|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Детски хороскоп: Дете Скорпија

Редакција Рингераја, 15.8.2014
Радознали, тврдоглави, истрајни... Како да ги одгледувате децата родени во знакот на Скорпија?

image
/11


 

Хороскопскиот знак во голема мера го одредува однесувањето на детето и тоа од неговото раѓање па се до поголема возраст.

 

(0-2 години)

Бебето Скорпија ќе ги доживува драматично првите моменти од животот. Ќе биде плачливо, дури и хистерично, склоно на изливи на емоции, кои нема да може да ги канализира. Она што може да го смири е тајна – тоа едноставно, интуитивно ќе почувствува сигурност во луѓето, предметите или местата на кои престојува. Посебно тешко му паѓа будењето заради глад, па морате да бидете максимално подготвени и организирани, за да не плаче долго додека вие го подготвувате оброкот. Кога овие деца ќе се поврзат со мајката или со друга личност од околината, ќе бидат посесивни и секое одбивање ќе им паѓа тешко. Треба да ги забавувате со играчки во кои можат нешто да истражуваат.

Скорпиите се деца на Плутон – во погледот носат тајни, тешко е да се разберат, а уште потешко е да им се наметне нешто. Нивната карактеристика е да најдат единствен код со секоја личност од својата околина. сакајте ги и не дозволувајте да помислат дека нешто друго ви е поважно од нив. Ако ја изгубите нишката која ве поврзува, тешко дека повторно ќе ја најдете.

 

(2-4 години)

Првото прашање кое ќе ги окупира малите Скорпии е како се создава животот и дали пеперутката, која летала надвор, ќе умре. Животот се смртта се она со што се преокупирани. Родителите ќе имаат не малку лесна задача да најдат примерено, а доволно логично објаснување за нивната возраст. Ако изберат пријател кој им одговара, а тоа да не биде взаемо, можат да се повлечат во себе. Овие деца се вистински мали детективи. Како да трагаат за изгубено богатство, ќе бидат упорни во се што ги интересира.

Лесно настинуваат, па многу е важно доволно време да поминуваат на чест воздух. Посебно заради симболиката на знакот, им годи престој покрај река.

 

(4-6  години)

Развојот на вашата мала Скорпија сега е многу посложен. Сега сигурно сте сфатиле што му годи, врз основа на искуството. Природните закони, причинско-последичната врска на појавите околу нив, науката...е полето кое најмногу ги интересира овие деца. Со оглед на тоа дека често имаат желба да бидат мали археолози или детективи, купете им играчки и книги кои ќе ги задоволат во тој поглед. Се што е таинствено, ќе им биде преокупација. Ако сакате да ги наведете да се занимаваат со нешто, задолжително речете: “Сега ќе ја откриеме тајната на овие букви и броеви, тие се како шифри кои мора да ги откриеме.” Резултатот на таквиот пристап е најдобар. Овие деца сакаат предизвици, па дури и кога се во нешто просечни – ќе се борат за да успеат.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Крварење од носот кај деца
Кога носето ќе прокрвари, се плашат и родителите и децата. Но дали стравот е оправдан?
5
Игри за поттик на интелегенцијата кај децата
Општо познато е дека периодот од раѓањето до седмата година е период на најинтензивен раст и развој на детето, како во ф...
4
Паметни играчки според возраста на детето
Во прилог е водич за тоа како и на која возраст децата играат, играчки со коишто се забавуваат и им помагаат да го разбе...
4
Што да правите кога детето повраќа?
При повраќање организмот губи брзо многу течности и минерали. При обилно и постојано повраќање се стигнува брзо до дехид...
4
Анкета

Именце за братчето на Давид
kaja123

Ве молам за помош

Матео (9%)

Марко (24%)

Виктор (14%)

Максим (29%)

Матеј (24%)


Број на сите гласови: 200

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!