|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
7.12.2012 17:28:08   
Ljubovce
Smokovska raboti samo prva smena od 8-13,pregledot e so zakazuvanje,privatno naplaka,ama veruvaj deka vredi za site pari sto gi davam.
A se naoga vo aerodrom,go pominuvas red cafe,po ednosmernata ulica odis nadole vo vtorata ulicka od desno vleguvas i odma na zgradata od leva strana pisuva ordinacija Smokovski.
Ke ti pisam brojce vo pp.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Педијатар
7.12.2012 17:34:00   
Malecka23
thxx mnoguuu a slucajno da ne rab i sabota??

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Педијатар
7.12.2012 18:37:46   
Ljubovce
Ne,ama ima vraboteno dve doktorki koi sto rabotat sekoj den od 8-20h i sabota do 12h,kaj niv moze so plavi kartoni.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Педијатар
16.12.2012 18:51:40   
Malecka23
da vi raskazam kako mi pomina denot.
Vo poslednite 24h M zaogase od placenje.placenje so solzi od bolka.Ja proveruvame dali ja bolat usinjata deteto beter place.stavivme odma ne topli,vreli oblogi deteto za 2min zaspa.sabajle isto.zvonime u remedika na dezuren Dr.Rozita.ok ideme se za naseto dete.Ja pregleduva t.s aj gleda i vika aaa ovaa ne e za kaj mene nz jas sto da i pravam dojdete podocna -za nedelava-da napravime potencirano kaj nas analizi ova ona ama jas stvarno nz sto i euser posted image user posted image user posted image M seuste place so mm kako porane izkacame.Vtora opcija Sistina Dr.Stanka Stanceva.Dobar den vaka i vaka:
oo pa od kade toa vie znaete deka se usite jas vikam deka ne se na M ne i enisto,vie mn mleko i davate ste ja uhranile(mesec dena borbi vodam za M da pie mleko)!!user posted image ooo pa ona ne ja zdrzi cvrsto glavata ne e cvrsta majka ti moras da se trudis???(sekoj den vezbi M na mese se [revrtuva sama i sama vadi race Vidoeski e prezadovolen od toa kako napreduvame duri i poise za nejzina vozrast)a M jasdnata od bolka od palcenje ne moze da se dodrzi.Od celiot razgovor ne napravi kako jas i mm da sme ludi da sakame M da ja setame samo po bolnici i pari da davame.Epa veruvajte edvaj vratat ja pogodiv da izlezeme.Zatoa moj sovet podaleku od ovie dve.Dr so lazni diplomi

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Педијатар
16.12.2012 19:07:31   
Maca25
Последниов месец се повеќе и повеќе се разочарувам на нашата матична докторка. Прво едвај ми даде боледување мин. месец кога Н. ја фати стомачен вирус. Се искарав со неа за тоа што ми даде само два дена, морав да ја однесам Н. во градинка, па за 5 дена пак ми се разболе. Вториов пат (иако нов месец) не сакаше да ми даде боледување, со изговор дека не и било ништо, вироза - а за тоа нема боледување. Детето инаку ми беше со ужасна крвна слика, каде што сите параметри беа означени со LOW од прв до последен. Тоа не било ништо, почна да ми соли памет како ќе сум ја оставала кај комшии, тетки, пријатели, таа не смее да ми даде боледување. Ми идеше книшката да и ја треснам од глава.
После внук ми се разболе. И на него му е матична. Ни на снаа ми не и дава боледување, само бактерија имал во нос, можел да прима антибиотик и да оди во градинка. На оваа ептидемија од стрептокока по школи и градинки, матичниот педијатар ова ги советува. Јас вријам!!! Внук ми не одеше 3 дена во градинка, после почна да оди, мораше немаше кој да го чува. За 2 дена доби стомачен вирус, а после 5 дена се разбуди со силна кашлица и секрет на плуќа спуштен. И оваа пак не сака да и даде боледување. Ако ги задржеле во болница тогаш ќе и отворела!!! Ти се плукнам во будалата! user posted image Докторка од Козле го прегледа внук ми и рече дека под итно мора да пие антибиотик, да пие Вентолин и да го инхалираат со вентолин за да не завршат во Козле. Докторкава се бунела, зошто барале мислење и од друг доктор!!!
Значи после сево ова ќе мора да ја сменам!!! Толку се плаши пак да не ја затворат од Фондот што заборава на примарната нејзина цел - да ги лечи и да се грижи за здравјето на нашите деца!!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Педијатар
17.12.2012 0:41:50   
Bilence2
Malecka, se utvrdi li bebceto zosto place?

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Педијатар
17.12.2012 3:01:50   
amateuress
Маца, на лазеска од букурешт мислиш нели? и мене тешка ми се виде за боледувања и такви работи, ама мислам и дека се под многу притисок. ми се чини и во јавноста има многу голема хајка против нив и во главно луѓето ги доживуваат како монструми и ги сметаат за виновни дури и во ситуации кога нема парно во болниците (како на нив да не им е ладно).
може дури и ултиматум и поставиле за тоа кога смее да дава боледување, ни тоа не би ме чудело.

го пишувам ова зашто ми има оставено впечаток на ептен разумна и професионална лекарка, ама што знам... може и да сум грешка...

од друга страна знам дека клинички доктори се многу побрзи за давање појаки лекарства (од типот на антибиотици), зашто ги гледаат посериозните случаи во споредба со матичните (што кога е густо во главно само упат даваат) и имаат повеќе увид во тоа какви се’ компликации можат да се јават.


(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Педијатар
17.12.2012 7:47:05   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Malecka, se utvrdi li bebceto zosto place?


da za sreka mojot opst lekar vcera koa se javiv bese mn ljubezna da ne vikne doma za da go pregleda i taa samata si rece detevo ima vospalenie na usinjata da i stavame toplo sto i go pravime i sme go zarabotile od noseto.vo vtornik ke ideme po upati i kaj pedijatarov paticen pa da ideme na usen

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Педијатар
17.12.2012 8:44:02   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Последниов месец се повеќе и повеќе се разочарувам на нашата матична докторка. Прво едвај ми даде боледување мин. месец кога Н. ја фати стомачен вирус. Се искарав со неа за тоа што ми даде само два дена, морав да ја однесам Н. во градинка, па за 5 дена пак ми се разболе. Вториов пат (иако нов месец) не сакаше да ми даде боледување, со изговор дека не и било ништо, вироза - а за тоа нема боледување. Детето инаку ми беше со ужасна крвна слика, каде што сите параметри беа означени со LOW од прв до последен. Тоа не било ништо, почна да ми соли памет како ќе сум ја оставала кај комшии, тетки, пријатели, таа не смее да ми даде боледување. Ми идеше книшката да и ја треснам од глава.
После внук ми се разболе. И на него му е матична. Ни на снаа ми не и дава боледување, само бактерија имал во нос, можел да прима антибиотик и да оди во градинка. На оваа ептидемија од стрептокока по школи и градинки, матичниот педијатар ова ги советува. Јас вријам!!! Внук ми не одеше 3 дена во градинка, после почна да оди, мораше немаше кој да го чува. За 2 дена доби стомачен вирус, а после 5 дена се разбуди со силна кашлица и секрет на плуќа спуштен. И оваа пак не сака да и даде боледување. Ако ги задржеле во болница тогаш ќе и отворела!!! Ти се плукнам во будалата! user posted image Докторка од Козле го прегледа внук ми и рече дека под итно мора да пие антибиотик, да пие Вентолин и да го инхалираат со вентолин за да не завршат во Козле. Докторкава се бунела, зошто барале мислење и од друг доктор!!!
Значи после сево ова ќе мора да ја сменам!!! Толку се плаши пак да не ја затворат од Фондот што заборава на примарната нејзина цел - да ги лечи и да се грижи за здравјето на нашите деца!!!!


Maca , i mene ne mi dade Lazeska boleduvanje i toa navistina imav situacija. Se napravi deka zaboravi da mi pise taka sto ja iskoristi nasata zbunetost od situacijata da i nie zaboravivme na toa. Vo princip mene i ne mi trebase tolku mnogu zasto majka mi go cuva pa si odev po 2-3 saati samo na rabota i pak kje si zemam cela plata.
No sepak se rabotese za nesto navistina komplicirano. V goltna apce za pritisok i bese na ispiranje na zeludnik na Detska Klinika.Tamu bese hospitaliziran i toa so majka mi zasto poradi mojata zdravstvena sostojba lekarite od Detska ne mi dadoa da ostanam.
Posle toa , od bolnica V zakaci slajmovi i se na se bese navistina komplicirano zasto zaradi lavazata ne smeevme nisto da davame duri ni soleni kapki zasto imase sonda preku nosot.
Za nastinkata ne ni pomisliv da go nosam kaj nejze. Go odnesov u Sistina i mi go sredija deteto.
Samo se prasuvam zasto da go nosam deteo na privatno koga tolku mnogu pari im se dava za zdravsto od nasite plati.user posted image  Sto ako navistina nemav koj da mi go cuva deteto ; kje go ostavev kaj strina mi sto ja nemam  a dete vrateno od bolnica ; strasno.
Nejse temava e pedijatar; definitivno razocaruvanje od Lazeska a edno golemo bravo za Dr. Jani Vragoterov.Moja najtopla prepraka za nego dokolku enkj se resi za Sistina.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Педијатар
17.12.2012 11:47:59   
vesna1
Mojata bolna tema, mnogu se nerviram so boleduvanjeto.Ama kriv e ministerot ne doktorite.
Kazete mi kako moze pedijatar koi raboti so deca da bide ogranicen so boleduvanja. Da mi rece ja ispolniv kvotata za ovaoj mesec i nesmeam da davam. I za edno dete ima pravo samo 4 pati vo godinata da dade i toa koga go dava e najmnogu 3-4 dena.
E pa mi puka film. Samata doktorka mi vika pijte antibiotik, ako nema visoka temperatura nosi ja vo gradinka. Sto da pravam jas koga nemam babi i nema koj da ja pricuva. Znaete kolku pati sum nosela bolno dete vo gradinka so antibiotik bas zatoa sto ne dava boleduvanje doktorkata.
I ednas mi pukna film mi vika daj mi potvrda deka e zdrava mi pravat problem vo gradinka, e pa nemoze mi vika. I vikam kako za bolovanje e zdrava,a za potvrda deka e zdrava za vo gradinka e bolna. I mi diga ramenici, mi vika snajdi se nekoj neka ja cuva.
MI IDE DA OTERAM u P.M i Minister i doktori.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Педијатар
19.12.2012 14:08:37   
miana
Sto mislite za dr. Slavica Todorovska od PZU Pantelejmon?
Imate li nekakvo iskustvo so ovaa doktorka??

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Педијатар
19.12.2012 14:12:42   
Mihaela 2010
Mojata bolna tema, mnogu se nerviram so boleduvanjeto.Ama kriv e ministerot ne doktorite.
Kazete mi kako moze pedijatar koi raboti so deca da bide ogranicen so boleduvanja. Da mi rece ja ispolniv kvotata za ovaoj mesec i nesmeam da davam. I za edno dete ima pravo samo 4 pati vo godinata da dade i toa koga go dava e najmnogu 3-4 dena.
E pa mi puka film. Samata doktorka mi vika pijte antibiotik, ako nema visoka temperatura nosi ja vo gradinka. Sto da pravam jas koga nemam babi i nema koj da ja pricuva. Znaete kolku pati sum nosela bolno dete vo gradinka so antibiotik bas zatoa sto ne dava boleduvanje doktorkata.
I ednas mi pukna film mi vika daj mi potvrda deka e zdrava mi pravat problem vo gradinka, e pa nemoze mi vika. I vikam kako za bolovanje e zdrava,a za potvrda deka e zdrava za vo gradinka e bolna. I mi diga ramenici, mi vika snajdi se nekoj neka ja cuva.
MI IDE DA OTERAM u P.M i Minister i doktori.



I mene ne mi e jasno zosto ne davaat bolovanje...jas na primer nema stvarno koj da mi gi cuva deteto,i koga e i najmalku bolnicka sakala nejkela moram so nea doma da sedam...denovite od odmor mi otidoa -nemam vekje...
Taka bese pred dva meseci,mene pedijatarot ne mi napravi problem,iako krvnata slika i bese top,ama bese zatnata so tecenje na nos...7 dena bez problem dobiv
taka da fala bogu covekot so eden zbor mi pisa...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Педијатар
19.12.2012 14:30:26   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Sto mislite za dr. Slavica Todorovska od PZU Pantelejmon?
Imate li nekakvo iskustvo so ovaa doktorka??


Ajde ve molam mislenje...
Mozebi ke ja smenam doktorkata pa imam moznost kaj ovaa doktorka???
Da ne ja listam cela tema ,ve molam ako mozete ili imate iskustvo kaj ovaa doktorka da mi pisete
Se naogala kaj zeleno pazarce. I bila prebukirana

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Педијатар
20.12.2012 2:49:56   
Love27
Jas go nosam sinceto Kaj Caci vo Pantelejmon od samoto raganje ,prezadovolna sum od nea ako imas moznost kaj nea ne se misli super e i ona i cel personal tamu

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Педијатар
20.12.2012 10:56:31   
miana
Love27 a da mi kazes kako raboti?
Dava li telefon za da ja baras koga tti e itno???
Ima li guzvi ?
So plavi kartoni li raboti?
Aj te molam malce podobjasni mi ..Ti blagodaram

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Педијатар
20.12.2012 11:32:30   
dostickage
Miana od se ova znam samo deka doktorkata raboti so plavi kartoni kako maticen lekar.
Jas sakav V da go prefrlam kaj nea , onaka bez vrski i mi rcee deka e prebukirana pa mi preporaca koleska.
Inace za nea sum slusnala e naj naj dobro.Taka sto dokolku imas moznost ne mu se misli i prefrli si go deteto zasto kako sto te citam detevo se ubi od pienje antibiotici.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Педијатар
20.12.2012 11:57:28   
miana
Imam i toa epten vrska za kaj nea i da ne dava broj na telefon ,zanm dek ake mi bide dostapna sekoe vreme...Ako ima nekoj da nosi dete tamu neka mi pise za da znam...Jas moive gi nosam kaj Dr.Radmila Stojanovik i nea mnogu ja falat ama ete

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Педијатар
20.12.2012 15:21:12   
Hunny
Миана, на ќерка ми матичен лекар и е д-р Славица и имам само пофални зборови за неа. Работи со сини картони, со закажување и достапна е на телефон ако ти треба нешто, барем за мене секогаш била.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Педијатар
20.12.2012 15:22:43   
Hunny
И да, ако имаш закажано, а има гужва си влегуваш одма, чекаат тие што дошле без да закажат.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Педијатар
20.12.2012 15:40:42   
miana
A za kolku vreme ti zakazuvaat ?
Eve ako denes mi kaci T deteto, jas treba da zakazam za da odam? I za kolku vreme zakazuva?Ako denes nema termin a neli treba da se odnese?


(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Педијатар
20.12.2012 16:40:19   
Hunny
Кога е итно, прима без закажување.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Педијатар
21.12.2012 3:18:36   
Love27
Znaci doktorkata e super ,raboti so plavi kartoni,mnogu e fina i za mene sekogas bila dostapna na tel
vo sekoe vreme za bilo kakov sovet,a zakazuvanjata ne se klasicni toa ti doaga poveke kako najava ako ti e deteto bolno se javuvas i kazuvas deka ke odis nikogas vo takov slucaj ne te odbivaat.Jas sum prezadovolna

< Поракaта ја уредил Love27 -- 21.12.2012 3:19:47 >

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Педијатар
26.12.2012 10:43:35   
Malecka23
Samo sto se vrativme od kaj dok Smokovska.Sekoja cest!Za 1h pregled mi kaza tolku korisni rab soveti sto jas za 4 meseci ne sum gi znaela,tolku me smiri za jadenjeto na M ispadna deka deteto si e super i nema "krizi" deka se bsto sum pravela bilo ok.mislam deka ja izgnjaviv za toj 1h megutoa se mi kaza.pre pre prezadovolnauser posted image

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Педијатар
26.12.2012 10:50:51   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Samo sto se vrativme od kaj dok Smokovska.Sekoja cest!Za 1h pregled mi kaza tolku korisni rab soveti sto jas za 4 meseci ne sum gi znaela,tolku me smiri za jadenjeto na M ispadna deka deteto si e super i nema "krizi" deka se bsto sum pravela bilo ok.mislam deka ja izgnjaviv za toj 1h megutoa se mi kaza.pre pre prezadovolnauser posted image

Privatno si otide ili taa vi e maticna?
Si zakaza ili...? Kolku ti naplati??
Sakam da znam za slucai koga ja nema nasava doktorka da otidam kaj asalna doktorka
Ili kaj ovaa ili kaj Todorovska

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Педијатар
26.12.2012 11:20:01   
Malecka23
Nada rab samo privatno vcera se javiv i odma mi zakazaa za denes ako itno odma te prima inaku u najzina ordinacija ima 2dok sto rab so plavi kartoncinja taka mozes i kaj niv za maticen a pregledot kaj nada e 600den

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?