|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детски песнички

image
/11


 

 

Летото замина. Беше топло и сончево. Со многу игри. Но на Димитар се уште не му се оставаат игрите. А новата учебна година почна. Нека е со среќа! Играчкиве ќе и ги дадам на сестра ми Софија. Таа е малечка, нека игра. А јас...ќе разговарам со деновите...

 

Дојде ПОНЕДЕЛНИК.

- Почеток е на седицата. Треба да се учи...- се досети Димитар. Се почнува со понеделник.

 

Набрзо дојде и ВТОРНИК.

Далеку е крајот...Треба да го повторам она што го учевме вчера.

 

Ете ја и СРЕДА.

Еј, здраво средо! - се израдува тој. - Среда е среќен ден. Многу ја сакам.

 

А по неа и ЧЕТВРТОК.

- Кога дојде? Не ни почувствував...А в училиште толку нешта научивме...

 

Не задоцни и ПЕТОК.

- Браво и за овој убав петок! Дојде многу брзо...- не ја криеше радоста. Два дена одмор по учењето!

 

Но ете ја и САБОТА

Во сабота нема работа! - извика Димитар. Се уморив од учење. Но и од рано станување. Затоа ќе се изнаспијам.

 

По сабота одамна и НЕДЕЛА.

- И денеска ќе спијам. Потоа ќе учам. Попладне ќе си поиграм... - го направи планот тој. А утре е понеделник. Пак се од почеток...

 

 

 

Детето ѕвездалија
Македонски волшебни приказни
6
Дојде есен мила
Детски песнички
6
Брзозборки од Прилепско
Брзозборки
5
Волшебната белезица
Волшебни приказни
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

dali bi do krstile svoeto dete Tatjana?
majka 79

denes e 25.01. po pravoslavniot kalendar sv. macenica Tatjana. dali vi se dopaga ova ime?

da (30%)

ne (43%)

nisto posebno (19%)

mozebi (8%)


Број на сите гласови: 116

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!