|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Зборувај ми, мила мамо

Детско катче, 24.10.2010
Песнички за најмалите

image
/11


 

 

МАЧЕ НА КАЧЕ


Седнало маче на каче,
скрстило ноже да плаче.
О, леле боже до боже,
што си немам масленце,
да си мачкам мустаче!

 

 

СЕМАФОР И ДЕТЕ


Семафор сум дете,
имам светла три.
Кажи како работам,
ако знаеш ти.

Црвено штом светне
значи пази, стој,
детето го погледна
застана во строј.

Жолто кога свети
како сончев зрак,
детето на преминот
чека зелен знак.

Зелено штом светне
како в гора лист,
детето ке помине,
патот му е чист.

Боенка - Снежана и седумте џуџиња
Обои ја Снежана
3
Заборавен дедо
Ах дедо, дедо...
3
Крушево
Крушево е град во Западна Македонија. Тој е градот на некогашната Крушевска република.
3
A mund te mbetesh shtatzene gjate ciklit m...
Shtatzenia eshte ajo qe ndodhe kur sperma e mashkullit takon vezen e femres dhe veza e fekonduar me pas ngulitet ne mure...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
Jana9

Koga odite na zimuvanje sto poveke preferirate ?

Skijanje (0%)

Snoubord (50%)

Sankanje (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!