|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Светкави тоалети и интензивни бои на Оскар 2018

Редакција Рингераја, 5.3.2018
Најѕвездената и најдолгата ноќ Холивуд, вечерта на доделувањето на филмските награди Оскари, донесе нова доза на светкав и драматичен црвен килим. Металик фустани, светкави ткаении, како и тоалети во интензивни тонови носеа холивудските ѕвезди

image
/11


 

Во блескаво издание се појавија Џенифер Лоренс во златен фустан на „Диор“, Лупита Нионго во модел на „Версаче“, Сандра Булок во свилен фустан украсен со злато на „Луј Витон“, а тесен светкав фустан со реси носеше Гал Гадот.

1

 

Фустани во јаки бои носеа Џенифер Гарднер, Никол Кидман, Ешли Џад, а во жар црвено беа облечени Алисон Џени и Мерил Стрип.

 

2

 

3

 

Нови стилски ѕвезди кои блеснаа на цвениот килим на Оскарите 2018 се Серша Ронан во светло розов фустан со волуменозна панделка на Келвин Клајн, и младата Зендаја која вчера носеше асиметричен фустан со набран дел на едното рамо од Џанбатиста Вали.

4

 

5

 

Исто така на црвениот килим на Оскарите заедничко беше што актерките избраа храбри креации кои го откриваат деколтето, грбот, или пак нозете под фустаните со висок шлиц, како и прирпиените креации кои ја откриваат силуетата.

 

6

 

Доминираа и бели и посветли тоалети – номинираната за Оскар Марго Роби носеше бел фустан од „Шанел“, а посветла палета избраа и Емили Блант, Лора Дерн и Алисон Вилијамс.

 

7

 

Ема Стоун како ново заштитно лице на „Луј Витон“ се појави во креација на овој париски бренд, но наместо фустан тоа беа сатенски панталони и бордо сако. Невообичаен беше и изборот на пејачката Сент Винсет која облече ултра кратка креација, дело на Ентони Вакарело за „Сен Лоран“. Мора да признаеме дека мини фустаните скоро никогаш не се избор за на црвениот килим на Оскарите.

 

7

 

Извонредно изгледаа повозрасните актерки кои одржаа лекција по холивудски гламур – ја видовме 93-годишната Ева Мари Сент во елегантен црн фустан со бели детали, 80-годишната Џејн Фонда изгледаше одлично во бел, тесен фустан со нагласени раменици и деколте на „Балман“, а Рита Морено се појави во истата креација што ја носеше кога пред 56 години го доби Оскарот за улогата во „Приказна од западната страна“.

 

8

 

Еве уште еден избор на изгледи од вчерашните Оскаи 2018…

 

9

 

10

 

Преземено: Stylist.mk


Новогодишни кекси (Gingerbread cookies)
Рингераја Ви го открива рецептот за светски познатите Новогодишни кекси Gingerbread cookies
4
Лек против опаѓање на косата
Докажан стар народен лек против опаѓање на косата
3
Анабела: Ќерка ми ми го врати сјајот во оч...
Поп- пејачката Анабела Атијас навистина ужива во животот. По лошиот период на емотивен план, мајката на три ќерки, си на...
3
Јоксимовиќ: Македонија ја сакам како своја...
Оваа земја е посебна, ја чувствувам на некој начин како своја, а луѓето се отворени, искрени и она што мене навистина ми...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Еднократни пелени
linak

Од кои еднократни пелени сте најзадоволни?

Дајперс (20%)

Пуфис (8%)

Памперс (44%)

Кан бебе (26%)

Еви бејби (3%)


Број на сите гласови: 209

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!