|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мојот град...
29.8.2009 23:28:39   
Еца
Со оглед на тоа дека не има од секаде од Македонија, но и надвор од неа, ајде сите да си напишеме по нешто за нашиот роден град, но и за градот во кој моментално живееме. Било што... Нека биде некое место кое ќе го носите засекогаш во срцето, некој културен споменик, парк, нешто по што е карактеристичен и препознатлив...

Јас ќе почнам за моето Кратово. Препознатлив е по Радин мост и легендата поврзана со тој мост, многуте мостови и кули,а мое омилено место е Крши бавча, каде има два бора кои се стари околу 5 века. Ако патот ве нанесе натаму, не го одминувајте, посетете го, зошто нависитна е убаво, мало градче, кое вреди да се види.user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 29.8.2009 23:36:12 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мојот град...
29.8.2009 23:41:33   
Еца
user posted image А не кажав ништо за мојот сегашен град Скопје. Калето зазема посебно место во мојот живот, во моето срце... Старата чаршија греота што не заживеа, а најмногу ја сакам детската учица во Н. Лисиче каде слободно може да си трчкаат децата(добро одвреме навреме ќе прелета некој мотор, ама ќе си добие и ќотекuser posted image ), а од двете страни има дрворед.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мојот град...
30.8.2009 10:00:51   
acka
jas sum od probistip i gradceto e zakon mozebi nekoj go posetil od vas.probistip e poznat po rudnikot Zletovo i po Lesnovskiot Manastir mozam da kazam deka e mnogu ubavo ako nekoj do sega ne otisol da go vidi manastariot neka odi nema da zgresi mnogu e ubavo.a mojot segasen grad e Veles i mozam da kazam deka e mnogu ubavo poznat e po gemidziite i da ne zaboravam najveke e poznat po Koco Racin jas tolku znam a nekoja ako ima od veles neka me nadopolni slobodno i neka me popravi ako zgresiv nekade. user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мојот град...
30.8.2009 13:43:22   
Весна
Јас сум родум од Куманово, но веќе 10 години се немам приберено таму, барем не подолго од два дена. На времето Куманово беше баш супер град, и театар и кино и фестивали и разноразни журки, пробрано друштво и немаше прибирање дома пред 4 часот наутро. Арно ама сега некако ми се чини дека нема ништо од тоа, замрен ми е културно-уметничкиот живот, барем на поминување така ми изгледа, а и по кажувањата на моите блиски. Како и да е, Куманово е навистина прекрасен град, а јас секогаш ќе си бидам горда кумановка user posted image
Инаку, и јас сум во Н. Лисиче цееееели шест месеци и веднаш за Јана си ја таксирав детската улица, а и новото детско игралиште со фонтаничката user posted image . Ново Лисиче ми е најубавата, најсемејната населба во Скопје. Тивка, чиста, средена и со супер соседи user posted image .  Едвај чекам да си ја родам Јана и после да си играме и шетаме низ населбата, мммм мераци.
П.С.: ми иде да им ги избушам гумите на невоспитанковците со моторите, агрррррррррр, ме лутат мноооогу user posted image
П.П.С.: кој си нема станче, нека си купи тука! user posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мојот град...
2.9.2009 10:58:35   
Еца
Весна па ние може и сме се сретнале некогаш, но ете не се знаеме.Јас си киснам на детска и на новото игралиште сега со Мартина, јас сум во зградата на Мега, ех ќе треба едно дружење да организираме на новото игралиштеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мојот град...
4.9.2009 9:58:29   
mami
Цел живот сум во Скопје, иако за викенди редовно надвор од него(до пред да се роди Лука)...Ја сакам повеќе околината на Скопје- Водно, Матка, Треска..Го сакам Калето и камениот мост- ама оној што беше пред да го реновираат и упропастат, а она што најмногу сакав додека бев средно па и после тоа беше да одам пеш од Соборната Црква, по Партизанска и прекраснитот дрворед, се до карпош2..незнам зошто ама тој пат ми е некако посебно убав..ем на улица, ем некако одвоен со дрвјата, можев со часови да пешачам така

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мојот град...
17.9.2009 2:07:19   
Еца
ех мојот град... каде е тоа време...еве видете го мојот град сите кои не сте имале прилика да го посетите, а чека слики и приказни и за вашите градовиuser posted image


http://mitkopengukliski.mt.net.mk/nasekratovo/galerija/kratovo/index.htm


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:07:18   
mis.
Еве да го погледнете и мојот роден град Гевгелија
www.gvg.com.mk

www.gevgelija.gov.mk/
www.gevgelija.cjb.net/
/www.gevgelija.biz/galerija/index.php
http://images.google.com/images?q=gevgelija&oe=utf-8&rls=org.mozilla:mk:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=de2xSvDoGMSN_AbUurG_DQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1
http://www.facebook.com/Gevgelija?_fb_noscript=1
И како ви се допаѓа мојот град?


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:12:52   
mami
не сум била одамна таму..но и порано кога одев ми се допаѓаше многу..убаво, средено гратчеuser posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:18:04   
mother 29
kOCANI VAZI ZA EDEN OD NAJCISTITE GRADOVI VO MK.
user posted image


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:22:26   
profesorica
Во кочани сум била ама во Гевгелија не а баш би сакала, неодамна на мм му понудија работа во Гевгелија со куќа за живеење со се ама не прифативме.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:31:42   
mis.
Па Гевгелија е премногу убаво место за живеење последниве години бидејќи се отворија работни места со овие хотеливе/касина.Многу луѓе се вработија и имаат одлиќни примања.Градот живна,се изнакупија коли се тргна на нагорна линија.
Професорица доколку одбил работа од хотелите многу згрешил мажот ти бидејќи зимаат мноооогу пари.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:43:47   
mami
мис комплетно си во право..а за Кочани немам зборови..многу убав град, имам братучетка таму и неколку пати сум била..преубаво е

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:45:10   
profesorica
Не!
за фирма се работи и не е којзнае колку разлика со сегашната плата.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:45:12   
mother 29
aha znaci ima sansi da se vidime:))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мојот град...
17.9.2009 10:55:20   
katence
jas nemam nekoi rodnini nadvor od skopje i ima nekoi mesta kade sto ne sum bila nikogas kako na primer eve gledam kocani,kratovo isto i bitola mnogu sakam da ja posetam i prilep.mozebi so mm treba da napravime edna turneja niz mk.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мојот град...
17.9.2009 11:19:18   
niki
Mnogu mi e nostalgicna temava. Skopje e mojot grad i najmnogu mi nedostiga Gradski park, prosetki po kejot na Vardar, vozenje so velosiped do Sredno Vodno i pogledot od tamu na celiot grad, posebno navecer. Mi nedostiga i dnevo sabotno kafenisuvanje i razdvizenosta vo GTC i okolu. Mnogu nesta mi nedostigaat, edvaj cekam da si go posetam pak. Mi nedostiga Skopje vo prolet koga site ko od zimski son se budat i izleguvaat nadvor, taa atmosfera na ozivuvanje na gradot, lele toa go nemam doziveano tri godini.....

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мојот град...
17.9.2009 12:33:22   
nadica
јас сум од кавадарци еве тука можете да се информирате што се случува во мојот роден град

http://www.kavadar4e.com/

а сега живеам во неготино град кој ми е посебно драг ама немам најдено веб стр кога ќе најдам ќе ви пишам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мојот град...
17.9.2009 17:30:18   
karla
Jas sum od Veles. Si go sakam mojot grad, tolku mnogu prepoznatliv po poetite Kocho Racin, Kole Nedelkovski, Tinka Kolarova (pravata zena akterka), J.H.K. Dzinot i mnogu mnogu drugi poznati makedonski dejci. Shteta sto retki se tie Veleshani sto si go cenat potekloto barem po ovie lichnosti. Edinstveno nesto sto me voznemiruva e malogragjanshtinata koja veruvam ja ima vo sekoj pomal grad. Ako imate moznost povelete vo mojot grad, ke mi bide cest da bidete moi gosti.user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мојот град...
17.9.2009 17:33:00   
srekna mama
и јас сум од Велес и го делам истото мислење со Карла

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мојот град...
17.9.2009 18:24:45   
daniel
DELCEVO E NEZAMENLIVO'malo mirno

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мојот град...
17.9.2009 20:30:44   
denicka
jas ne sum od veles ama imam rodnini tamu. i potpisuvam se sto kaza karla poz do velesani. mnogu ubavo gradce.

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мојот град...
17.9.2009 20:37:18   
katence
veles e super gratce i mnogu sakam da go posetuvam.nie sekoja godina odime vo veles na pastrmajlii mmmmuser posted image user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мојот град...
17.9.2009 20:50:02   
katence
*gradce* 

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мојот град...
17.9.2009 21:21:14   
betpet
Па за Велес може да се каѓе дека ја има и најубавата фонтана во Македонија, а езерото Младост иако по малку го снемува попосетено е од посетители од Скопани одколку од Велешани.
Поздрав до сите и кој не бил во Велес обавезно да го посети и да ја проба питата пастрмалија.


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?