|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ХПВ вирус
31.3.2015 11:19:07   
lara36
mici92 jas go imav virusot pred 4 godini piev vitamin c od 1000,magnezim,selen,cink,intenzivno jadev ovosje i zelencuk i mnogu med posle 3 meseci koga otidov na kontrola go nemase eve do den deneska mi se nema pojaveno pak.samo vitamini za imunitetot.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: ХПВ вирус
16.9.2015 9:52:03   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

zdravo zeni na moive maki im nema kraj ......na papa test izleze nesto pa tipezacija i sega rezultatot hpv virus nisko rizicen se plasam nezzzz so da pravamk mi se krava race od se....



ИЗВОРНА ПОРАКА: nina.darko

кате.. хпв не е нешто многу страшно за да се откажуваш.. Скоро секоја втора или трета девојка го има и тој треба да се контролира со почести контроли на три или четири месеци и треба секако да го подигнеш имунитетот за да може организмот да се избори со вирусот. плус е добро што е ниско ризичен вирус. Затоа уживај ине се секирај. Ти посакувам успех во следното ивф. Поздрав


kate.. ајде не паничи, другарки имам со какви не ХПВ-а, со ЦИН-ови, па ене ги се породија со деца гајле немаат се е во ред, само треба соодветен третман, појачај витамини, цинк, матичен млеч и плус соодветна терапија и ќе се среди, со тебе смеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: ХПВ вирус
17.9.2015 1:00:57   
kate..
Mmaticnata mi prepisa tableti se pijat 15 Dena tri pati po dve pa pauza 15 Dena I se taka.e mnogu se skapi 950 e sea ke mi treba 2 kutii mene dve mas mI .a sinoka na mas mI na pension zabelezavme kako bradavica denes uste mu stoe da ne mu go prenesov I nemu virus a da gi ostaime tabletiti da Probame so caevi cveklo mee sto velite

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: ХПВ вирус
18.9.2015 15:28:41   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

Mmaticnata mi prepisa tableti se pijat 15 Dena tri pati po dve pa pauza 15 Dena I se taka.e mnogu se skapi 950 e sea ke mi treba 2 kutii mene dve mas mI .a sinoka na mas mI na pension zabelezavme kako bradavica denes uste mu stoe da ne mu go prenesov I nemu virus a da gi ostaime tabletiti da Probame so caevi cveklo mee sto velite


kate.., обавезно терапија, а чаевите и исхраната се само плус на тоа

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: ХПВ вирус
22.9.2015 23:43:40   
ivoni4ka
На мене ми дадоа спреј glizigen и прашок viusid па ќе видиме на следната контрола што ќе биде


(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: ХПВ вирус
29.9.2015 7:37:43   
kate..
ivonicka imas i ti hpv
nisko rizzicen kakov e

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: ХПВ вирус
29.9.2015 15:44:48   
ivoni4ka
Imam 2 tipa Eden e nisko rizicen a drugiot visoko rizicen

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: ХПВ вирус
30.9.2015 13:32:05   
Bella28
Pred 5 godini imav hpv visoko rizicen po preporaka na ginikolog piev 3 meseci biobran dosta skapa terapija okolu 10000 den mesecno za zajaknuvanje na imunitet, vo toj period isto imav problem non stop mi izleguvase na preponot topce polno so gnoj posle pienjeto na terapijata imav dosta jak imunitet ni nastinki ni hpv ni nisto!

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: ХПВ вирус
18.10.2015 22:15:04   
kate..
zdravo pred dva dena pocnavme so mas mi so terapija ISOPRINOSINE koja ne kosta 3800den 15 dnevna terapija pieme tri pati na den po dve apcinja i jas i soprugot no nekako mnogu mi se 6 apcinja na den ama sto mora mora ..jadam cveklo..brokula pa posle 4 meseci ke videme dali ke e vo red inaku na mas mi bradavickata ne mu zagina na penisot sigurno sum mu prenela ja hpv na nemu...., IVONICKA KOLKU PASRI E SPREJOT..denes i mene nesto mi se pojavi dolu ko topce belo gnoj se plasam

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: ХПВ вирус
9.12.2015 18:01:15   
maricka1
Zdravo do site!!!Jas sum nova na sajtov sakav da ve prasam za mislenje pred dve nedeli pravev tipizacija za hpv I mi otkrija sredno rizicni tipovi 35 I 51, jas mnogu se isplasiv I takva sum po priroda mislam deka ako imam nekoja infekcija ili bakterija deka nema da mozam da ostanam trudna seuste ne sum majka I odma tamu mi odi pametot ginekologot mi dade da stavam vaginalni I mi rece posle koga ke zavrsam so terapijata da odam pak da napravime ispituvanja dali se trgnalo hpv ima li mesto za tolkava panika ili ne vi blagodaram odnapred na site pozzdravceuser posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: ХПВ вирус
8.1.2016 17:23:09   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

Imam 2 tipa Eden e nisko rizicen a drugiot visoko rizicen


ivoni4ka so napravi so hpv
dali se sredi

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: ХПВ вирус
29.1.2016 13:22:20   
ivcemk
zdrava na site jas sum nova tuka ..sakam da se rasparasam nesto okolu ova paa.. vaka pred mesec dena bev na ginikolog za pregled i za pap test ( i mi kaza deka videl nekoe cvorce na zidot na matkata sto mozelo da bide pocetok na miom)..potoa zedovme briz za pap i se pisti vo histolab i na brisot sto go dobiv pisuva ;zaokruzeno e kaj kletocni benigni promeni pod broj 12 -kletocni promeni sto asociraat na virusni infekcii..i so penkalo napisano nesto hpv izraz... jas koga go vidov ova se zdrviv mn sum uplasena ve molam sto bi mozeloova da znci i dali e pocetok na nesto loso... inaku planirav vtora breemenost no sega so ova so mi go kaza doktorotso cvorceto i so ova pap testoto neznam sto ke bidi blagodaram odnapred


< Поракaта ја уредил ivcemk -- 29.1.2016 13:34:01 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: ХПВ вирус
29.1.2016 13:38:28   
Neurotoxin RR
Здраво Ивче, немој да паничиш до тој степен.., значи многу жени и девојки има со ваква вирусна инфекција, не значи дека промената е малигна и дека е најстрашното, најчесто тоа се бенигни промени, кои доста лесно се отстрануваат а и ефективно се третираат. Со резултатите ќе одиш кај твојот гинеколог, ќе се договорите да носиш примерок за типизација на вирусот, а во меѓувреме интензивно ќе работиш на имунитетот. Јас сум случај со неодреден тип на хпв кој одма отиде приватно ласерски да го отстранат, процедурата не е болна и трае 10 мин, фала богу чекам второ дете, така да има решение.
Се надевам дека ќе излезе се во ред, пишувај ни и информирај не за тестовите и резултатите.
Се најдобро

(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: ХПВ вирус
29.1.2016 13:58:12   
ivcemk
jas kako sto gledam tukana pap testot za hpv, cin e podolu na drugi brojki mene mi e zaokruzeno kaj brojot 12 doktorot veli deka do 19 broj ne e strasno ... no sepak neznam zatoa i sum zbuneta nazz mi rekoa da zemam sirum za imunitet
i pisuva po 4-6 meseci pak da se povtori test


< Поракaта ја уредил ivcemk -- 29.1.2016 14:00:41 >

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: ХПВ вирус
29.1.2016 15:16:12   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivcemk

jas kako sto gledam tukana pap testot za hpv, cin e podolu na drugi brojki mene mi e zaokruzeno kaj brojot 12 doktorot veli deka do 19 broj ne e strasno ... no sepak neznam zatoa i sum zbuneta nazz mi rekoa da zemam sirum za imunitet i pisuva po 4-6 meseci pak da se povtori test


На еден поранешен ПАП и мене ми пишуваше да се испита, дадов примерок во МАНУ, немаше ништо, така што унапред немој да се секирап во никој случај. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: ХПВ вирус
29.1.2016 17:47:31   
mommy_angels RR
Ивцемк немој да се плашиш воопшто.Јас имав ЦИН 1 со дисплазија на грло на матка предизвикано од Високоризичен ХПВ .Сето тоа се среди за еден ден со ласер и отогаш па до денес немам ни ХПВ,а во меѓувреме останав бремена и родив здраво и право дете.Ова ти го кажувам за да видиш дека јас бев во една од полошите ситуации,па се се заврши најдобро.А кај тебе може и воопшто да нема никаков ризик,работи само на имунитетот.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: ХПВ вирус
29.1.2016 23:22:25   
ivcemk
vi blagodaram sto mi pisavte.... daj boze da e se vo red

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: ХПВ вирус
29.1.2016 23:24:57   
Hopeful RR
Знам случаи со ЦИН3 накај ЦИС што го решиле и имаат дете, така што не се паничи предвреме. Мој совет ти е да го повториш пап-от во друга лабораторија, за секој случај.
Кога имав фрки со бактерии во бременост, од Гак ме пратија во лабораторијата Систина, како најчиста и најсигурна, така што пробај направи таму пап.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: ХПВ вирус
30.1.2016 0:37:52   
ivcemk
neznam dali ke mi napraj pak doktotorot za pap da pravam pred eden mesec pravev i vcera mi stigna rezultatot... a i neznam dali da mu recam dali da pravime tipizacija na samiot pap test ne e zaokruzeno za tipizacija ...pisi samo kontrola po 4 6 meseci zatoa nezn sto da pravam
doktorot toj samo rece da zemam nesto za imunitet....


< Поракaта ја уредил ivcemk -- 30.1.2016 0:42:57 >

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: ХПВ вирус
30.1.2016 8:37:45   
Neurotoxin RR
Разговарај и со него и со матичниот лекар што да земеш посилно за имунитет, земи и вит ц во големи дози пиј, и не се секирај, самиот организам ако има сила ќе се избори, само без негативни мисли, мислам дека маркетинг прават што толку го форсираат овој вирус, кај голем број е безбеден не е од тој страшниот тип, така да само позитивно со верба дека твојот организам е доволно силен да се избори со еден обичен вирус и ќе видиш, се ќе биде во ред.

(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: ХПВ вирус
6.2.2016 0:06:55   
ivcemk
devojki jas zedov sirup za imunitet imunokoplex po 2 pati sabalje navecer zemam ama sega eve osekam nekako kako da me peci dolu nadvoresno no mal del osekam i kako navnatre peckanje isto imam i neko cudno custvo...uff...citam ovde po netot nesto i uste poveke se voznemiruvam

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: ХПВ вирус
6.2.2016 15:47:11   
mommy_angels RR
Ивче ајде сега малце посмирено и без паника.Добар потег е што си почнала со сируп за имунитет,јас би ти препорачала и многу повеќе здрава храна,свежо овошје и зеленчук.
А околу симптомите долу мислам дека немаат ама баш никаква врска со ХПВ-то,туку си закачила некоја инфекција(кандида,некоја бактерија и тн). Консултирај се со гинекологот,ќе ти даде соодветна терапија

(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: ХПВ вирус
11.2.2016 1:04:11   
kate..
devojki imav nisko rizicen hpv ppiev terapija i nisto napraviv tipizacija sega visokorizicen hpv 58 plus klamidija pozzitivna i mukoplazma pozitivna..e sega treba sumamed tabltki so mas mi tri dena i betadine vaginalni i da napravam kontrola za clamidiata i mukoplazmata plus mnogu vitamini e sega koga treba kontrola otkako ke ispijam tabletkite summamed ili treba tri meseci da koristam betdine vaginaleti posle menstracija pa potoa kontola


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: ХПВ вирус
11.2.2016 13:53:11   
mommy_angels RR
Кате Сумамедот ти е за кламидијата,нема врска со хпв .Како и да е за ХПВ треба време за да се видат резултати,така да три месеци е најкраткиот период за кој можеш да направиш контрола.Во меѓувреме работи многу на подобрување на имунитетот.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: ХПВ вирус
11.2.2016 23:34:19   
kate..
ama toa se tri tabletki sumamed i odma da pravam kontrola za klamidia ili treba i betadine sto mi e prepisano tri meseci posle menzis kako ne mi e jasno

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?