|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   колку често ги посетуваме нашите роднини од д...
16.9.2009 7:59:26   
Bogdancanka
денес треба да идам за Радовиш така да ми текна за темава.многу се радувам што ке се видам со сите роднини и уживам кога сум во Радовиш таму сум опкружена со сите мои мили кои за жал ги гледам само 1 месечно а понекогаш и поретко.унаку како мала таму бев по цело лето пола од децтвото ми помина таму и баш сумuser posted image user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
16.9.2009 8:07:02   
daniel
pa jas gi posetuvam koga mozam a toa e ednas mesecno     toa euser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
16.9.2009 8:08:41   
mami
ееееее по ова прашање имам да ти зборам.....имам роднини во св.николе, струмица, охрид, крива паланка и да ти кажам веќе им се имам налутено и никаде не одам...Тие во Паланка ги гледам еднаш годишно па и поретко, струмица исто, охрид- дедо ми е стар за да патува па кога сум во охрид задолжително одам да го посетам а во св.николе каде што израснав веќе не одам од причина што- јас додека бев девојка и после и бремена и со дете од 3 месеци можев да одам да ги видам, да одам на нивни слави, крштевки и што ти ја знам а нив никаде ги нема...братучетми не ми дојде на свадба бидејки малечката имаше 3 месеци и немало каде да ја остават.Лука го видоа кјога им го однесов таму за крштеевката на внука ми, а на повојница дојдоа пред 2 недели и тоа дека требаше да преспијат кај мене инаку немаше ни да дојдат...ЈАс си ги сакам и се, но, ако тие мене не ме почитуваат нема ни јас нив. кога јас можам со мало дете да шетам, можат и тие...
се распишував ама ме погоди темава

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
16.9.2009 8:21:39   
Bogdancanka
и јас имам насекаде роднини Куманово,Скопје,Охрид и така али тие роднини никогаш ги нема ниту знаат каде сум мажена а овие во Радовиш се друго имам слава доаѓаат се слушаме и мислам дека повеке ме ценат кога можат доаѓаат и така на поминување знаат да застанат кај мене на кафе што ми е чес зашто идат кај мама па и кај мене со нив некако сум приврзана тие ми се роднини од на мајка ми страна и ги обожавам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 15:19:02   
baby mama
Ја имам роднини речиси низ цела Западна Македонија user posted image , и најчесто се гледаме за празници или ако отидеме со моите.  Почнуваме од Тетово, таму имам мноогу роднини, браќа, сестри на татко ми,први братучеди на мајка ми и др. па потоа Кичево, Охрид.Во Прилеп имам кумови и некои роднини но не сум била таму. И имам во Мк Брод. Таму одам највеќе, а во близина на градчето, во едно село живеат баба и дедо и др.роднини.Таму си имаме викендичка мислам моите user posted image и многу ние убаво кога ќе си отидеме, а особено за големите празници.Многу често си го посетуваме Вевчани, таму си имаме многу драги пријатели. 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 15:22:48   
Mamicka3
И јас имам роднини насекаде распрскани,но најчесто одам во Неготино кај мајка ми па потоа Прилеп и Крушево кај сестра ми и др. роднини 

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 15:34:25   
Весна
Јас немам роднини низ Македонија. Сите ми се во Скопје и Куманово. И живи срамови сум. Дома, во Куманово немам отидено уште кога бев бремена, таму некаде кога бев 6-ти месец им бев последен пат. А за кај роднините да не зборам. Туку во СК имам три семејства од прво и второ колено и им немам отидено на гости со гоооооднини, а ни во блиска иднина тоа нема да се случи. user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 15:35:42   
arh_diz
Koga bev vo Makedonija mnogu retko gi posetuvav rodninitevo drugite gradovi tie mi se nekako podalecni i nikogas ne odev so moite. Dodeka moite redovno gi posetuvaa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 15:54:52   
vezilka RR
оф, јас родниниве во Скопје не сум ги видела асално, а за тие од другите градови ич да не праиме муабет..не дека не сакам да ги видам, ама па и тие толку дошле да ме видат..Дали такво време дојде или ние луѓето се одалечивме, не знам, ама знам дека немам време да се замарам со некој што не се интересира за мене....

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 18:03:47   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

оф, јас родниниве во Скопје не сум ги видела асално, а за тие од другите градови ич да не праиме муабет..не дека не сакам да ги видам, ама па и тие толку дошле да ме видат..Дали такво време дојде или ние луѓето се одалечивме, не знам, ама знам дека немам време да се замарам со некој што не се интересира за мене....


Потпис...единствено одам за Штип кај баба ми и вујко ми и вујна ми, а и тоа ми се фака ретко...на др мест јок.Некои не дошле на големи моменти, не се ни јавиле да честитаат, па јас да им правам чест.


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 18:06:37   
April
Ние немаме роднини во други градови, сите ни се во Скопје user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 18:41:31   
Katuska
Mami lele i jas celo detstvo go pominav vo sv.nikole, go obozavam tamu porasnav, no od koga se fativ so decko mi ,odam tamu ednas vo dve godini i bas mi  e krivo poradi toa , no toa e.sega bev za todorica no veke ne e toa kako koga bevme mali..mozebi imame zaednicki prijateli tamu??

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
10.3.2010 23:47:43   
Bitolcanka
Освен во мојот град-Битола, имам роднини во Охрид, Струга и Скопје. Во Охрид и Струга повеќе одам, секое лето, барем еднаш годишно. Во Скопје поретко, а и тие исто. Не се знаеме баш со роднините поради тоа, за срамота user posted image И во Битола не се гледаме често со роднините, освен по некој повод ... Дали такво дојде времето (брзо темпо на живот, беспарица, проблеми, комуникација преку нет ...) или до луѓето е user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
11.3.2010 9:11:49   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

Ние немаме роднини во други градови, сите ни се во Скопје user posted image

istouser posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
11.3.2010 12:48:40   
Палешка РР
Имам само една тетка во Скопје која не сакам да ја видам, па...user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
11.3.2010 13:27:29   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

ИЗВОРНА ПОРАКА: April

Ние немаме роднини во други градови, сите ни се во Скопје user posted image

istouser posted image




И мм нема роднини надвор од Ск, Затоа пак му е интересно кога ги посатуваме моите роднини. Секогаш се потсетува на тоа додека бил дете за време на летниот распуст, сите негви другари оделе кај баба и дедо во село или кај некои други роднини,во друг град а тој во Чаир со дедо му и другите пензионери во паркот играле шахuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
13.3.2010 18:57:33   
jassmina
jas sum od prilep a sum mazena vo strumica,taka da ne sum bila 3 meseci,samo moite idat da me vidat,mi se odi,no se plasam od patot bideki malata ima samo 6,5 nedeli.....user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
5.4.2010 18:22:17   
omorfo89
jas imam rodnini vo tetovo , vinica , kocani inaku gi posetuvam 1 vo godinata..i vo skopje imam mnogu rodnini , pa tie ne sum gi posetila nekolku godini pa kamo li vo drugite gradovi, a tek duri od letoto koga ke zaminam vo stranstvo , togas beter ke bide , toa e.. user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
15.9.2010 9:38:03   
mama26
retko za zal.se slusame no ne se gledame.ama planiram do n.godina da posetam moja draga bratucetka.user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
15.9.2010 17:15:15   
ananikol
 
Za zal ne mozam da go upotrebam zborot cesto ami redko,epten redko se gledame i za toa mora da ima nekoj povod.
So e bitno do sega,svadba,krstevka,veridba,kaj sme bile kaneti ne sme propustile.A gosti  (vo drugi gradovi)za camce muabet,retko koj mozi da si priusti-obvrski...

< Поракaта ја уредил ananikol -- 15.9.2010 17:16:35 >

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
22.2.2011 13:58:47   
stojanoskad
imam rodnini, ili seta roda od na majka mi stranata e vo Negotino i zal od koga se omaziv najmnogu zaradi obvrsjkite se poretko se posetuvame.Ostana uste kontaktot po telefon.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
24.9.2012 22:50:09   
Bogdancanka
kako sto doslo vremevo,nikako nikade da se stigne epten mi e tesko sto se poretko se gledam so mojte najbliski rodnini koj ziveat vo drugi gradovi...sekoj den se nekade brzame,obvrski eden kup i nikako slobodno vreme za setanje po rodnini....sreka sto po tel se slusame i od slavi na slavi se gledame...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
5.1.2013 0:15:23   
Ikana
За жал и јас многу ретко се гледам со роднините, кои повеќето се од други градови и други држави. Навистина би сакала да се видам со сите, сме се заборавиле како изгледаме, но викаат ете, животот излегува во пресрет и работите и средбите се одложуваат. Кога бев помала, мојот чичко од странство организираше семејна средба на сите роднини, буквално до 4-то колено, јас не памтам малечка сум била, но ми прераскажуваат моите се собрале многу луѓеuser posted image . И голема фамилија сме, нормално е, сепак треба планирање за ваков подвиг, но сметам дека прекрасна е идејата. Обично кога се гледам со поширокиот круг на фамилија, тоа е на свадба нечија, но сепак не се таму сите, сите.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
24.10.2013 16:26:51   
mommy_angels RR
по ретко и да сакам ,не можам,пример за тоа е дека братучетка ми се породи пред некој ден, а јас ни не знаев дека е бремена

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: колку често ги посетуваме нашите роднини ...
30.11.2014 18:23:21   
scared RR
Многу ретко, со обврски некако се нема време user posted image а баш би сакала тоа да биде почесто ама ете. user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?