|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Видео: Откријте како се одвива IVF постапката!

Автор: Редакција Рингераја | 2.11.2020
image

Околу еден од осум хетеросексуални парови се борат природно да забременат. Во 1978 година, првото бебе се роди со користење на ин-витро оплодување (ИВФ). Оттогаш, над пет милиони бебиња се родени низ целиот свет благодарение на оваа техника

Низ што сe минуваат жените со ин витро?

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2024
image

Вештачкото оплодување е долг и болен процес, но надежта дека на крајот од тој тежок пат ќе добијат бебенце им дава сила на паровите кои со години се соочуваат со неплодност да не се откажуваат во борбата

Жените многу се потпираат на вештачко оплодување

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2014
image

Жените кои одлучуваат да станат мајки по 35-та година, имаат многу мали шанси да зачнат, кажува еден стручњак за вештачко оплодување

Дали сте кандидати за инсеминација?

Автор: Редакција Рингераја | 17.2.2014
image

Инсеминацијата е најчеста и наједноставна метода на асистирано оплодување. Дознајте се за инсеминацијата и дали сте кандидати за неа

Од замрзнати ембриони се раѓаат поздрави бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2012
image

IVF бебињата од замрзнати ембриони се потешки и имаат подобар резултат во повеќе бремености, од бебињата кои се родени од свежи ембриони, покажуваат истражувањата.

Ембрио трансфер

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2010
image

Ембрио трансфер е процедура со која се трансферираат ембрионите во матката

Аспирација на јајце клетки

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2010
image

После 34-36 часа од примањето на инекцијата со hCG, се прави аспирација или вадење на јајце клетките од фоликулите.

IVF календар

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2010
image

Кога ќе се договорите со Вашиот лекар да правите ИВФ, ќе Ви биде дадена шема по која ќе треба да ги примате сите препарати и инекции. Овде ќе ја објасниме генералната пракса:

ISCI процедура

Автор: Youtube | 18.8.2010
image

ИКСИ – е процедура која е модификација на ин витро оплодувањето.

Ин-витро оплодување

Автор: Youtube | 11.8.2010
image

И природата понекогаш има потреба од малку помош.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?