|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пиво фест во Прилеп
15.7.2009 8:59:18   
Палешка РР
И оваа година четири денови Прилеп ќе живее со ладното пиво и вкусната скара. Оваа недела, на 16-ти, започнува седмиот по ред, веќе култен, Пиво Фест.

Според направените проценки, минатата година се потрошија 70 тони пиво и 30 тони скара. Годинава се очекува дуплирање на бројките.„Оваа година очекуваме да бидат потрошени преку 60 тони скара и 140 тони пиво, исто така според најавите кои ги имаме, очекуваме над 200.000 посетители за овие четири дена“, изјави Марјан Ристески, градоначалник на Прилеп.Ќе има 22 штандови распределени на простор од 2.900 метри квадратни. Ќе учествуваат пет пивари и овластени дистрибутери со 13 видови на пиво, а покрај нашите естрадни уметници ќе гостуваат и Луис, Електрични оргазам, Серчук оркестар и Северина.„Поголем дел од просторот е резервиран за самите пивари и овластени дистрибутери на пиво, а во другиот дел од штандовите ќе бидат застапени наши реномирани ресторани и угостители“, вели Винета Иваноска, сектор за Лер - општина Прилеп.„Најспектакуларен е секако настапот на Северина кој сите го очекуваме со неизвесност, бидејќи до сега Северина нема одржано концерт на отворено во Македонија“, рече Снежана Ристеска, советник за култура.Покрај забавата, ќе има организирано и натпревари во најбрзо јадење скара и пиење пиво.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2009 8:59:54   
Палешка РР
Пиво фест е манифестација која се одржува во летниот период во градот Прилеп во организација на општината Прилеп и стопанските субјекти од Прилепско.
Фестивалот е од отворен тип, се одржува во центарот на Прилеп.
Учество земаат познати производители на пиво и локални угостители.
Посетители доаѓаат од сите краишта на Република Македонија и соседните земји.
Фестивалот е познат по добрата забава, добрата скара и ладното пиво и секако масовната посетеност.
Фестивалот има стекнато традиција, и на туристичката карта на Прилеп
има едно од најважните места. Се одржува во лето, во 2009-та од 16-ти
до 19-ти Јули.

2007 година


Во пивофестовската журка учествувале над 350.000 посетители од
земјава и странство кои испиле околу 250 тони пиво и изеле околу 60
тони скара. На двете бини во центарот на градот настапиле 30-ина
музички имиња и од забавната и од народната естрада. На 15-те штанда на
шесте пиварници и десетте скараџии немало слободно место.
Имало организирани посети од Грција и од Бугарија, а имало туристи и од Кина.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2009 9:00:46   
Палешка РР
Ве поканувам сите на вкусна скара и ладно пиво во Прилеп. user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2009 9:16:30   
Julie1
Палешка супер, фала на поканата, навистина примамливо! Те молам имаш информација кога ќе биде Северина, не дека јас нешто ја обожавам, но машкиот пол ќе биде заинтересиран user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2009 9:34:03   
Палешка РР
Ќе се распрашам Јуле за точниот датум и време. Во право си, освен пиво, скара, па и Севе, примамливо 100% user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2009 9:44:39   
mami
да знаеш дека ке му предложам на мм да појдеме, добро би ни дошло малку патување надвор од скопје..ако идеме ти пријавувам обавезно

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пиво фест во Прилеп
16.7.2009 1:04:20   
biljanaM
многу сакав да присуствувам на овој настан ама ете околностите не ми дозволуваат.....user posted image
а имав многу покани плус цимерката ми беше од ПП


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пиво фест во Прилеп
16.7.2009 17:26:42   
mis.
Палешка ние одиме на одмор во недела па ќе понинеме низ прилеп па ме интересира кои се дневните шеми на пиво фестот.Никогаш не сум била и ме интересира кое време започнува во недела?Поздрав

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пиво фест во Прилеп
17.7.2009 9:32:42   
Палешка РР
mis, нема дневна ниту ноќна смена, штандовите работат нон-стоп. Можи да има прекин во печењето скара од 06-08 наутро, но верувам дека вие ќе стигнете подоцна. Пиво фестот се одржува на булеварот, кој е затворен за сообраќај, па нема да го промашите. Ако имаш време јави ми, на одење или на враќање, па да направиме едно кафе-дружење во Прилепuser posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image .



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пиво фест во Прилеп
17.7.2009 9:34:21   
Палешка РР
За сите заинтересирани user posted image

Северина настапува во сабота од 21 часот до даље user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пиво фест во Прилеп
17.7.2009 18:31:46   
mis.
Палешка па супер ми одговара оваа работно времеuser posted image Се надевам дека ќе скршнеме од пат и ќе го посетиме пиво фест.Ако можам ако имаме доволно време ќе се чуеме.Поздрав.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пиво фест во Прилеп
10.7.2010 0:33:06   
Bitolcanka
Палешке кога е Пиво-фестот оваа година, овој месец - на која дата? Имам информации дека е на 17-ти. 17-ти и 18-ти не ќе можам да дојдам, за другите дена ќе видиме. Лани не бев, ме викаше другарка ми, за оваа година се надевам ќе можам да дојдам малку, да ја почувствувам атмосферата user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пиво фест во Прилеп
10.7.2010 1:16:07   
Палешка РР
КЛИК ТУКА за инфо

Ве чекам сите во Прилеп, се разбира, посебно Битолчани, најблиску се, но и сите други!
Ајде, добра можност да се запознаеме и напиеме user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пиво фест во Прилеп
10.7.2010 13:30:12   
Martins mom
Лани бевме...и оваа година ми се иди, ама со user posted image малку неизводливо ми еuser posted image
Палешка, да ги оставиме Миа и Мартин на татковците, а ние да пиеме пиво и да јадиме скара...ок ли е??user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пиво фест во Прилеп
10.7.2010 13:47:02   
Snowhite RR
Свекрва ми е воспитувачка, да и ги оставиме сите нејзе и ние да одиме на пиво, што велите а? user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пиво фест во Прилеп
10.7.2010 14:39:01   
Bitolcanka
Ако доаѓаме со дечко ми ќе ве известам. Најверојатно четврток или петок - 15-16-ти (17 и 18 се свадбата и крштевката), но дневна шема (ќе има штандови и пред 19ч. нели?), најдоцна до 20ч., навечер не можеме. Можеме со 1 кола да идиме, ако се заинтересирани и Тереза со нејзиниот сакан user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 10.7.2010 14:41:55 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пиво фест во Прилеп
10.7.2010 15:11:23   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Свекрва ми е воспитувачка, да и ги оставиме сите нејзе и ние да одиме на пиво, што велите а? user posted image user posted image


Ееее...тогаш лесно правиме...сите ќе и ги тупнеме на твоја свекиuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пиво фест во Прилеп
10.7.2010 15:24:16   
danced

Пиво Фест во Прилеп годинава ќе се одржува четири дена:
од четврток 15 јули до недела 18 јули. Организаторите ќе понудат пиво, скара, музика на различни сцени и забава. Цеца Ражњатовиќ ќе биде ѕвездата на вечерта. Сите се добредојдени:)

За сите заинтересирани Цеца ќе настапи во недела, на 18 јули, на затворањето од фетивалот!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2010 10:18:26   
Bitolcanka
Да ве информирам само дека денес ќе идам во Пп со дечко ми, околу 17 часот. Планирам да си купам фустан од таму, па ќе прошетаме. Кој има време од 18-19:30 некаде ќе го дружиме, т.е. да не дружи user posted image Пишете ми во пп броеви, ќе ве побарам.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот danced)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2010 12:19:24   
majka 79
pocna guzvata vo Prilep.
glavnite ulici se zabraneti, pa zatoa sporednite se prebukirani so koli,edvaj da se razminis.
bitolcanka,parkirajte podaleku od centarot.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2010 15:57:21   
Bitolcanka
Фала за информацијата Мајка79. Ќе паркираме некаде подалеку. Еднаш и во пазарен ден - сабота, исто имаше гужви, одвај најдовме место. Ти пратив пп. Ако си слободна да пиеме кафе некаде. Поздравче user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2010 22:46:02   
Bitolcanka
user posted image

Еве сме со Палешка и срцката-Миа на пиво-фестот пред штандовите user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 15.7.2010 22:47:24 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2010 22:50:51   
tereza
аајјјј што сте убавиииuser posted image сакам и јас на пиво фестотuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2010 22:52:15   
Martins mom
Ај што сте ми убави сите три, ама ќе ми извините најмалата е најубавааааuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Пиво фест во Прилеп
15.7.2010 22:54:29   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

аајјјј што сте убавиииuser posted image сакам и јас на пиво фестотuser posted image


Е другарке, те викавме, не дојде - кој ти е крив user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?