|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Брзо брзо збори!

Детско катче, 7.11.2010
Брзозборки

image
/11


 

 

 

Штрк, штрк, балабан, потфати се под ваган.Петко наш голем маж, фатил глувче за опаш.
Мало бек, лапај снек, цепи штици, јади трици.Поминав поле Лазороо, најдов зељка расолоа, овој расол лош расол, нашиот расол арен расол.Роса- роса росица, до појас косица.


 

Петко плете плет, Петкоица меси леб, пушти Петре плет, за да јадеш леб

 

  

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Малите рачиња играат и плескаат
Детско катче
2
Слатки слатки песнички
Песни за најмалите
2
Зборувај ми, мила мамо
Песнички за најмалите
2
Ало, амбуланта
Песнички за најмалите
2
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?