|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 8:33:01   
ripce
Колку често излегувате откако станавте мајка / татко? Мислам на излегувања заедно со партнерот, во ресторан, кафуле, дискотека. Кој е ангажиран околу чувањето на детето кога вие излегувате?

Ние откако се роди син ни, дали 2 пати сме излегле навечер. мм излегнал неколку пати сам со негово друштво и толку. Е ако има некоја свеченост тогаш да излеземе. И да ви кажам право воопшто не ми фалат излегувања, поубаво ми е да си бидеме дома.


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 8:37:19   
mami
уф...првото излегување ни беше кога Лука имаше 20 денаuser posted image ама на неколку часа само, бевме на свадба и редовно кога излегуваме го чува свеки- дека ни е дома...Инаку поминаа некои добри година дена пред да излеземе сами со мм некаде- вечера или роденденска прослава...Јас бев таа што неможеше да се опушти Лука да седи дома со свеки- немам доверба во неа. И сеуште немам па овие излегувања ни се права реткост, а ми фалат

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 8:40:09   
baby mama
Ние сеуште не сме излегле така сами. Јана уште цица, ама кога ќе може да ја чуваат бабите за некој месец ќе си направиме една вечера на раат user posted image  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 8:44:40   
pacuvce
user posted image user posted image user posted image
Морам да направам backup на меморијата за да се сетам кога беше тоа...user posted image user posted image user posted image
Ама затоа сега имаме друг вид на излегувања...Со син ми Андреј...Колку сака тој да оди по ресторани на ручек,тоа е чудо...ПА секогаш кога можеме му ја исполнуваме желбата,па и ние покрај него користиме шанса...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 11:21:03   
Палешка РР
Беше тоа некогаш, во оние дамни времиња........user posted image  user posted image  user posted image

Најубаво ми е дома, со децата, немам желба за секоја романтична вечера "у-двоје" user posted image
И плус бабите се вадат дека биле стари за да чуваат бебе..user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 11:29:43   
nadica
user posted image user posted image user posted image па откога ја имаме надица тие излегувања се сведени на минимум т.е. скоро ич user posted image user posted image user posted image сме излегле неколку пати без неа и не ми било нешто нај нај со текот на времето излегувањата ги заменив со други радости кога е со мене сум мирна

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 11:35:15   
Maca25
Ние во 13 месеци само еднаш излеговме сами, ама преку ден, на ручек, моите ја чуваа Нина. Инаку за навечер нема шанси.
А мене ми се искачаааа!!! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 11:41:44   
profesorica
леле мене не да ми се искачааааа...е вака сега ние сме излегле 2-3 пати сами а Дамјан сме го оставиле или кај свеки или кај мама.И + на 2 свадби сме биле без него а на две со него.

Стално кога ќе му спомнам на мм за искачање вика а Дамјан????? што е многу нормално али јас одма се муртам дека мледоста ќе ни помине ако не искористиме сега искачање после па ич нема да искачаме.и еве сега сме во преговори еднаш неделно да почнеме да искачаме со другари.више не заборавија од што не се гледаме со нив а стално не молат ајде па ајде на кафе.




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
19.3.2010 11:50:43   
Maca25
Стално кога ќе му спомнам на мм за искачање вика а Дамјан?????


е професорице и кај мене исто. мм мисли дека никој нема да може да ја чува Нина како што ја чуваме ние, што е точно, но не мора да се затвараме дома. Млади сме. Кога ќе шетаме?!?! На 50??
Мене ми вика излези ако сакаш ти, и кога требаше да излезам ми вика:те молам не ме оставј сам со Нина. Знаеш дека ќе плаче по тебе.
И јас не излегов.
Откако е родена Нина само еднаш сум излегла сама, на дипломска и седев само 1 саат. Нина се разбудила и одма ме викна.

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 19.3.2010 11:51:15 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
20.3.2010 9:49:51   
profesorica
одамна не сме прошле така добро како ноќескаuser posted image user posted image user posted image

вечерно излегување со сепаришење тооооопuser posted image

user posted image


user posted image
user posted image

user posted image
user posted image

user posted image
user posted image




< Поракaта ја уредил profesorica -- 20.3.2010 9:54:10 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
20.3.2010 11:10:09   
Adrijana
Endas bevme na veridba, ednas na svadba, ednas na gosti sami, ednas na zurka,ednas na vecera so uste eden par i 2-3 pati prosetavme niz prodavnicite.Pa za cetiri ipol meseci i dobri sme, ama ja cuvaat mama ili sveki, a i dobro e sto vo 7-7 i 30 ona veke spie, pa nema sto da se pravi okolu nea i se nafakaat da ja cuvaat, a denje si ja vleckam sekade so mene, zasto ne se deli od mene odma place ko me nemauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
20.3.2010 11:33:30   
Maca25
што убаво адријана. мене не да ми се искачааа. ама една работа ме спречува: како ќе функционирам следниот ден?!?! нина  не седнува на газот, по цел ден одам по неа! Ќе припаднам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
20.3.2010 11:39:13   
HristinAntonio
ooo profesorica ti rabotis sega a nie uste se tegneme po kreveti:)))))ke se povtori izleguvanjevo:)))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
20.3.2010 12:17:40   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: HristinAntonio

ooo profesorica ti rabotis sega a nie uste se tegneme po kreveti:)))))ke se povtori izleguvanjevo:)))


auuu obavezno- ekstra si pominavmeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
22.3.2010 10:42:03   
niki
Вечерни излегувања до касно само кога е свекрва ми тука. Вака си имаме дневни во тројка. Си одиме по ручеци, на кафиња, на палачинки и си ја носиме со нас. Лани летото еднаш дури и неа ја однесовме во ноќен клуб. Бевме на вечера и потоа свративме кај пријателите што го држат околу 10 часот беше навечер. Малата моја диско дива играше, едвај ја убедивме да си одиме. Потоа секогаш кога поминувавме таму плачеше да сме ја носеле пак да играла на подиумот user posted image . Нема веќе сами излегувањеuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
22.3.2010 10:50:55   
melody
Vecerni izleguvanja planirame so maz mi koga ke dojdeme vo Skopje malku na odmor.Do togas samo ke sonuvame za toauser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
22.3.2010 11:20:07   
Cacko
koga bese elena 2 meseci bev na koncert na sergej cetkovic od polnok do 4 sabajleuser posted image i tplku
sea imam dogovorka za vecera u cetvrtok i im se najaviv na dedo i babauser posted image
ama iskreno ne mi falat,do 28 dur se porodiv se iznasetavme posteno taka da sea i ne mi se potrebni,sea imam drugi setanja so elenceuser posted image sve u svoe vreme treba,bar ja taka mislam

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
22.3.2010 11:30:32   
Leonida
За три месеци не сум мрднала никадеuser posted image Малата преку ден ретко спие, или спие по пола саат, а навечер заспива околу 12 до 7-8 сабајле (со едно до две доења измеѓу) и кај да идам.... Нема шанси да излезам без неа никаде, затоа што она не јаде баш на саат, туку кога ке и дојдеuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
18.5.2010 14:19:41   
Martins mom
Mojata bolna tockauser posted image user posted image user posted image   Mi falat izleguvanjata mnoooogu, ama Martin na 2h cica, nema sansi nigde da mrdnamuser posted image Aj zdravje koga ke pocnime so dohranuvanje....Mu velam na mm koga ke izlezam nekoja vecer, mi idi lom da se napravamuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
25.9.2010 10:57:55   
кирова
eve jas bas vecerva ke izleguvam so mazot mi i drustvo malku vo restoran vecera,vince za opustanje a potoa vo disko.....a potoa mmmmmmm

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
25.9.2010 11:00:49   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Mojata bolna tockauser posted image user posted image user posted image   Mi falat izleguvanjata mnoooogu, ama Martin na 2h cica, nema sansi nigde da mrdnamuser posted image Aj zdravje koga ke pocnime so dohranuvanje....Mu velam na mm koga ke izlezam nekoja vecer, mi idi lom da se napravamuser posted image user posted image
ke pomine martins mom i pak ke izlagate ke vidis.i da se napraivis lom...zaedno so mm user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
25.9.2010 11:01:29   
mama26
ups...mislev tm a ne mm user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
25.9.2010 11:10:56   
lukas
ahahaha....mama26 go pozajmuvas?user posted image user posted image user posted image user posted image
me iznasmeauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
25.9.2010 11:13:29   
кирова
neznam zosto tolku ironicni odgovori mmmmuser posted image user posted image user posted image
treba da se otvori tema :
Zosto vasite odgovori se tolku ironicni,sto custvuvate vo momentot zavist,ljubomora,zajadlivost....
interesno nemozeme site da sme isti-srekni,uspesni,posakuvani.....

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вечерни излегувања на мама и тато
25.9.2010 11:17:56   
Slagjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

ups...mislev tm a ne mm user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?