|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.1.2011 13:49:51   
AUMAMA
Fala. se nadevam nema da kasnam so 4D, zakazana sum duri vo 25-26 nedela

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 526
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.1.2011 13:50:46   
mila mama
Немаш гајле, бива и тогаш Аумама user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот AUMAMA)
Непосредна врска до пораките: 527
   RE: Детали од УЗВ преглед
26.1.2011 17:48:51   
jana81
jas bev denes inaku sum 8ma nedela go vidov bebusot imase i srceva akcija mn sum srekna sledno vo 12 nedela na 4D eho.:))) uf koga ke pominat 4 nedeli leleee ama bavno mine vremevo

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 528
   RE: Детали од УЗВ преглед
26.1.2011 18:01:04   
penelopa
Ехе Јана81 сега така ти се чини...ама времето многу брзо минува ќе видишuser posted image ...ужувај си и гали си го стомачето- брзо ќе пораснеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 529
   RE: Детали од УЗВ преглед
31.1.2011 20:04:42   
prettygirl
Tanjickaaaaaa kaj si te nema da kazis dali te izraduva doktorot za zensko?

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 530
   RE: Детали од УЗВ преглед
1.2.2011 12:03:27   
Bubba
Јас минатата недела поминав супер, се плашев нели за отчукувањето, ама џабе била паниката (дај Боже да е така). Бебушот расти и сеи напредува нормално. Се надевам така да продолжи.
А помните колку беше долго вашето бебе на пример во 30. недела? Сакам ориентација да имам  :)

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 531
   RE: Детали од УЗВ преглед
1.2.2011 20:03:50   
omorfo89
Bubba za dolgo ne mi kazale nikogas do sega samo mi kazaa minatata nedela deka e 1 kilo i 400 gr a bev 29 nedela

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 532
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.2.2011 9:45:00   
Bubba
Исто и моето , 1400-500 во 30. недела. Ама 29 см долго. Некако малку ми се чини :) :)

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 533
   RE: Детали од УЗВ преглед
14.2.2011 11:18:49   
ma magi
zdravo jas sum vo 10 nedela od bremenosta,
me interesira dali neko od vas znae spored noviot protokol po koj trebalo da rabotat nasite ginekolozi na kolku vreme treba da se izvrsi eho pregled,na dve nedeli , mesec ili pak?????Ve molam dokolku nekoj e zapoznat so oa da pise.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 534
   RE: Детали од УЗВ преглед
14.2.2011 11:50:14   
Bubba
маги по ново, треба да има три брисеви за микробиологија, а ехото, прегледите ќе ти кажува матичниот/матичната кога да одиш. мислам дека на крајот на матичната книшка ги пишува,ама се заедно со се брисеви, треба да се 10. не се секирај, матичниот мора да те известува кога да одиш, сеа е малку построго и мроа да се придржуваат кон новиот закон.

(Одговор на членот ma magi)
Непосредна врска до пораките: 535
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.2.2011 20:13:19   
ma magi
Veke sme vo 12-tata nedela od bremenosta bev pred dva dena mi zede doktorkata brisevi cetiri neznam za sto ispituvanja, urinokultura i sega treba da otidam i za krvta uste nekoi ispituvanja.Inaku bebceto si raste i se e vo red.

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 536
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.2.2011 13:20:21   
prettygirl
nie vcera bevme na 4d i odvaj se vidovme puflickata ne sakase da ja gledame se pokrivase so racetouser posted image teski sme 400 gramauser posted image

_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот ma magi)
Непосредна врска до пораките: 537
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.2.2011 15:37:25   
heba
koja nedela si?? i jas koga bev na 4D ne gi trgna racete od lice izglea sakaat da ne  iznenadat koga kje se rodat :))

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 538
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.2.2011 16:17:57   
prettygirl
22ra nedela sum.Se iznamaci doktorot nemozese nikako da ja vidi nozet ei bea nad glava kaceni pa na stomak legna abe inaetcija ko tatko i user posted image

_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 539
   RE: Детали од УЗВ преглед
28.2.2011 22:36:36   
Tanjicka
denes bev na 4d, sega sum 22 nedela i tri dena i cuceto e mnogu slatko, se e ok, mislam ke lici na bratceto, tezi 445 grama

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 540
   RE: Детали од УЗВ преглед
28.2.2011 22:56:21   
Luci
Po slikite i klipot sto gi vidov i jas mislam deka ke lici na bratcetouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

denes bev na 4d, sega sum 22 nedela i tri dena i cuceto e mnogu slatko, se e ok, mislam ke lici na bratceto, tezi 445 grama

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 541
   RE: Детали од УЗВ преглед
3.3.2011 11:37:27   
kostta
jas sum sega 9 nedela
treba da odam na 4D vo 12 ama neznam kade da odam
vo drzavna dali ima?i vo sistina kaj kogo da odam i kolku pari e?

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 542
   RE: Детали од УЗВ преглед
3.3.2011 12:03:48   
peperutka84
ima vo drzavna samo treba da se ceka poveke
vo sistina e 3000 den i te gledaaat polovina cas i se ke ti kazat i na dvete mesta se akazuva zakazi si so vreme pozz

(Одговор на членот kostta)
Непосредна врска до пораките: 543
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.3.2011 20:32:30   
kostta
fala ke zakazam
a kaj koj dr vo sistina?ili nema veze koj dr ke bide ?
si biras ti kaj koj sakas? vo drzavna mislam adamova pravela 4d

(Одговор на членот peperutka84)
Непосредна врска до пораките: 544
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.3.2011 22:25:34   
kik@
Zdravo na site
Jas od ponedelnik sum 17 nedela a veke vo 18 treba da odam na eho.Taka mi zakaza doktorot i sakam da ve prasam od koga go pocuvstvuvavte mrdanjeto na bebceto.Jas seuste nisto ne osekam,inaku sme vo red brisovite bea negativni so krvta sme super pijan centravit prenatal i se nadevam za brzo vreme ke doznaeme sto imame vo stomaceto.Pozdrav do site.

(Одговор на членот kostta)
Непосредна врска до пораките: 545
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.3.2011 22:29:36   
Pepelaska *
Зависи од user posted image  тоа си мрда од 7 недела ама не го осекаш, кај да е сега треба да го осеќаш повеќе а од 2о натака ќе те колоца нон стоп,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 546
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.3.2011 22:30:30   
Luci
kostta ne pravi samo Adamova 4d vo drzavna, ima i drugi doktori, ona e vo cetvrtvok vo ambulanta i ako sakas striktno kaj nea zakazi si inace nema da te pregleda. Drugite denovi ne znam tocno koj doktori se ama vo sreda mislam deka bese Hadji Lega. Zadolzitelno ke ti treba upat od maticniot ginekolog i so plavo kartonce pregledot ke te cini 150 denari a vo Sistina istiot pregled e 3000 denari, pozdrav

< Поракaта ја уредил luci -- 4.3.2011 22:31:25 >

(Одговор на членот kostta)
Непосредна врска до пораките: 547
   RE: Детали од УЗВ преглед
10.3.2011 20:25:05   
kostta
luci fala za informacijata ,ke probam nekako da zakazam ako mozam, ako ne pak ke bide nekade na privatno
ti blagodaram mnogu

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 548
   RE: Детали од УЗВ преглед
23.3.2011 15:03:49   
Elce
Eve malku detali od Ultrazvucen pregled,vo 26+5 dena,BPD =6.61cm sto odgovara na 25w1d+-10d,AC=20.38cm sto odgovara na 27w1d,FL=4.78cm sto odgovara na 26w0d+-15 d.BPD(biparientalen dijametar)t.e precnik na glavata megu dve temeni koski,FL(dolzina na butna koska),AC(obem na stomak).Toa sto me zagrizuva e deka glavceto mu e za 25 nedela golemo,mnogu ostavaat prostor +- 10 dena.neznam dali postoi mesto za zagrizenost,doktorot vika deka e ok,ama sepak neli e podobro vrednostite da se sovpagaat so nedelata koga e praven pregledot?

(Одговор на членот kostta)
Непосредна врска до пораките: 549
   RE: Детали од УЗВ преглед
23.3.2011 15:18:15   
baby_bump
Мислам дека нема причина за загриженост и кај мене обемот на главата беше нешто поголем од неделата во која го правев прегледот, а докторот ми објасни дека обемот на главата не се зема како некаква референтна вредност при утврдување на гестациската старост на бебето, туку дека тоа е нормално или дека е некоја генетска предиспозиција на бебето (т.е коа го виде мм рече еве на кого е главата на бебето,user posted image )

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 550
Страница:   <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?