|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Тажна приказна: Не им судете на другите

Редакција Рингераја, 5.9.2016
Приказна за еден татко и неговиот 24-годишен син - Зошто не треба да судите?
Клучни зборови:

image
/11


 

Еден татко и неговиот 24-годишен син патувале со воз.

Момчето гледало низ прозорецот и возбудено извикало: „Тато, гледај, изгледа како дрвјата да летаат наназад.“

Таткото на тоа само благо се насмевнал.

Еден пар, седнат на соседните седишта, гледајќи во момчето и слушајќи го неговиот детски коментар, сочувствително погледнал кон таткото.

Кратко потоа, момчето повторно, со широка насмевка на лицето, извикало:

„Тато, гледај, облаците нè следат, и тие се движат заедно со нас.“

Таткото повторно нежно се насмевнал.

„Зарем нема да биде добро да го однесете син ви на лекар?“ – прашал парот.

Таткото само благо се насмевнал и им одговорил:

„Го направив тоа. Всушност, ние се враќаме од болница. Мојот син е роден слеп и денес конечно после толку операции за првпат може да гледа.“

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Албумите со сликички – радост за сите гене...
Градиме пријателства, собираме сликички и одиме во Берлин во зоолошката градина!
4
Книгата- најдобар пријател
Книгата му дава на детето моменти на забава, но и нови сознанија. Еден дел од слободното време на детето треба да се исп...
4
Слабовидост и оштетен слух кај децата
Знаци на препознавање слабовидост и оштетен слух кај децата
4
Заштита на децата од педофили и киднапери
Љубовта кон децата подразбира и постојана грижа, како и должност да ги заштитиме од различни опасности кои се во нивното...
4
Анкета

da izbereme ime za naset_o since
anete

MOZE I NEKOJ VAS PREDLOG ZA MASKI IMINJA.

aleksej (39%)

maksim (44%)

alen (16%)


Број на сите гласови: 160

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!