|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингеријада
13.8.2011 10:57:23   
Bogdancanka
ајде,ајде нека ти се множат...а што нудиш мила кај се слатките,пијачките?да наздравиме user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: Рингеријада
13.8.2011 10:58:34   
Felly RR
Честитки Арх_Диз, нека ти се множат!
user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: Рингеријада
13.8.2011 11:03:16   
Bogdancanka
а нешто жестоко кој ќе послужи?Арх_диз каде си ајде јас чекам частењеuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: Рингеријада
13.8.2011 11:50:37   
Pepelaska *
нека ти се множат арх_диз сто години и назад да постои РР, јас утре правам година членствоuser posted image
Анамоли ти завидувам сега раат си изнауживај се додека можеш сама user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: Рингеријада
13.8.2011 14:48:32   
arh_diz
Bidejki sliki nemozam da stavam , a i nesakam da vi ja unistam linijata.Nudam razgovori na RRuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: Рингеријада
13.8.2011 17:44:42   
Maca25
Чук, чук има некој?!?! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: Рингеријада
13.8.2011 17:46:14   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Мама26, можам да замислам како ти е после долгите пости, дрма тресе гарант...до Битола го осетивмеuser posted image user posted image user posted image

  kolku si bila osetliva znaci user posted image user posted image user posted image user posted image i kaj si ti te snemue pa pak te nema user posted image pozdrav do bitola user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: Рингеријада
13.8.2011 17:47:19   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Чук, чук има некој?!?! 
user posted image poveli vlezi maco ,kako si ti denes da te posluzam so nesto..


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: Рингеријада
13.8.2011 18:17:32   
Maca25
може едно ладно кафе за мене...или некое ладно коктелче!! жешко ми е!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: Рингеријада
13.8.2011 18:34:44   
mama26
eee maco kasnis eden saat go prskam dvorot sega aj utre user posted image  user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: Рингеријада
14.8.2011 10:34:16   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Мама26, можам да замислам како ти е после долгите пости, дрма тресе гарант...до Битола го осетивмеuser posted image user posted image user posted image

  kolku si bila osetliva znaci user posted image user posted image user posted image user posted image i kaj si ti te snemue pa pak te nema user posted image pozdrav do bitola user posted image



Тука сум јас мама26, Рингераја ми е на второ местоuser posted image Ве следам и пишувам колку ќе ми дозволат обврскитеuser posted image
Знаеш сега како е кога одиш на работаuser posted image Ноу тајм фор енитингuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: Рингеријада
14.8.2011 21:48:58   
Martins mom
Добро вечеееер дами...како сте??? Лелееее ама ми се пие кафица, ама ме мрзи да си ставамuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: Рингеријада
14.8.2011 22:11:53   
Bogdancanka
Повелеле мила еве мене не ме мрзиuser posted image а може и малку млекце во кафето?




user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: Рингеријада
15.8.2011 12:19:44   
Olivia
Dobar den dragi prijatelki,zivotot i ponatamu e ne fer so mene povtorno si podigra so moite custva,povtorno me stavi vo emocionalna kriza veke edna sedmica ne sum ni na nebo ni na zamja i se obiduvav da go sokrijam toa od site, no custvuvam slabost da go kazam ova i tuka zatoa sto od vas sekogas dobivav neizmerna i nesebicna podrska za se, poveke od vas go znaat moeto patesestvie i site padovi sto mi se slucija vo izminatava godina dena, no veke podlaboko nema kade da pagam ja izgubiv najdobrata drugarka kako prijatel koj me povredi mnogu po mnogu kratko vreme ja izgubiv i doverbata vo sopstveniot soprug, treba da se sluci cudo da se krenam od ovaa bolka , posakuvam se da bese son i sega da se razbudam vo eden normalen svet ispolnet so iskrena ljubov, izvinete za dolgiov post ne sakam da pobudam sozaluvanje naprotiv sakam da bidete del od moeto sekojdnevie , Ringeraja bese i ke bide so mene vo sekoj mig od mojot zivot vie ste stolb na koj sto mozam da se potpram....

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: Рингеријада
15.8.2011 12:25:40   
Maca25
Оливиа мила user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image многу многу гушки!! Ќе се избориш ти!!
Тежок период за тебе, но да знаеш дека на Рингераја имаш многу пријателки кои ќе ти бидат мала потпора за да го пребродиш овој период!  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: Рингеријада
15.8.2011 12:28:56   
miana
Neznam sto da ti kazam..Iskreno neznam za sto se raboti- ne sum vo tek,megutoa ja razbiaram tvojata bolka i ne bi sakala da se najdam na tvoeto mesto.Neznam sto da kazam za uteha no eve kolku sme mokni ke pomagame..Nie clenovite na ringeraja sme sekogas tuka za da si dademe podrska i da si kazeme po nekoj utesen zbor...Ne se nerviraj cuvaj si gi zdravjeto se ke se sredi

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: Рингеријада
15.8.2011 12:36:23   
AnnaMolly RR
Оливија, јас ти ја давам целата моја поддршка, како и сите ние тука на Рингераја. Не сме тука само за убаво, ако не си се најдеме и во не толку убави моменти, џабе е се. Ти само биди силна и не дозволувај ништо да те уништи. Толку имаш поминато во животов, ќе најдеш решение и за ова. user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: Рингеријада
15.8.2011 13:19:39   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Оливиа мила силно те гушкам,ја имаш сета моја подршка...што и да е мила ќе помине и ќе се среди,ти си силна личност и знам дека си способна со се да се справиш....уште еднаш те гушкамuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image со тебе сум мила...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: Рингеријада
15.8.2011 13:59:17   
arh_diz
Olivia ti si mnogu pametna , pozitivna licnost ke se spravis so se samo poleka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: Рингеријада
16.8.2011 9:37:19   
penelopa
Јухуууу има ли некојuser posted image ...јас си се вратив од одмор одморена, наспана тато си го чуваше user posted image а мама уживаше.
Има ли некој за user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: Рингеријада
16.8.2011 9:40:14   
lukas
jas sum tuka ,no begam samo da vi pratam pozdravce i tolku ...pozzz do site
penelopa super sto si se odmorila ..ajde sega jas kako sto velam
back to the real life...jas taka mu rekov na mazot mi koga ne mi se vrakase od odmor ..hehhe no site mora da im se vratime na obvrskite...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: Рингеријада
16.8.2011 10:02:37   
penelopa
Да Лукас сега назот кон обврските ама навистина добро ми дојде одморов. Убаво е кога некој барем за неколку дена ќе ги преземе обврските па не треба човек да се грижи за ништо.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: Рингеријада
16.8.2011 10:10:34   
arh_diz
Edinstvena steta kaj mene od odmorot bese sto se popraviv 2kg edvaj gi simnavuser posted image


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: Рингеријада
16.8.2011 12:48:03   
Pepelaska *
Женски бујрумте на нескафенце,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: Рингеријада
16.8.2011 15:13:50   
Natuska85
Јас уште одмарам во Гевгелија,уживанција во боја ми е, да се пофалам денес и конечно се видовме со Богданчанка и супер си поминавме.user posted image Си бевме на кафенце, се изнамуабетивме,user posted image ми беше многу паметно си спиеше, и ако беше 40 степени може во Гевгелија дури кога се разделивме приметив дека е толку жешко,тешкоuser posted image .Одам сега до user posted image да дремнам малку и јас.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?