|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

15 DIY Велигденски изработки

Редакција Рингераја, 27.4.2021
Во пресрет на Велигден, еве неколку идеи кои ќе ви послужат за да поминете креативно време со вашите деца. Тоа вклучува употреба на материјали кои ги имате во домот за правење велигденски изработки, а како резултат да имате украсен дом за празниците

image
/11


Во вакви времиња, сфативме дека  останувањето дома со целото семејство е нешто од што никогаш не ни е доста. Но, за оние од вас со мали деца, останувањето дома толку долго можеби не е лесно. На крајот на краиштата, децата ќе бидат деца и им треба нешто да ги анимира. Па, во пресрет на Велигден , еве неколку идеи кои ќе ви послужат за да поминете креативно време со вашите деца . Тоа вклучува употреба на материјали кои ги имате во домот за правење велигденски изработки а како краен резултат да имате украсен дом за празникот или чисто за забава. 

Ви претставуваме колекција на  15 DIY идеи за забавни активности за Велигден за да ги ангажирате децата за време на карантинот. Разгледајте ги и изберете неколку што мислите дека вашите деца би сакале да ги направат. Тие се прилично едноставни, но одлични за да го задржат вниманиети на децата  неколку часа. Уживајте!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

1

 

2

 

3

 

5

 

7

 

10

Етерични масла кои смируваат изгореници од...
Дури и ако редовно користиме крема за заштита и седиме под сенка, сепак сончевите зраци можат да ја изгорат кожата. Во ...
3
Направете сами: Крем против стрии
Стриите се спомени од бременоста, кои секоја трудница сака да ги избегне. Испробавте се што е можно и пак се појавуваат?...
3
Костими за капење за трудници
Долгото топло лето е зад аголот, а тоа Ви дава изговор да одите на плажа и да го покажете Вашето стомаче во еден од овие...
3
Фотографии од свадбата на Елена Ристеска
Елена Ристеска и Бојан Ивановски синоќа стапнаа на лудиот камен. Во прилог се неколку фотографии од нивната свадбена вес...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:



Анкета

Dali?
Jana9

Dali sakate za vasite deca ime ?

Staro Makedonsko (50%)

Moderno (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!