|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Листа на имиња

Изберете ја првата буква на името:

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш 

Магдалена >>69% (1339)
Маја >>75% (3360)
Малина >>56% (600)
Маргарита >>52% (539)
Маргарита >>52% (776)
Марија >>80% (3167)
Марина >>77% (2918)
Марта >>61% (864)
Мартина >>73% (3733)
Матеја >>62% (889)
Марко >>81% (4754)
Мартин >>77% (3531)
Методиј >>59% (697)
Миодраг >>50% (496)
Мирослав >>84% (1542)
Михаил >>70% (4195)

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Ненад >>Божидар >>
Стојан >>Филип >>
Живко >>Горазд >>
Бојан >>Миодраг >>
Страхил >>Михаил >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Марина >>Маја >>
Мартина >>Калина >>
Тамара >>Венера >>
Снежана >>Афродита >>
Анѓела >>Зденка >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Meso
Bilence2

Kakvo meso sakate poveke da jadete

Svinsko (22%)

Pilesko (47%)

Junesko (1%)

Telesko (9%)

Jagnesko (0%)

Riba (20%)


Број на сите гласови: 89

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!