|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Плажа
20.10.2012 18:20:18   
@Mila@
jas imam vok tava i tava za przenje gi zemav minatiot mesec nekolku pati imam gotveno samo i zadovolna sum malce maslo stavam skoro ic i vistina mng lesno se cistat bar za sega vo mashina se perat taka da generalno se vo ramkite na ocekuvanjata.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1026
   RE: РР Плажа
21.10.2012 17:40:54   
Ljubovce
Да ви раскажам нешто убаво сто слушнав вчера... ноќта го носев син ми на клиника фати некој стомачен вирус,влегуваме внатре и слушам еден дечко видно возбуден зборува нешто се наближивме и уствари жена му била трудна ја фатиле болките и по пат на кај клиника бебчето почнало да излегува user posted image сирот тој се свртел што да види главчето зиркало user posted image го повлекол за главчето излегло цело,го тапнал по грбче почнало да плаче уставри си ја породил својата жена user posted image колку беше возбуден и пресреќен,и бебушко и мајката биле супер user posted image user posted image user posted image а на татица му викаа браво докторе user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 1027
   RE: РР Плажа
21.10.2012 17:48:27   
kikicka
user posted image user posted image Лелеее колку убавоо. Ех можам да замислам колку мераклиски е тоа уф уф ми се наполни душата кога ке слушнам вакво нешто. Честиткии за нив.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 1028
   RE: РР Плажа
22.10.2012 9:10:15   
miana
Dobro utro devojki...Ajmo kafe za secij vkus za osvestuvanjee

user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1029
   RE: РР Плажа
22.10.2012 13:15:52   
Luci
Miana сега дури го видов кафето што си го ставила, веќе се оладило ама нема врска, и такво пијамuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1030
   RE: РР Плажа
22.10.2012 13:19:11   
penelopa
И јас се придружувам за кафенце.... да се расонам малку ќе заспиев додека го заспивав син миuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1031
   RE: РР Плажа
22.10.2012 13:22:24   
miana
eee sega sakam i vtora tura da stavam user posted image Aj prvo ova neka se ispie.Inaku kako ste devojki?
Kako pominavte vikendot? Kade utre za praznikot???

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1032
   RE: РР Плажа
22.10.2012 13:28:16   
Tanjat7880
Zenski,kako tie shto se grejat na parno preku skopskava ni teplifikacija kako se cuvstvuvaat nautro i navecer?!Jas propisno se smrznuvam,pa neli pocna grejna sezona pa neli plakjame ko suvo zlato da kupuvame parno?!I kaj vash e ista situacijata ladni radijatori?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1033
   RE: РР Плажа
22.10.2012 13:58:10   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Zenski,kako tie shto se grejat na parno preku skopskava ni teplifikacija kako se cuvstvuvaat nautro i navecer?!Jas propisno se smrznuvam,pa neli pocna grejna sezona pa neli plakjame ko suvo zlato da kupuvame parno?!I kaj vash e ista situacijata ladni radijatori?


Исто е секаде Тања и кај мене се мраз радијаторите навечер и наутро,имам среќа што станот ми е топол ми го грее сонце,ама наутро за на работа неможам да се облечам од што ми е ладно.Стварно не се нормални сметките набилдани, а они изјвуваат дека штедат бидејќи било топло времето,ненормални ни едниuser posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1034
   RE: РР Плажа
22.10.2012 13:59:07   
miana
Pa pustajte po nekoe grealce,zatopluvajte..Nie si imame parno na struja ama ne e tolku ladno za uste sega da go pustame pa si se greeme so panel..

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 1035
   RE: РР Плажа
22.10.2012 14:47:09   
Melanija RR
Монопол таков им е правилникот ,грејна сезона е од 15 октомври ама се додека денската е над 13 степени по ред 2-3 дена ,ова важи и за зима, греење нема user posted image а сметките исти,секоја сезона исто,сметки високи парно нема,па и лани цел месец кога беше топло сметка иста,демек затоа е толку инаку повеќе ќе сме плаќале.

Јас имам предлог нека се плаќа и по 4 илјади ама константно да има барем умерено парно кога е вакво времето.Ама кој мене ме прашува.
Ех болна тема user posted image дајте кафе сега чим излегов на плажа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1036
   RE: РР Плажа
22.10.2012 14:53:27   
blond
Ај здраво! Фала на кафенцето, ми треба. Малиот е со температура деновиве, ниту в од викенд не видов user posted image ама се надевам наредниот викенд ќе надокнадиме.
Плажава слабо ве инспирира да пишувате, м? Ајде ајде, уште малку и ќе се преселиме покрај каминот user posted image , може таму ви лежи инспирацијата.
Поздрав!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1037
   RE: РР Плажа
23.10.2012 10:33:13   
Luci
Добро утро женски, ај јас пошто сум единствена изгледа што работам денес па викам кафе да ставам user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1038
   RE: РР Плажа
23.10.2012 11:02:52   
Felly RR
Еееее, Луци, ама па ние кога ќе работиме, ти ќе одмараш.user posted image Јас си земам едно кафенце. Дајте малку и да се стоплиме на плажава, јас се смрзнав.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1039
   RE: РР Плажа
23.10.2012 13:04:26   
blond
Луци и јас сум на работа. Гив ми фајв user posted image и тоа до 19.30 Ухууууууу
Фала на кафенцето. Како бе Фели, ладно ти е? Овде сонце пече, милина. Само да не бев на работа...
Туку кој ќе прави ручек денес? Фели, а вака на огинчето да запечеш некое лепче? user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1040
   RE: РР Плажа
23.10.2012 14:34:36   
kikicka
Девојки user posted image .... ајде кога веќе ви е толку ладно, Рајче бара кума за новата тема, каде што ке се стоплиме, и така нема да ми се жалите дека ви е ладноо!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1041
   RE: РР Плажа
23.10.2012 16:34:45   
Pepelaska *
Абе какво ладно , 23 октомври 30 степени user posted image

Мене прееска кога шетавме со Мартин , ме мана во глава ке паднев а вие се жалите ладно, ненее



_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1042
   RE: РР Плажа
25.10.2012 11:30:17   
miana
Abe zeni kaj ste??Da ne vi studi??/???

user posted image

Ajde na cajce povelete ...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1043
   RE: РР Плажа
25.10.2012 11:58:55   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Девојки user posted image .... ајде кога веќе ви е толку ладно, Рајче бара кума за новата тема, каде што ке се стоплиме, и така нема да ми се жалите дека ви е ладноо!!

Чајџилница..

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1044
   RE: РР Плажа
25.10.2012 14:10:12   
kikicka
Имало такво Везикла . Ни треба нешто ново, фрешшшш фрешшш user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1045
   RE: РР Плажа
25.10.2012 14:52:28   
Pepelaska *
Добар ден, како сте арни сте?
Ајде пишувајте до понеделник ке е топло па да се селиме во друга тема.user posted image



РР Камин? РР греалка? РР нес - муабет?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1046
   RE: РР Плажа
25.10.2012 15:22:36   
miana
A laf muabet?????

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1047
   RE: РР Плажа
25.10.2012 15:32:06   
Felly RR
Мислам дека немало до сега чајџилница - мене ми се допаѓа ова. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1048
   RE: РР Плажа
25.10.2012 16:28:18   
Cipi Ripi
А РР Кафе - Муабетuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1049
   RE: РР Плажа
25.10.2012 16:47:05   
Natuska85
Чајџилница ми е грдо,ме потсеќа на тие местата кај шо се собираат стари дедовци со бели капчињаuser posted image . РР кафе-мафе а?user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 1050
Страница:   <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?