|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
26.9.2012 15:41:10   
kikicka
иииии занчи да мењам возачка а?Почнаа со казните за тоа? Не сум некојси шофер ама си ја имам за во новчаникuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
29.9.2012 9:04:02   
Luci
Женски можете и онлајн да закажете за лични карти, пасоши и возачки, клик ТУКА

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
29.9.2012 9:08:21   
Maca25
И јас не возам, затоа што немам кола, ама па ако ми затреба итно ќе треба прекршок да правам user posted image Да ја мењам и јас а?! За колку време отприлика закажуваа?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
29.9.2012 9:13:18   
Luci
Сестра ми вчера закажа за редовна постапка тек на 15-ти јануари термин. Али закажи си секако, нека си стои во новчаник макар, ова ти е луда државаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
1.10.2012 13:17:30   
lilicka
Дечки како оди ова со менувањево на возачка....има некој итна постапка и колку чини ми треба итно знае некој како,што????

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
1.10.2012 13:26:53   
Barbicki2
na mm mu zakazale za april drugata godina,mislam davaa nekoe uverenie deka imas zakazano.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
1.10.2012 13:27:37   
Barbicki2
na mm mu zakazale za vozacka za april drugata godina,mislam davaa nekoe uverenie deka imas zakazano.

_____________________________

TOA STO GO IMAS DENES,SILNO PREGRNI GO,ZOSTO UTRE MOZE DA GO NEMAS!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
1.10.2012 13:40:04   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Дечки како оди ова со менувањево на возачка....има некој итна постапка и колку чини ми треба итно знае некој како,што????

Lilicka клик ТУКА

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
1.10.2012 13:46:32   
lilicka
Фала ти многу luciuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
1.11.2012 22:16:45   
mosa
Zenski me interesira ako sakate da zakazete za pasos za kolku dena vi zakaqzuvaat.Odma ili kako sto bese za nekolku meseci.na pr.ako se javite sega ke vi zakazat ze januar mesec 2013.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
1.11.2012 22:46:38   
Џесика
Одма ќе ти закажат, мислам за два-три дена...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
5.11.2012 9:54:22   
mosa
Одма ќе ти закажат, мислам за два-три дена...




user posted image
ti blagodaram Jesika za odgovorot

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
4.7.2013 14:08:36   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

Inspirirana od temata i statijata na AMSM za potrebni dokumenti za odenje na pat, ja otvoram ovaa tema, kade sekoj moze da si go kaze svoeto iskustvo so vadenje na site dokumenti...

znaci jas ne mozam veke so ova dokumentive. Mi se smaci. Treba sekoja godina odmorot da go koristam za promena na dokumenti bidejki vo rabotno vreme ednostavno ne e mozno da se zavrsi se.

minatata godina gi menuvav site dokumenti, znaci licna karta, vozacka soobrakajna, pasos, tablicki za kolata (bidejki e drug grad) i mislam deka se zbesnav.
odam vo edniov grad mi vikaat odi sega pobaraj od prethodnoto zivealiste odjava. ajde otidov - znaci ne e preku ulica ova. stanuva zbor za razlicni gradovi. a jas so bebeuser posted image user posted image

za licna karta nekako zavrsiv. pocna procedurata za vozacka. ajde odjava od eden grad, pa prijava vo drug grad....
ne e samo vozacka, ima i soobrakajna... ajde odi da ja odjavis kolata vo maticniot grad. otidov. od tamu mi vika za kompletiranje na dokumenti da platis 790den (toa e edno livce kade pisuva nesto). posle toa mi vika zaedno so tablicite od kolata ke odis vo SVR da ti stavat pecat na soobrakajnata deka si odjavena. i fala bogu da gi vratis tablickite (koi ednas si gi platil).
ajde vikam jas ok set_o toa, ama kako jas kolava bez tablici posle da ja odnesam vo drugiov grad za tehnicki pregled i za registracija??? on mi vika ne znam....
zivo maltretiranje. ajde se snajdovme nekako ja odnesovme. se prijaviv se, ja registrirav (pak si plativ 1200 den. za novi tablici)

godinava bidejki kupivme stan vo Skopje, moram istata procedura na novo... i od sega me faka panika kako set_o toa ke se izvede na tolku dolga relacija... prijavi odjavi i sto i da ne
vo celava frka sakavme da odime na odmor, ama treba za bebushka pasos. jas sakam da menuvam dok. dodeka sum na odmor bidejki nemam koga drug pat.
reg. na kolata mi istekuva vo septemvri. Sto ako se zaglavi postapkava nekade po instituciive i jas ostanam so pola dok, na eden grad so pola na drug????? na koj grad ke ja registriram kolava? minatata godina cekav 2 nedeli SVR od edniov grad da isprati dopis do SVR vo drugiov grad deka sum odjavena

edna drugarka mi vika, deka nekoja nejzina prijatelka veke 3 meseci cekala da stigne taa odjavata... i ne znam veke so ova dokumentive. ne e eden





< Поракaта ја уредил Felly RR -- 4.7.2013 14:09:11 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
28.7.2013 12:34:40   
miana
Devojcinja,abe da ve prasam - dali nekoja od vas sega skoro vadela dozvola za patuvanje vo stransvo za maloletno dete bez roditeli?
Jas lani vadev ama ne se sekavam kako odese rabotata..Gledam na stranava na mvr dekatreba izvod od deteto,taksena marka i prisustvo na dva roditela ( za potpis )
E sega nemozam da najdam formular da si go popolnam od doma i nemozam da nadam podatopci za da si uplatam taksena marka i ako treba orginal izvod od deteto,jas si go dadov vo skolo za upis..Imate nekoe iskustvo skoro ?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
29.7.2013 11:06:57   
miana
Aaaa изгледа ниедна од вас нема да пушта дете со баба на одморuser posted image
Јас еве да ви пишам,може ке ви затреба. За деца до 14 години се оди директно во зградата на мтв на шалтерот за информации,се зима образец,се пополнува исто така и се пишува изјава на бел лист и обавезно личните карти од двата родитела. Ништо повеке..Пополнувате ви ставаат печат и чао белла

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
29.7.2013 12:14:13   
Felly RR
Дискусијата за одмор со бабите продолжете ја ТУКА. да не бидеме офтопик.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
3.6.2014 14:12:34   
mamymamy
Dali znae nekoj kolku dena se ceka za Pasos sega - za izdavanje?
Zakazano mi e ama neznam kolku dena se ceka?
Na stanata na MVR stoi 15 dena, ama mene mi trbe a pobrzo.
Sakam da ne dadam paricki za itna postapka :)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
3.6.2014 15:18:54   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamymamy

Dali znae nekoj kolku dena se ceka za Pasos sega - za izdavanje?
Zakazano mi e ama neznam kolku dena se ceka?
Na stanata na MVR stoi 15 dena, ama mene mi trbe a pobrzo.
Sakam da ne dadam paricki za itna postapka :)


A moze li da mi kazes otako ke se javis za kolku vreme ti zakazuvaat za slikanje? Za den dva ili poveke?


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
4.6.2014 10:37:55   
mamymamy
Moze i preku internet da zakazete.

Vo rok od 48 casa e zakazuvanjeto (kaj nas za 24 ni zakazaa).

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
25.11.2014 10:07:48   
miana
Ај ве молам тазе мамички да ми кажат кои документи се потребни за пријавување на новородено дете и дали сеуште важи тоа дека дете родено во чаир треба да се пријави во општина чаир?
Нема ваква тема, морав овде да прашам..и дали е задолжителоно изводи од родителите или доволна е венчаница и лични карти?

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Закажување за лични карти, пасоши и возач...
25.11.2014 10:22:46   
sandriana RR
Родено бебе во родилиште Чаир се пријавува во Општина Чаир.
Венчаница од родителите, лични карти и документот од болница - и едно барање таму се пополнува и се уплаќа административна такса.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 321
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?