|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ортопед
10.10.2012 13:50:10   
belabela
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

Епа супер штом велите дека и двајцата се одлични тогаш кај кого има место таму ќе ја носам. Ќе ве молам само кој го има бројчето од ординацијата да ми го пратиuser posted image



Телефони по пп!

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 16.10.2012 10:45:15 >

(Одговор на членот temjana)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 701
   RE: Ортопед
16.10.2012 10:17:01   
sandriana RR
После цела година редовни контроли во Мајчин дом, и потреба од консултација со друг доктор за второ мислење - сакам да искажам задоволство од д-р Темелковски. Стручен и непосреден пристап, посветено внимание и комплетно образложение за поставениот проблем (условно велам проблем). user posted image за докторов user posted image

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 702
   RE: Ортопед
24.10.2012 16:39:23   
Gwendolin
Здраво мамички, мојата бебушка има 2 месеци и треба веќе да ја носам на ортопед. Може ли некоја мамичка што носела бебе во Букурешт да ми прати број за закажување во ПП? Поздрав user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 703
   RE: Ортопед
30.10.2012 19:25:18   
Gwendolin

ИЗВОРНА ПОРАКА: iguance32

mama_sk, jas ti go preporacuvam Dr. Hadji Antonovski od Orto +, doktorot e navistina super i mnogu sme zadovolni user posted image


Па ова Орто + ми е на 1 мин. од дома, iguance32 те молам кажи ми дали прават и ехо на колкчиња и колку кошта прегледот...пробав да закажам во Букурешт, ми рекоа дека нареден слободен термин е 7 февруари user posted image user posted image ...па детево ќе прооди до тогаш!

(Одговор на членот iguance32)
Непосредна врска до пораките: 704
   RE: Ортопед
1.11.2012 8:20:38   
miana
Мамички
Кој е за преглед за во ОРТО + да ви кажам дека на колектива денес има ваучер за целосен ортопедски преглед на дете за 500 денари .
Понудата трае уште 6 дена ( може да си купите ваучер ) а може да се користи од 13.11 до 13.12,12
Такада мамички искористете си попуст за преглед во ОРТО +

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 705
   RE: Ортопед
1.11.2012 11:57:53   
Gwendolin
Miana фала за информацијата, заштедив 500 ден. user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 706
   RE: Ортопед
3.11.2012 13:04:49   
iguance32
Da, Gwendolin pravat i eho na kolkcinja.

bebuskava e mnogu zahtevna,pa dodeka odgovoram jas gledam si kupivte preku kolektiva, Super
user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin


ИЗВОРНА ПОРАКА: iguance32

mama_sk, jas ti go preporacuvam Dr. Hadji Antonovski od Orto +, doktorot e navistina super i mnogu sme zadovolni user posted image


Па ова Орто + ми е на 1 мин. од дома, iguance32 те молам кажи ми дали прават и ехо на колкчиња и колку кошта прегледот...пробав да закажам во Букурешт, ми рекоа дека нареден слободен термин е 7 февруари user posted image user posted image ...па детево ќе прооди до тогаш!

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 707
   RE: Ортопед
3.11.2012 23:46:33   
17mart
A da ve prasam sto znaci toa merenje na agli....? Jas 2pati go nosev Leon na ortoped vo Majcin doma i ic ne sum zadovolna....Prviot pat koga go nosev negde na 3ipol meseci bese dobro a sega koga go nosev na 8meseci mi rekoa demek nemal nekoe jadro edno drugo a pak maticnata mi kaza deka uste e mal za toa...I sega neznam sto da pravam....dali da go nosam na privatno ili da idam pak vo Majcin dom? Samo ke go vidat na eho i gotovo 2min rabota...a tie agli nikad ne mu merele....user posted image

(Одговор на членот iguance32)
Непосредна врска до пораките: 708
   RE: Ортопед
3.11.2012 23:59:29   
miana
I moeto prvo dete nemase jadro do 1 god i odevme na redovni kontroli. Jadroto se oformuva na 6 meseci a vie ikte 8 i zatoa treba sirok povoj (fani gakicki) i da ne go pustate deteto da stoi mnogu na noze. I jas prvoto dete go nosev vo majci dom bidejki ne znaev deka postoi vidoevski. Odete privatno i ke vi objasnat se natenane a ne vo majcin dom samo od pamet vadat i neobjasnuvaat nisto. Mene Koga mi rekoa deka nema jadro se izvafiv od pamet zosto nemav poim sto znaci toa se dodeka ne se rasprasav. Pozdrav

(Одговор на членот 17mart)
Непосредна врска до пораките: 709
   RE: Ортопед
20.11.2012 9:53:06   
iguance32

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Miana фала за информацијата, заштедив 500 ден. user posted image



Gwendolin bevte li na pregled,kako si pominavte? Drugarka mi kupi isto kuponce pa ja interesira sto se vklucuva pregledot

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 710
   RE: Ортопед
22.11.2012 11:46:22   
gorda2
Едвај, едвај некако закажав во Мајчин дом пред Нова година, а во Букурешт закажуваат за март! Има ли некој искуство со д-р Џамбазова? Не знам ништо за нејзе, ќерката ја носевме кај покојниот д-р Ивановски во Букурешт, а синко ќе го носиме на прва контрола во Мајчин дом... Добра ли е докторката?
Поздрав user posted image

(Одговор на членот iguance32)
Непосредна врска до пораките: 711
   RE: Ортопед
22.11.2012 12:13:15   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: gorda2

Едвај, едвај некако закажав во Мајчин дом пред Нова година, а во Букурешт закажуваат за март! Има ли некој искуство со д-р Џамбазова? Не знам ништо за нејзе, ќерката ја носевме кај покојниот д-р Ивановски во Букурешт, а синко ќе го носиме на прва контрола во Мајчин дом... Добра ли е докторката?
Поздрав user posted image


Мој совет...иди било каде само не мајчин дом...поготов не во зима...фури од сите страни, има да се изначекш, се мешаат стари млади деца...болни здрави....

налет парите

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 712
   RE: Ортопед
26.11.2012 14:28:07   
Gwendolin


[/quote]


Gwendolin bevte li na pregled,kako si pominavte? Drugarka mi kupi isto kuponce pa ja interesira sto se vklucuva pregledot
[/quote]


Оф јас дури сега гледам, може веќе била другарка ти, ние бевме пред неколку дена, многу убаво си поминавме, докторот си е супер, многу убаво обајснува се, го прегледува бебето цело и главче и ноџиња и рачиња...многу беше трпелив со user posted image моја, зашто си се расплачи и не сакаше на ехо да ја гледаат user posted image . Инаку и на ехо гледа колкчиња се тоа. После не седнува и ни објаснува се, од капки колку и како да користиме до тоа какви вежби да правиме ако има потреба и уште многу други работи. Докторот си е супер, пристапен за разговор и нареден пат ќе ја носам бебушкава пак кај него, зашто сум задоволна од него а и в комшии ми е ординацијата.

(Одговор на членот iguance32)
Непосредна врска до пораките: 713
   RE: Ортопед
26.11.2012 20:57:59   
iguance32
Fala Gwendolin

Drugarka mi bese denes i mnogu se zadovolni,im posvetil doktorot vnimanie i ubavo im objasnil se sto gi interesira user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 714
   RE: Ортопед
2.12.2012 15:38:15   
zzaa
jas malta ja nosan vo Remedika kaj dr Ivanka i sum mnogu zadovolna od nejze.user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 715
   RE: Ортопед
2.12.2012 18:00:45   
Lady_D
Nie na ortoped odime vo Sistina kaj Dr Maja Kalicanin i sum mnogu zadovolna,
eve pred nekoja nedela ja nosevme L i pravea eho na kolkcinjata i merea agli,
ubavo objasnuva doktorkata se sto treba i ako nesto te interesira, e sega L e mnogu napredna
luge na 5 mes pocna sama da sedi posle sama pocna i da lazi uste pred 6 meseci a na 6ipol pocna da se
ispravuva na noze na 7 samostalno stoi potpirajki se na nesto, pred dva dena napolni 8 meseci mada mnogu e rano ama sama stoi i nesaka da sedi nikako place se ispravuva na noze odma posle budenje stoi na krevetceto, sko ke ispadne ke vidime, mi e trav da ne i se iskrivat nodjinjata...

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 716
   RE: Ортопед
2.12.2012 18:06:12   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lady_D

Nie na ortoped odime vo Sistina kaj Dr Maja Kalicanin i sum mnogu zadovolna,
eve pred nekoja nedela ja nosevme L i pravea eho na kolkcinjata i merea agli,
ubavo objasnuva doktorkata se sto treba i ako nesto te interesira, e sega L e mnogu napredna
luge na 5 mes pocna sama da sedi posle sama pocna i da lazi uste pred 6 meseci a na 6ipol pocna da se
ispravuva na noze na 7 samostalno stoi potpirajki se na nesto, pred dva dena napolni 8 meseci mada mnogu e rano ama sama stoi i nesaka da sedi nikako place se ispravuva na noze odma posle budenje stoi na krevetceto, sko ke ispadne ke vidime, mi e trav da ne i se iskrivat nodjinjata...

Ma kakvo iskrivuvanje....eve dokaz e mojava kerkicka na 10 tocno meseci proodi na 10,5 trcashe...mene mi velea nemoj da stoi na noze,a taa na 8meseci si stoese sama bez problem ke i se iskrivele nozete..ma ajdee

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 717
   RE: Ортопед
2.12.2012 22:01:56   
Lady_D
Pa stoznam koga site ti vikaat neka ne stoi, ne ova ne ona ne vo dubance do 9 meseci, i
nekako samo vo misla me stavaat da ne i bide nesto sto ne treba sepak e devojce neli, trebalo
pokasno da sednuvat, da lazat, da stanuvvat a jas sepak mislam deka toa e individualno, do deteto e
pa sto da i pravam koga ona samata si stanuva, sega toa i e vlezeno vo glavata ne ja teram jas so silauser posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 718
   RE: Ортопед
2.12.2012 23:28:57   
Beatris
И ќерка ми е ист пример како вашиот и како што кажа лиличка, какво искривување какви глупости, еве ја 19 месеци здрава права. Само доволно д витамин и уживајте. Зарем не ви кажал ортопедот дека супер напредува, мислам дека требало за да не те мачат вакви мисли..

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 719
   RE: Ортопед
6.12.2012 19:28:59   
Cipi Ripi
Мајки, после 2 прегледа во Мајчин Дом, кој што фала му на Бога не поминаа страшно со оглед на тоа колку лоши искуства има од таму, јас се решив да го однесам син ми кај Видоевски, имаме закажано утре. Е сега прашањето ми е ако може некоја мајка да ми објасни каде точно се наоѓа и каде се паркирате кога одите кај него?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 720
   RE: Ортопед
8.12.2012 13:57:11   
Lady_D
И ќерка ми е ист пример како вашиот и како што кажа лиличка, какво искривување какви глупости, еве ја 19 месеци здрава права. Само доволно д витамин и уживајте. Зарем не ви кажал ортопедот дека супер напредува, мислам дека требало за да не те мачат вакви мисли..


Da ni kaza deka e super i deka e dosta napredna, no ako moze da ja sednuvame poveke barem do kaj devetiot mesec da ne stoi na noze, a toa nema sansi, ti ja sednuvas taa odma se vrti i se ispravuva na noze...zatoa me stavi vo misla inaku se e super

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 721
   RE: Ортопед
10.12.2012 9:33:54   
Tanjicka
majki, ve molam broj od ordinacijkata na Dr.Temelkovski

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 722
   RE: Ортопед
10.12.2012 9:40:01   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

majki, ve molam broj od ordinacijkata na Dr.Temelkovski

Ти пратив ПП

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 723
   RE: Ортопед
10.12.2012 10:20:21   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lady_D

И ќерка ми е ист пример како вашиот и како што кажа лиличка, какво искривување какви глупости, еве ја 19 месеци здрава права. Само доволно д витамин и уживајте. Зарем не ви кажал ортопедот дека супер напредува, мислам дека требало за да не те мачат вакви мисли..


Da ni kaza deka e super i deka e dosta napredna, no ako moze da ja sednuvame poveke barem do kaj devetiot mesec da ne stoi na noze, a toa nema sansi, ti ja sednuvas taa odma se vrti i se ispravuva na noze...zatoa me stavi vo misla inaku se e super



Ја поголема глупост од ова не сум прочитала....па моето дете со држење одеше бре на таа возраст user posted image ако е се во ред со детето, терајте си како тоа бара и сака...со тие бабини деветини дека не треба да седне пред 8 или да стои пред 9 аман..поготово ако било женско..мајката...

уживај и пушти таму дете да се развува самостојно,..



_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 724
   RE: Ортопед
25.12.2012 14:14:38   
pepuska
Ај бројче и за мене од кај д-р Темелковски и ако може информација за тоа каков му еставот во однос на широкиот повој зашто јас овој повој не го обжувам многу пробав да ставам па иго извадив ...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 725
Страница:   <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?