|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 10:42:24   
strelec 8
neznam za vas ali moite kolegi i koleski se mnogi licemerni.neznaes na koj da se potpres,site mu se ulizuvaat na sefot.samo da zboruvaat loso.pred tebe arno,a pozadi tebe ke ti go zabodat nozot.eve i sega koga sum na porodilno zboruvaat i zboruvaat.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 9.1.2013 9:23:11 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 10:43:46   
lila_mk
strelec kako kaj mene na rabota da gi opisuvas, licemerka do lice,erka ., samo 2 ima normalni od koi ednata si otide....user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 9.1.2013 9:23:55 >

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 11:00:35   
AnnaMolly RR
Ние сме само жени на работа. Моментално сме пет, од кои едната е газдарицата. Сите се супер, одлично се сложуваме и дури убаво си поминуваме на работа. Секогаш одиме на родендени една кај друга и кога има некој повод. Како друштво сме. Досега за година и пол немало никакви проблеми и замерки една на друга.

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 9.1.2013 14:45:29 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 11:06:43   
vesna1
Jas imam dve koleski so koi sum mnogu bliska i zaedno rabotime poveke od 10 god. So drugite samo na distanca i sluzbeno bidejki postoi strasno licemerie i ogovaranje i sto e najstrasno idat kaj direktorkata i te kodosat.user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 9.1.2013 14:46:07 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 11:06:45   
Nade
има секакви user posted image ама  колешката во мојата канцеларија, и колешката од претходната  канцеларија ми се супер, позитивни, грижливи, насмеани, да ти го разубават денот, со такви луѓе е задоволство да се работи, така да  се забораваат негативните , лицемерните луѓе 

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 9.1.2013 14:46:24 >


_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 11:24:08   
***Lide***
moite kolegi se super nemam los zbor ni za niv ni za gazditeuser posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 9.1.2013 14:47:23 >

(Одговор на членот Nade)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 12:11:47   
Viktori
Јас немам колеги, ако не се брои домаќинката што доаѓа еднаш неделно, ама таа е супер тетка!

пс. зошто е отворена темава во хуманост? user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 13:41:09   
Anushka
затоа што треба да бидеме многу хумани за да не ги потепаме сите колеги до еден.
user posted image
П.С. Стрелец8, да не сме колешки, бе?!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 14:37:18   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори


пс. зошто е отворена темава во хуманост? user posted image



И јас се изначудив!
Јас моментално немам колеги, освен Нина нормално, а нејзе ја обожавам user posted image . На прретходното работно место колегите ми изгелдаа како супер луѓе, ама сум се излажала повторно - лицемер до лицемер. Освен една со која сеуште си комуницирам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 14:44:11   
strelec 8
toa se postari koleski sto imaat sredno obrazovanie i rabotat po 25-30 godini tamu.i naednas koga ke dojde nekoja pomlada so visoko obrazovanie toa za niev e opasno za nivnite rabotni mesta.a i tie nemaat nikakvi problemi vo nivniot zivot decata im se omazeni ,vnucite golemi i nemaa so sto da se zamaraat i ke te fatat tebe na pik.kakva si ,so si oblecena,ovaa pak na porodilno,...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 14:51:34   
anedespo
Ама да ги видите моите. додека бев на породилно мојата замена (што појма немаше од работа, не знаеше Microsoft Office и јас ја учев како на курс) проба да ми го смести со тоа што мене да ме избркаат а она да остане на моето место благодарение на татко и што работи во истата фирма преку ширење на разно разни лаги низ фабрика (кој колку работи и знае), не водејќи сметка дека ќерка му е тој што е дудук. За моја среќа си го знаев законот па се заштитив на некој начин. Тоа и они го знаеја и ме оставија само ме прераспределија на друго работно место а она ми го зема моето. Овде се се само игри и местенки , кој на кого, секој со секого е за корист и информации кои потоа се користат за игри.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 14:58:31   
strelec 8
e od toa mi e najmnogu strav.na moeto mesto ima dve sto jas gi ucev 5 meseci i imaat dogovor za volonteri do 31.12.2010.strav mi e za moeto rab.mesto ili pak da ne mi recat da se vratam na rabota od prvi januari ako sakam da ja zadrzam rabotata.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Какви ви се колегите на работа?
26.10.2010 15:53:01   
Luci
Jas imam tuka samo eden ama BEDEN kolega, sto ne znae ni so -5% popust da izracuna na digitron, a da....da ne zaboravam, i 1+2 rascuna na digitron i zamislete toa ne 3 tuku 1+2=4 user posted image user posted image user posted image   Koga ke sum na porodilno ke me zamenuva edna devojka sto raboti za nas koga sme na saemi ama i taa bas ne ja biva...ispadna deka jas sum THE BEST i nezamenlivauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Какви ви се колегите на работа?
27.10.2012 3:04:51   
jagodica
luge denes se sluci nesto sto za mene i ne e nekoja golema fama
na rabota kaj nas planiraat da otvorat i treta smena od 1 vi mesecov a mene ne mi odgovara nikako i slucajno najdov broj od edna prodavnica deka baraat i se javiv cisto informatovno kolku da vidam kakvi se uslovite i me prasa kaj rabotam i jas mu kazav i pomina nekoj den gazdata moj naucil deka nekoj od negovata firma bara rabota na drugo mesto dojde iznerviran nemozam da vi opisam kolku
pocna da vika kako toj ne e maloumen kao toj e mnogu fer kako sekogas ni pomagal a nie zad grb mu rabotime i godese na sreka koja e koleskata so barala rabota i jas rekov slucajno go najdov brojot na internet i se javiv so nikakvi zadni nameri deka ke otkazam i deka od utre poke ne idam i mu objasniv deka ako planirav taka da gi napustam sigurno vo razgovorot nemase da ja spomnam firmata vo koja rabotev i ostana na to deka utre ke prajme muabet i sega utre i da mi reci poke ne idi na rabota nema da mi bidi cudno bidejki denes se i sesto iznakaza
a vaka e mnogu razbran coek
dobro be luge nemozis da baras podobra rabota ako si zaposlen ?????

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Какви ви се колегите на работа?
27.10.2012 10:05:49   
Maca25
јагодица, никогаш не се кажува каде работиш. и тоа не по телефон. да отидеш таму лично кај нив, да видиш колку се сериозни и за какво раб, место се работи, па да кажеш каде работиш, ама вака на тел. не.


Што да кажам за моите колеги моментално - сите се по 4-5 години помали од мене, јас сум единствена омажена и со дете, интересни ми се некогап нивните муабети, има такви кои се супер созреани за своите години, ама и има и ластовчики кои уште многу многу летаат со паметот.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Какви ви се колегите на работа?
8.1.2013 22:39:06   
Палешка РР
Чудни. Еден ден го сакаат цел свет, другиот ден се мразат и себеси user posted image Имам две колешки со кои сум баш другарка и еден колега кој ми е како помало братче user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Какви ви се колегите на работа?
8.1.2013 23:05:31   
Bilence2
Imam i vakvi i takvi, no edno svativ so godinite deka so kolegite pominuvam edna tretina od denot, isto kolku so semejstvoto, i tie na nekoj nacin mi se semejstvo, pa zosto da gi mrazam ili da imam losi odnosi?! E pa treba da se ima razbiranje, site sme razlicni karakteri, pa velat "ako ne mozes da go pobedis neprijatelot togas pridruzi mu se i stani mu prijatel". I taka poubavo mi pominuva denot, sekogas imame vreme za smea, druzba, uz rabotata, ponekogas i posle rabota. Toa.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Какви ви се колегите на работа?
9.1.2013 8:43:04   
Mihaela 2010
Ova momentalno sto se slucuva na rabota nikad ne bilo....8 god ja rabotam rabotava ama takvi guski ,takvi licemerki ne sum videla...poslednava godina pocnav da se distanciram,da ne idam po zabavi ,po novi godini bas od pricini sto znam deka nema ubavo da si pominam...raka na srce imam i dobri so koi si komuniciram ama povekjeto se alapaci teski....i koga si fin so niv znaat posle toa da te ogovaraat,i koga si los...
Eve eden primer...bese slava na edna koleska i ona od kejf donese da gi pocasti,neli od slavata sto ostanalo,se zatvorija vo kancelarija se iznalapaa,ko da ne videle,za posle dva dena da slusneme kako i gi ogovaraat jadenjata....lelee neznaevme dali da se smeeme ili da placeme...ama pamet za drug pat,i vikam slednata god pak donesi im..

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Какви ви се колегите на работа?
9.1.2013 11:35:58   
vezilka RR
Супер се, си ги сакам. Пола ден поминувам со нив и фала богу што се ок. И за работа и за дружба. Е сега нормално дека има ситуации, повуци потегни, ама скоро и да немало инциденти од потежок ранг user posted image . Нормално на работа и повеќе толерираме оти не си ги бираме колегите, туку како ни се паднат нели, и не можеш по желба да си ги смениш, па затоа и ни трреба повисок праг на толеранција. Ја трпам се на работа, освен „неработници“ кои те убедуваат дека нивната работа е уствари твоја.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Какви ви се колегите на работа?
13.6.2014 9:32:34   
Mila mamicka
Сите до еден, прекрасни луѓе. 6 години работам со нив, и најискрено, немам да кажам ниеден лош збор за никој од нив. Сите сме на различни возрасти, ама функционираме супер, без разлика кој на која позиција се наоѓа. Нема кај нас, јас сум директор или раководител, па ќе те гледам тебе од високо. Такви работи нема, ниту пак лицемерие. Еднаш месечно, се собираме на седенка во некоја кафана, и тогаш си поминуваме феноменално. Излезе дека колегите ми се идеални, ама навистина е така. На сите им посакувам колеги како моите.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Какви ви се колегите на работа?
13.6.2014 12:51:28   
LoveableMe RR
Одлични, супер соработка, заеднички работиме како тим, прекрасни колеги, на секого би препорачала такви

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Какви ви се колегите на работа?
13.6.2014 14:55:59   
Палешка РР
Нездрави user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Какви ви се колегите на работа?
16.6.2014 22:48:58   
niki
Posle dva i pol meseci rabota vo hotelov da sublimiram vpecatoci za kolegive godinesni
Vkupno sme 19 edna grupa raznolika cudo edno
poveketo se pozitivno raspolozeni, nasmeani, fini i korektni, vo taa grupa spagaat i onie sto gi znam od prethodno i so koi i privatno se druzime
imame edna sobarka, davez, se javuva za trista gluposti da prasa od tipot, izvalkana e postelinata da ja smenam ili ne, ili gostite stavile karticka ne voznemiruvaj, da tropnam ili ne na vrata
imame eden vozac kogo se zivo go nervira, i za dobro i za loso ako mu se obratis i razgovorot e podolg od dve prosti recenici uspevas da go nadrndas, bog da cuva, site se obiduvame da go izbegneme
popladnevnava recepcionerka e tetkica vo klimaks pa i taa ima biseri, voglavnom e super zena, muabetdjika sovetodavec ama ima nekoja tendencija da se zakaci za nekogo pa postojano da mu naoga mani i so zabeleskite odi kaj menadjerot
pretpladnevnata recepcionerka mi e neiscrpen izvor za ucenje novi raboti, pomlada e od mene 1 godina isti horoskopski znak, ogromno iskustvo i odlicen smisol za humor
vo sekoj slucaj sekoj den e interesen, ne znaes sto ke nacekas, dali ke se nasmees ili ke se cudis, da ne se urocam seuste nikoj ne uspeal da me iznervira, neznam dali e do atmosferata ili jas oguglav no godinava odam na rabota so najmalku stres od site godini nanazad



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Какви ви се колегите на работа?
17.6.2014 10:24:29   
sandriana RR
Пошто окапав во фирмава 6 и кусур години, колегите ми се веќе како дел од семејството - прифатени со сите свои маани и доблести. 99% се мажи - шофери, а колешката не ја бројам, зошто не ни доаѓа на работа последниве 3,5 години (газда јуниор, де user posted image ). Сите се различни табиети, од различни средини, различна возраст и менталитет - но во глобала функционираме во рамките на нормални граници. Не се идеални, но не сум ни јас, нели - битно да се тера бизнисот user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Какви ви се колегите на работа?
17.6.2014 22:15:19   
niki
bitna stavka zaboraviv da napomenam, ovoj nadrndaniov voopsto ne vnimava kako izleguva od WC, ke zakopca samo kais, a patentot i kopceto ke gi ostavi otvoreni i takov celiot raskopcan denes i se izbaci na edna turistka, ja prasuva dali ke odi vo grad, posto toj e vozac
mislam deka se prepadna zenava, prvo iznenadena trgna po nego, posle nekoja minuta ja gledam se vraka
i ova mu e na tipov sekojdnevna pojava, ako mi veruvate vakov covek tolku nespastren dosega nemam videno vo zivotot, se cudam kako uspeal veke decenija da raboti vo istiov hotel
uste pocudno mi e kako uste nikoj ne napisal komentar na trip advisor na negova smetka

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?