje i premnogu grupi, peaci od sosednite ni zemji, posebno Hrvatska i Srbija. Ne deka ne treba da gi ima voopsto, daleku od toa ama kako da edvaj cekame nekoj nastan i se najavuvaat bombasticno za da narodot gi gleda. Neka gi ima, normalno e, no treba da se stavi mnooogu pogolem akcent na nasite umetnici, a veruvajte deka gi ima mnogu. Nekako mi e bez vrska sekogas da go cenime tugoto poveke od naseto, ete toa mi smeta sekoja godina na sekoj Pivo vest (pa mozebii na drugi manifestacii kade se prenaglasuvaat umetnici od bivsite YU prostori). Pa poveke bi sakala da gi gledam nasite nego niv.


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Пиво фест во Прилеп
22.7.2013 14:11:36   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Ние вчера пак покасно излеговме откако заспаа( Додуша и порано малку прошетавме со Јана и тетка ми), ама мене првта вечер ми беше поубаво отколку сношти, Ина добра забава направи, ама зависи кој каква музика си сака. Мене многу не ме бендисува таа. А вечерва пак не планирам да излезам, зашто програмата не ме бендисува, сакав сега порано да излеземе со мм и децава да ги прошетаме, ама тој мораше да замини на работа, па ако се врати порано, видеќемо.
Туку сакав д апрашам Кери рр да не беше случајно на пиво фест?


Не, не бев user posted image Да не си видела некоја што личи на мене? user posted image Бев решена да одам, ама не испадна во последен момент, па ете имало некои што личеле на мене хихих user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Пиво фест во Прилеп
23.7.2013 10:47:47   
Snowhite RR
Епа исто како да си била чим те видов јас, теши се.

Инаку Миана, женска што играше во кафез имаше сите вечери и мене тоа не ми се допадна, претходната вечер баш искоментиравме дека не е таа музика за во кафез, ама пак одговараше колку толку, ама кога видов дека и на музиката од Брегович игра е стварно не ми се веруваше

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Пиво фест во Прилеп
8.7.2014 13:47:42   
Felly RR
Кој е за пиво???
user posted image
Оваа година започнува на 17 - до 20 јули. Ве чекамееееее!!!



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 119
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?