|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Деца мои, со вас сум, без разлика на се!

Редакција Рингераја, 17.4.2019
Ќе бидам вас, ако станете астронаути, или учители, или луѓе кои само се борат да си го најдат патот. Сите ние се бориме мои сакани деца. Вие никогаш не би можеле да ме разочарате, затоа што сум ваш обожавател
Клучни зборови:

image
/11


Драги деца,

 

Со вас сум.

 

Бев со вас кога бевте во мојот стомак. Бев отечена, тешка, уморна и се чувствував како слон, но бев со вас.

 

Бев со вас во секундите, минутите и часовите на работа, кога навистина мислев дека не би можела да продолжам.

 

Бев со вас кога ве држев, ве негував и кога за прв пат ја мириснав вашата совршена кожа.

 

Бев со вас кога се разбудивте во 03:00 и повторно во 3:45. Бев со вас кога се сопнав во мракот за да ве однесам до креветчето. Јас бев со вас и кога го молев Бога да заспиете.

 

Бев со вас кога плачев, бидејќи бев многу уморна, кога не можев да влезам во своите фармерки и не можев да најдам време да ја исчешлам косата.

 

Со вас сум, кога ноќе ќе дојдете во мојот кревет и ќе ме турнете на крајот од јогата.

 

Со вас сум кога се трескате од земја заради играчката која ја сакате и кога имате израз на лицето како да сакам да ве отрујам со вечерата.

 

Јас сум со вас и кога ќе ги превртувате очите и ќе заминете. Секогаш ќе биде со вас мојата љубов, без разлика колку сте лути на мене.

 

Со вас сум кога ќе легнеме на каучот и ќе гледаме филм.

 

Со вас сум кога ме прашате еден милион прашања пред да ја испијам првата голтка од моето кафе.

 

Со вас сум кога ќе ги изгубите чорапите и чевлите и кога доцниме веќе петнаесет минути.

 

Јас сум со вас кога сакате прегратка и кога не сакате.

 

Јас ќе бидам со вас ако добиете добри оценки, и ако се борите за оценка во училиште.

 

Ќе бидам со вас кога ќе успеете и ќе бидам со вас кога ќе направите стотици грешки. И јас ги направив истите грешки и ве разбирам подобро отколку што мислите.

 

Ќе бидам вас, ако станете астронаути, или учители, или луѓе кои само се борат да си го најдат патот. Сите ние се бориме мои сакани деца. Вие никогаш не би можеле да ме разочарате, затоа што сум ваш обожавател.

 

Јас сум тука засекогаш.

 

Нема ништо што можете да направите за да ме оддалечите еден чекор подалеку од вас.

 

Никогаш.

 

Вие сте мојата вечна љубов засекогаш.

 

Би ги избрала бессоните ноќи со вас во замена за секој безгрижен ден, илјадници и илјадници пати повторно.

 

Со љубов,

 

Мама

Деца со тажно лице
Неуспех на училиште, како причина за депресија: Некои деца тешко го преживуваат неуспехот на училиште и лесно ја губат с...
7
Како да го смирите детето по вашата распра...
Родителите не треба да го изгубат своето трпение, но секој го прави тоа. Сe уште е можно да се биде добар родител и пото...
6
Преголема приврзаност кон мама
Оваа фаза од развојот на детето настапува околу првата година. Во овој период навистина изгледа невозможно да се ослобод...
4
Права и обврски на детето
На сите деца, без исклучок треба да им припаѓаат овие права, без разлика или дискриминација заснована на раса, боја на к...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

kvizovi
Adrijana

Koe vi e omilen kviz?

Milioner (58%)

Moment na vistinata (22%)

Bukvi i brojki (1%)

Trkalo na srekata (19%)


Број на сите гласови: 124

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!