|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 18:13:12   
Melanija RR
Бидејќи се знае дека повеќето чlенови Рингераја сме зборливки може да си ги продолжите секојдневните муабети и кафиња, случки и настани во една топла ДрндрнРајка user posted image

Од мене имате чајче за да ни продолжи муабетот
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 18:47:45   
Палешка РР
хихи, што убаво име. Ајде честито нова дрндарница user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 19:56:18   
Maca25
поздрав од мене во новава дрндрнРајска тема!!! Еве ни и лого

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 20:05:26   
Ikana
Kaj go najde ma Macouser posted image user posted image user posted image

Neka ni e airlija na novava tema, kaj e Miana po edno kafe da casti?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 21:09:27   
Cipi Ripi
Супер лого! Добро вечер од мене во новата тема. Дрн дрн јарињаuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 21:19:10   
Hunny
Со среќа нова тема:) Миана е на заслужен годишен одмор, откако фирмата ни ја прати во стечај:) Или можеби и за стечаен управник ќе ја бираме:)

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 21:20:48   
Ring
А ја нема веќе РР Канцеларија или јас сум нешто збунка ?

Е збунка сум user posted image user posted image ....сега видов дека сме во стечај !!!

< Поракaта ја уредил Ring -- 5.1.2013 21:22:46 >


_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 22:05:20   
elenak
Е супер катче е ова, во канцеларијата муабетот слабо одеше. Ајде овде ќе си дрндаме на раат, нема шефица да не кара user posted image
Како поминавте со коледари? Кај мене никој не дојде user posted image Ми останаа бонбоните и чоколатцата.
Инаку кај нас традиционално секоја година се организира Коледарски хепенинг, со многу музика, голем оган, огномет, скара, ама јас традиционално секоја година не одам user posted image Стално е ладно а денес баш беше супер времето ама гости расправавме и пак ништо од хепенингот.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 22:09:50   
kikicka
Јас мојот коледар си го испратив на огинот,да ја пее дедо сече буриња .......другиот дел од песната го знаете.Инаку многу сакам од кубасите на огинот што ги прават.user posted image
user posted image
Инаку Еленак ,абе коледарчињата не се утре??? Јас ништо не спремив, свеки ке ги пречека доле,и искрено по ми се исплаќа да му дадам на децата по 10 денари отколку да купувам и месам свашта. Вака барем ќе се израдуваат на пари отколку на мандариниuser posted image



< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 5.1.2013 22:11:55 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 22:33:31   
Beatris
Ај аирлија дрн-дрн темава, белким сервер ерор и тука нема да умеша прсти user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 22:33:41   
Ring
Е го сакам и Коледе, ама претераа бре ...и со певаљки на бина, со огномети повеќе од НГ , со желби и честитки на микрофон цело маало да чуе
А коледарчиња слабо....ама утре осеќам уште рано ќе почнат да висат на ѕвонче !

< Поракaта ја уредил Ring -- 5.1.2013 22:34:24 >


_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 22:39:53   
elenak
Кај нас најмногу се пее вечерва, т.е откако ќе се стемни, од кај 17 ч почнуваат. А утре ептен ретко,така некои помали дечиња што не шетаат ноќе. Јас стално спремам бонбони,чоколатца, кикирики со лушпа така измешано и ги чекам ама некако не им сме успат па не доаѓаат user posted image А додека бев кај мајка ми бидејќи во зграда живеев, таму не даваат да седнеш, врвулица е од дечиња.
Туку направивте ли план за бадниковата трпеза? Што вкусно ќе јадете утреuser posted image
Мене мајка ми ми ја направила баклавата (сарлијата user posted image ) само си ја зедовме тепсијата и утре денот му го препуштам на мм, тој е по месењето така што од мене ништо, јас само ќе ја поставам масатаuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 23:19:08   
miana
Eve me mene..Koj me barase ?user posted image
Ne mi se veruva deka mi ja zatvorivte kancelarijata!!! Ct ct ct ....Epten ve nalutiv izgleda user posted image \Inaku do sega imav nekoi gosti i mi se place da vi kazam pravo...
Mi dojdoa so dete sto kasla ( ama se korne ) i ne znae da stava raka na usta. I toa pocnalo da kasla od vcera,pie antibiotici i sirup za iskasluvanje..I zamislete mi doagaat kaj dete od 1 godinka be? Pa ima li smisla? I uste i kasla na kerkami u faca..Moive i onaka celi zatnati ama barem ne kaslaa ( bar do denes ) i uste ovaa mi trebase da im bufta u faca..Znaci bliski mi se ama od takt me izvadija mi se idese da gi izbrkam zimi se!! A mm pa me donervira,tie ke recat da si odat a toj - sedi uste ova da ti pokazam ,uste ona - mene mi vrie da mozam da stanam da mu ja mavnam edna... Si otidoa i lom go napraviv..P a i na kerkami i vikam - dobro neli znaes da se trgnes koga gledas deka ti kasla u faca? Sto si i se zalepila.....Znaci eptren sum nervoznauser posted image user posted image user posted image Mi izlegoa od dusa lugevo... Momentalno GI MRAZAM!!!!!
Ufff ama sum napnata..Izvinete ama nemav kaj da si se olesnam..

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
5.1.2013 23:28:07   
Beatris
Ајде Мианке биднало, не се нервирај, немаат осет луѓето, тоа е тоа. Инаку што се секираш и тука ќе те праиме шефка, најдрндрнрајка, немај гајле.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 0:33:03   
Pepelaska *
МАртинс мам те гледам на темава кај си бре женооо,
еленак ти од Гевгелија си бе???
миана не се нервозирај бе, пиша неко погоре, стечаен управник ке ни бидиш, а ние среќни стечајциuser posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 6.1.2013 0:35:23 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 9:15:41   
AnnaMolly RR
Добро утро ДрндрнРајки! Ајде со арно со убо да ни тргне муабетов.
Како сте ми денес? Јас на работа, нели user posted image ама денес се надеваме порано ќе завршиме, освен ако не му текне на некој чичко политичар во 15:00 прес да свика.
Ставајте по едно топло кафенце да се напиеме.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 9:19:11   
Pepelaska *
user posted image
user posted image

Еве Анамоли повели, јас само што си го испив кафето, а повелете и коледе user posted image .Тука ветер корне шиба па и нема дечиња.Моето коледарче уште спие , покасно ќе одиме кај баби и дедовци

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 9:45:50   
AnnaMolly RR
Оф, оф, што убаво кафенце! Па и парички си ќарив, а?
Филип свекрва ми ќе го носи на коледе, ама кај нас во населба има само 4 православни куќи :) Јас лани кај моите го носев, ама денес сум на работа и ќе ги поминат само тие четири куќи кај нас.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 9:52:37   
Ikana
Добро утро девојки како сте?

Тука кај нас сонце мава, милина, само за шетање е времево! Утринава ни дојдоа коледари, но додека да се снајдеме што да им дадеме, си отидоа...на брзање биле изгледаuser posted image Не бевме воопшто спремни за коледари тука на планинаuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 6.1.2013 9:53:02 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 10:05:07   
mami2
Ај добро утро!
Ана Моли и јас ако ти е за утеха сум на работа и тоа до вечер до 8 саат.
Моите коледари ќе одат со тато.
Се тешам барем кога ќе стасам дома право на лепче кршење, мм ќе има доспремено за вечера.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 10:13:06   
AnnaMolly RR
Ау, мами2, па ти ептен ќе заглавиш! Ние се надеваме до 15:00 да заминеме, откако ќе заврши пресот за отворањето на Аква паркот. Сега на работа ќе си кршиме лепче со паричка :)))

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 10:45:42   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

МАртинс мам те гледам на темава кај си бре женооо,
еленак ти од Гевгелија си бе???
миана не се нервозирај бе, пиша неко погоре, стечаен управник ке ни бидиш, а ние среќни стечајциuser posted image

Da be od Gevgelija sum,od najtoploto krajce.user posted image Ama denes ic ne ni e toplo,veter kolku sakasuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 15:10:23   
Simona_k
Aj срќен празник!!!За многу години нека ни е,ви посакувам здравје и среќа.
Мене денов ми почна работно,кршевме лебче со паричка на работа со колешките па да се пофалам дека после 10 години ми се падна на мене user posted image ептен се издраував!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 15:33:07   
Natuska85
Коледе ледее..... Стремате трпезата бе жени?Јас само гравче си направив друго се готово си купив,чекам бар да се стемни па ќе наместам да кркаме,ручек/вечера ќе ни бидеuser posted image . Еве и тука ќе ја наместам масава па додека да се собереме за кршење паричка таман вечера ќе не фатиuser posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
6.1.2013 18:47:09   
meU87
Најпрво пријатна и мирна Бадникова вечер на сите рингерајки user posted image
Гледам се збори за коледарите, ние синоќа пречекавме многу, а и денес имаше, што искрено ме изненади, зошто долги години едвај 2-3дечиња поминуваа. Се радувам што се врати стариот добар обичај.
Ние си ја завршивме Бадниковата вечера, паричката ни се падна во “најголемиот член“ , не е наместено жими се user posted image .
Поздрав за кумот на темава, закон е името user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?