|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Гарантирано добивате бебе!Сурогат мајчинство во Украинa

BioTexCom, 31.8.2021
Третман за неплодност со гарантиран успех. Достапен. Модерен. Легален. Ќе се обидуваме додека не го добиете вашето бебе!

image
/11


Сакате да знаете повеќе? Следете ја оваа врска и регистрирајте се на нашиот вебинар "Сурогат мајчинство во Украина" кој се одржува на 16.09.2021 година. Регистрирајте се ТУКА

 

Како функционира сурогат мајчинството во Украина?

Украина е една од главните дестинации за програми за сурогат мајчинство и донирање јајце-клетки. Гестациското сурогат мајчинство беше легализирано уште во 2004 година. Тоа е дозволено само за хетеросексуални официјално венчани парови, кои не можат да постигнат бременост на поинаков начин.

Центарот за човечка репродукција BioTexCom успешно ги спроведува и подобрува нашите програми за гестациско сурогат мајчинство и донирање јајце-клетки за неплодни парови од Македонија.

Родителите се целосно заштитени со законодавството: ако двојката е официјално венчана и ако едниот од паровите е генетски поврзан со бебето, тие се сметаат за биолошки родители.

Според украинското законодавство, сурогат мајката не може да бара никакви права за бебето и само вие како мајка и татко ќе бидете назначени во изводот на детето.

 

Каква е стапката на успешност на постапката?

Стапката на успех може да варира во зависност од квалитетот на користените јајце-клетки. Ако се користат донаторските јајце-клетки, стапката на успех во BioTexCom може да достигне до 80%. Како и да е, мнозинството пакети на BioTexCom се неограничени, така што бебето е загарантирано.

 

Современи технологии

Лекарите на центарот BioTexCom успешно работат дури и со најбезнадежните случаи, со неплодност повеќе од 10 години.

Ги развивме најефикасните методи за лекување на неплодност и постигнуваме успешни резултати додека спроведуваме минимален број обиди. Овие технологии се:

 

Preimplantationgeneticscreening (PGS) е сеопфатен скрининг на хромозоми.

Целта е да се открие потенцијална абнормалност во хромозомската конфигурација на ембрионот (дополнителни копии на хромозоми и исчезнати хромозоми) што може да предизвика специфичен синдром.

Генетска дијагноза пред имплантација е техника што се користи за идентификување на генетски дефекти во ембрионите создадени преку ин витро оплодување (ИВФ) пред бременоста. Исто така се користи за откривање на полот на ембрионите.

Методот NextGenerationSequencing (NGS) овозможува откривање на хромозомски патологии (за сите пара хромозоми) со точност до 99,9% и речиси целосно го елиминира ризикот да се роди дете со хромозомски абнормалности.

EmbryoGlue е медиум за пренос на ембриони што се користи во последниот чекор од третманот со ИВФ. Развиен е за да личи на околината во матката, што може да помогне да се поттикне успешна имплантација. EmbryoGlue е направен со супстанција - хијалуронан - што му овозможува на ембрионот поцврсто да се држи до ѕидот на матката.

 

Ендометријалната автотрансплантација е подобрување на ендометријалното ткиво. Мало недопрено парче од ендометриумот се отстранува, се става во Петриев сад, а од овие клетки се култивира целосно здрав ендометриум.

 

Митохондријална донација Митохондриите често се нарекуваат „клеточни електрани“ поради нивната способност да ги претворат хранливите молекули во енергија. Третманот вклучува ембрион кој ја прима вообичаената „нуклеарна“ ДНК од мајката и таткото, како и мала количина здрава митохондријална ДНК (mDNA) од женски донатор.

 

Колку трае процесот на сурогат мајчинство?

Одговорот зависи од видот на пакетот и бројот на потребни обиди. Првиот обид обично трае 1 месец стимулација, 9 месеци од бременоста и 1-2 месеци до завршување на документацијата. Додадете го времето на барање на сурогат мајка (4-12 месеци), и ова ќе биде приближен одговор.

 

Колку посети во BioTexCom се потребни?

Најмалку две: првата за првична консултација и собирање сперма, а втората за носење на бебето дома. Се разбира, бројот може да зависи од вашиот протокол за лекување.

 

Можна е употреба на материјал од донор во третманот за сурогат мајчинство?

Да. Доволно е еден од двајцата партнери да биде генетски поврзан со бебето, така што парот се смета за биолошки родители.

 

Сакате да знаете повеќе?

BioTexCom организира онлајн конференција „Сурогат мајчинство во Украина“ на 16.09.2021 во 19 часот. Регистрирајте се ТУКА

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

17 причини кои му пречат на забременувањето
Забременувањето е процес - и може да потрае многу подолго отколку што сте замислиле. Но, само затоа што честопати трае с...
3
Баба забременила со лек направен за внуката
Врање – Бидејќи повеќе не можела да гледа како внуката и зетот се мачат да добијат потомство, баба Стана одлучила да им ...
3
Приказната на Вишња Томиќ
Рингераја.ба за мене е како мое семејство, мој дом каде секогаш можам да влезам, во кој сите се добредојдени. Место каде...
2
Интраутерина инсеминација
Интраутерината инсеминација е постапка при која спермата се промива, концентрира и директно се вбризгува во матката на ж...
2
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?